Prima maminka

17. května 2017 10:00

Anna Kopečková

5 jídel, která vás večer dokonale uspí

5 jídel, která vás večer dokonale uspí

Sladké brambory

K večeři si dopřejte batáty neboli sladké brambory! Jsou skvělým zdrojem draslíku, hořčíku a vápníku, které vám pomohou se uvolnit. Můžete je zapéct, přidat do polévky, udělat báječný americký koláč nebo je použít jako přílohu k masu místo klasické bramborové kaše. Bude se vám po nich krásně a lehce odpočívat.

Pistácie

Hrst pistáciových oříšků – a máte spánkový jackpot zabalený do bílkovin, vitamínu B6 a hořčíku, Tyto látky všechny přispívají k lepšímu spánku. Neslupněte pistácií ale moc. Jakmile překročíte hranici mezi pár sousty a večerním mlsáním, mohou mít příliš kalorické oříšky zcela opačný účinek!

Sušené švestky

Živiny v sušených švestkách – vitamín B6, vápník a hořčík – pomáhají vytvářet melatonin, tedy hormon, který reguluje spánek. Švestky si můžete dát večer na celozrnné toasty, zamíchat do jogurtu nebo zobat jen tak. Ideální je to asi 30 minut před spaním.

Ovesné vločky

Ne, to není chyba! I když jsme zvyklí na ovesnou kaši spíše k snídani, budeme jí určitě vděční i večer, protože nám dopomůže ke kvalitnímu spánku. Ovesné vločky totiž přirozeně zvednou hladinu krevního cukru a budeme se cítit ospalejší. Navíc ovlivňují produkci melatoninu v těle, díky kterému se uvolníme a snáze usneme.

Krůtí maso

Krůtí k večeři je naprosto ideální volbou, za kterou vás pochválí každý odborník na výživu. Nejenže je krůtí maso jedno z nejzdravějších, má vysoký podíl bílkovin a zanedbatelně tuku, ale navíc se po něm parádně vyspíte. Krůtí totiž obsahuje aminokyselinu tryptofan, která vás uvede do pohody a relaxace.

-ku-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.