zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 tipů, jak napumpovat své sebevědomí

Sebevědomá a šťastná žena
Autor: iStock Sebevědomá a šťastná žena
motlovk , Vydáno: 12.02.2017
Podceňujete se? Myslíte si o sobě jen to nejhorší? Tak je na čase s tím něco udělat.

reklama

Vyvarujte se psychických upírů

Pokud máte ve svém okolí neustálé kritiky své osoby, vyhněte se jim. Nemáte zapotřebí neustále poslouchat výčitky na svůj účet. Je docela možné a dokonce pravděpodobné, že problém má spíš dotyčný než vy. Na vás si váš kritik léčí svoje sebevědomí. Naopak se družte s těmi, které vaše JÁ posilují a vedle kterých cítíte, že rostete.

Odvázat se je nutné

Udělejte něco, co se od vás jen tak nečeká. Začněte chodit do tanečního kurzu, začněte se učit cizí jazyk, nechte se zajímavě ostříhat, naučte se dobře několik vtipů, které pak můžete dát k dobru, apod.

Budete pak pro své okolí zajímavá a vy sama na sebe budete pyšná. Každopádně dělejte něco pro svůj osobní rozvoj – ať už fyzický (např. cvičení, kosmetika), tak i psychický (kultura, vzdělávání, koníčky).

Jak to dokázat

Je to jak při skoku do bazénu. Musíte vydržet těch nekonečných prvních pět vteřin před skokem, ale pak se vezete na vlně endorfinů a jste na sebe pyšná, že se vám to povedlo. Musíte se v krizových situacích otrkat, osmělit. Celou scénu si nejdřív sama pro sebe představte i s možnými reakcemi. Pak jděte do toho. Časem se budete neustále zlepšovat.

Nechte si udělat profesionální fotografie

Každý vypadá dobře na profesionálních fotkách. Upotřebíte je na sociálních sítích, seznamkách i při pracovních pohovorech a mnoha dalších příležitostech. U fotografa si můžete nechat udělat i hezké rodinné fotky, na kterých nebude vidět druhá brada ani faldíky a na kterých se sobě budete líbit. Musíte se totiž naučit mít sama sebe ráda.

Usmívejte se

S úsměvem budete na všechny působit pozitivně. Je to jednoduché kouzlo, kterým svůj protějšek naladíte na svou vlnu. Nebude na vás útočit, naopak se sblížíte a budete kolem sebe šířit dobrou náladu. Čili i okolí vás bude mít rádo. Ovšem dovolte si ten luxus, že připustíte, že zalíbit se nemusíte zdaleka všem. Uleví se vám – hlavně když si pak řeknete: No a co?! Neodvozujte své sebepojetí a pocit štěstí od druhých.

Mohlo by vás taky zajímat:

Žijte podle těchto 6 pravidel a budete šťastnější

Přáním každého z nás je žít v harmonii spolu s rodinou, se štěstím, radostí, láskou a dobře našlápnutou kariérou. Někdy se nám ale zdá, že těžší úkol jsme si dát nemohli. Když budete ztrácet naději, motivaci a tak nějak se vám nebude dařit, jak byste si představovali, vzpomeňte si na tyto citáty, jejichž obsah se vyplatí opsat a žít podle něj.

Mějte oči na stopkách!

Nejen podle těchto citátů se vyplatí řídit - oči an stopkách

Abyste poznaly ty správné, se kterými stojí život za to, otevřete dveře a vykoukněte ze své skořápky na svět. Nikdy nevíte, zda ten pán, co se smutně usmívá na lavičce a je značně osamělý, pro vás neskrývá byť jen jednu větu, která vám změní život nebo pohled na svět. A věřte, že i touto maličkostí to všechno začíná. Nezáleží na tom, zda se ten dotyčný ve vašem životě zdrží v horizontu několika let nebo se jím jen tak mihne. I z toho okamžitého mihnutí můžete čerpat už napořád.

 

„Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.“ – Neznámý autor

 

Někdo si po ránu potřebuje pořádně zacvičit, někoho probere hrnek kávy

13 úspěšných žen popisuje, jak vypadá jejich ráno

Sedm věcí, které nesmí dělat ten, kdo chce být šťastný

Sedm věcí, které nedělejte a budete šťastní

 

reklama

Související témata: sebevědomí

reklama

Přečtěte si také

reklama