Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

5 jídel, která vás večer dokonale uspí

1/5: Sladké brambory
Potraviny na spaní - batáty

K večeři si dopřejte batáty neboli sladké brambory! Jsou skvělým zdrojem draslíku, hořčíku a vápníku, které vám pomohou se uvolnit. Můžete je zapéct, přidat do polévky, udělat báječný americký koláč nebo je použít jako přílohu k masu místo klasické bramborové kaše. Bude se vám po nich krásně a lehce odpočívat.

2/5: Pistácie
Potraviny na spaní - pistácie

Hrst pistáciových oříšků – a máte spánkový jackpot zabalený do bílkovin, vitamínu B6 a hořčíku, Tyto látky všechny přispívají k lepšímu spánku. Neslupněte pistácií ale moc. Jakmile překročíte hranici mezi pár sousty a večerním mlsáním, mohou mít příliš kalorické oříšky zcela opačný účinek!

3/5: Sušené švestky
Potraviny na spaní - sušené švestky

Živiny v sušených švestkách – vitamín B6, vápník a hořčík – pomáhají vytvářet melatonin, tedy hormon, který reguluje spánek. Švestky si můžete dát večer na celozrnné toasty, zamíchat do jogurtu nebo zobat jen tak. Ideální je to asi 30 minut před spaním.

4/5: Ovesné vločky
Potraviny na spaní - ovesné vločky

Ne, to není chyba! I když jsme zvyklí na ovesnou kaši spíše k snídani, budeme jí určitě vděční i večer, protože nám dopomůže ke kvalitnímu spánku. Ovesné vločky totiž přirozeně zvednou hladinu krevního cukru a budeme se cítit ospalejší. Navíc ovlivňují produkci melatoninu v těle, díky kterému se uvolníme a snáze usneme.

5/5: Krůtí maso
Potraviny na spaní - krůtí

Krůtí k večeři je naprosto ideální volbou, za kterou vás pochválí každý odborník na výživu. Nejenže je krůtí maso jedno z nejzdravějších, má vysoký podíl bílkovin a zanedbatelně tuku, ale navíc se po něm parádně vyspíte. Krůtí totiž obsahuje aminokyselinu tryptofan, která vás uvede do pohody a relaxace.

 

-ku-