Prima maminka

4. března 2016 04:20

Lucie Průchová

5 zajímavých tipů, kam vyrazit tento víkend!

Přemýšlíte, co budete tento víkend dělat? Jak strávit volno a pořádně si ho užít místo toho, abyste leželi na gauči před televizí? I když – co si budeme povídat – i to není někdy na škodu...

Ale pro případ, že byste přece jen chtěli být trošku aktivní, a nemyslíme tím jen sportovní vyžití, nechte se inspirovat těmito tipy, které pro vás připravil portál Kudyznudy.cz.

Má pro vás jako vždy perfektní nápady, jak a kde se pobavit a načerpat potřebnou psychickou energii do dalších pracovních dní.

Vždyť co vám dodá více síly, než vyrazit někam do přírody a vypustit z hlavy starosti všedních dní.

Náš tip č. 1

Food Truck Show v Praze – první mezinárodní sraz food trucků v České republice

Food Truck Show v Praze, foto: kudyznudy.cz

5. březen 2016 10.00 – 19.00

Smíchovská náplavka se stane na jeden den parkovištěm food trucků z celé Evropy! Unikátní setkání občerstvovacích restaurací na čtyřech kolech bude mít 5. března 2016 v České republice premiéru.

Historie “občerstvení na čtyřech kolech” se datuje v Americe již od roku 1872, kdy bylo jídlo podávané z vozu taženého koňmi. Návštěvníci budou moci ochutnat nejen speciality jednotlivých food trucků, ale také ocenit kreativitu s jakou jsou tyto automobily stavěny.

Bližší informace najdete ZDE

Náš tip č. 2

Obří akvárium Hradec Králové – procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium Hradec Králové, foto: kudyznudy.cz

Obří akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnout flóru a faunu Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií, zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.

Obří akvárium bylo otevřeno v roce 1998 jako první veřejné akvárium ve střední a východní Evropě. Během prohlídky projdete deštným pralesem i pod hladinou sladkovodní tůně, kde nerušeně pozorujete přirozené chování vzácných ryb. Nenechte si ujít krmení těchto ryb, které v akváriu provádějí potápěči. To se koná každý čtvrtek od 13 do 15 hod.

Ve druhé části prohlídky se ocitnete na tropické lávce v deštném pralese, kde můžete sami na sobě poznat co obnáší pobyt v tropech – kombinaci tepla s vlhkostí 85–90 %. Zde se budete moci pokochat krásou rostlin, jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie v obdivuhodné tvarové i barevné rozmanitosti ve více než 150 druzích a odrůdách. Dojem deštného pralesa umocňuje občasný tropický déšť či uměle připravovaná mlha.

Po průchodu pralesem se ocitnete na dně sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií, zde najdete opravdové rarity. Nejvíce druhů ryb patří do čeledi Cichlidae. Spatřit můžete například mohutné přísavné krunýřovce, v žádném případě nelze přehlédnout až 90 cm dlouhé ryby rodu Colossoma Serrasalmidae vážící až 23 kg.

Bližší informace najdete ZDE

Náš tip č. 3

I kabelky mohou pomoci potřebným

I kabelky mohou pomoci potřebným, foto: kudyznudy.cz

5. březen 2016 – 6. březen 2016

Obchodní centrum Park Hostivař pořádá charitativní prodej darovaných kabelek. Do akce se zapojují nejen celebrity, ale také všichni, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Ať už kabelku lidé darují, nebo si ji koupí, přispějí na částku, která bude věnovaná členovi Nadace Šťastná hvězda.

Do prodeje věnovaly kabelku například Heidy Janků, Jolana Voldánová, Renata Czadernová, Lucie Křížková a další. Zájemci o VIP kabelku ji tak mohou získat za přijatelné ceny. Všechny kabelky, které jsou lidé ochotni věnovat, mohou donést na informace OC Parku Hostivař v 1. patře do 29. února.

Bližší informace najdete ZDE

Náš tip č. 4

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří

Slavnosti moravského uzeného, foto: kudyznudy.cz

5. březen 2016 10.00 - 6. březen 2016 15.00

Ti nejlepší a nejvyhlášenější uzenáři v celé Moravy se sjedou na hrad Veveří, aby tu během Slavností moravského uzeného mohli všem návštěvníkům připomenout, jak má správně chutnat tato moravská specialita.

K období masopustu nepatří jen barevné průvody pestrých masek, ale i vynikající jídlo a zejména regionální speciality. Na hradě Veveří nad Brněnskou přehradou a dalších hradech a zámcích jižní Moravy můžete během února ochutnat vyhlášenou uzenářskou specialitu – moravské uzené maso. Své výrobky představí několik uzenářů, kteří zároveň budou soutěžit o nejlepší uzené. Akci provází tradiční moravská zabijačka s možností ochutnání jednotlivých pokrmů, masopustní průvod a masopustní zábava, farmářské trhy a bohatý doprovodný program plný soutěží, workshopů a prezentací.

Na patnáct mistrů řezníků a uzenářů nabídne k posouzení své uzené, uzeniny i zabíjačkové speciality. Ochutnat ale budete moci i čerstvé pečivo, koblihy a "boží milosti". Po celý den je také připraven kulturní program a přednášky řeznických mistrů o správné úpravě masa a jeho tradičních metodách zpracování.

Bližší informace najdete ZDE

Náš tip č. 5

Rytířské turnaje v Dětenicích

Rytířské turnaje v Dětenicích, foto: kudyznudy.cz

5. březen 2016 14.00 – 30. červen 2016 16.00

Velkolepé vystoupení skupiny Ordo Kromen. Příběh, ve kterém se dobro utká se zlem a vítězství nad ním nebude věc jednoduchá. Během vystoupení budete moci obdivovat kaskadérské kousky bojovníků, krásné koně, mužná těla chrabrých pánů, přehlídku netradičních zbraní století 14., 15. i 16.

RYTÍŘSKÉ TURNAJE OPĚT OD 5. 3. 2016 – v březnu 2016 mají vstup děti do 15 let zdarma.

KAŽDOU SOBOTU A NEDĚLI OD 14.00 HODIN!

Bližší informace najdete ZDE

Nevybrali jste? Další akce najdete na portálu KUDY Z NUDY


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.