zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 vět, které nesmíte nikdy říci v hádce s partnerem

Jsou věty, které raději nikdy nevyslovujte
Autor: istock.com Jsou věty, které raději nikdy nevyslovujte
cernanm , Vydáno: 21.02.2018
My se s manželem nikdy nehádáme. Tahle věta je mimochodem velmi podezřelá a je těžké jí uvěřit. V dlouholetém vztahu se vždycky nějaká ta hádka vyskytne, nebo aspoň její náznak.

reklama

Odborníci dobře vědí, že je lepší, když spor nakonec přece jen propukne, než když jeho aktéři vztekle mlčí a drží veškerou zuřivost v sobě. Ale i živelná hádka plná obtížně zvládnutelných emocí by měla mít jistá pravidla, to abychom nesklouzli někam, odkud bychom se také už nemuseli dostat.

Co by v hádce tedy zaznít rozhodně nemělo?

1. Všechno je to tvoje vina!

Jenže změřit vinu či nevinu nebývá v lidských silách. Navíc málokdy je ve vztahu vina jenom na jedné straně, vždyť se na něm přece podílíte oba dva. Tahle věta do hádky rozhodně nepatří. Ať už se větou: Všechno je to tvoje vina, myslí cokoli, od spáleného guláše přes nepěkné dceřiny školní výsledky po zmeškanou svatbu, v hádce ji nepoužívejte, je to podpásový úder. Některé věty je prostě lepší spolknout.

2. Jsi stejný jako můj bývalý

Klasický příklad věty, kterou byste z úst neměla nikdy vypustit. Ani vy sama byste určitě nebyla ráda, kdybyste si vyslechla negativní "poklonu" ve smyslu, že jste úplně stejná jako vaše matka nebo jeho "bejvalka", na kterou se zpravidla v dobrém nevzpomíná. Tak mu nedělejte totéž. Je to, dalo by se říct, nedovolený úder, a hlavně: vůbec nic nevyřeší, jen celou situaci zhorší.

3. Ty jsi takový chudák!

Nadávky jsou při hádce zcela mimo jakoukoli "etiketu". Poukazují na to, že jste se z pokusu o konstruktivní řešení sporu dostali do jakési emocionální roviny. A v ní už nebudete schopni vyřešit vůbec nic. Nenechte vlastní emoce zajít až takhle daleko, protože by to váš vztah mohlo negativně poznamenat.

4. Ne, vůbec nejsem naštvaná

Říká se, že ženy něco jiného říkají a něco jiného si myslí. Takže když na svého drahého "vypálíte", že v žádném případě nejste rozzuřená jako lvice, pak je jasné, že pravda je přesně opačná. Pokud u toho ještě třísknete dveřmi nebo po partnerovi hodíte ve vzteku ramínkem na šaty, nemůžete se divit, že dostanete nálepku: hysterka.

5. No nejsi ty bačkora?

Dejme tomu, že se partner chystá říci si v zaměstnání o zvýšení platu, jenže se k tomu odhodlává už dlouho. Přestane vás to bavit a řeknete mu, že je bačkora. Chyba. Při hádce se snažte popsat své pocity a pojmenovat svou část problému. Mluvte o sobě a vyvarujte se hodnocení toho druhého. Pokud zvládnete nesnížit se k ponižování partnera, pak můžete skutečně dosáhnout svého.

6. Uklidni se, prosím tě!

Neexistuje věta, která by měla spolehlivěji opačný účinek než pobídka k uklidnění. Uvědomte si, že ve vztahu jste si rovni a pokud chcete, aby vám to fungovalo, nemůžete se ke svému partnerovi chovat jako k dítěti. Nepoučujte, nekárejte, nevychovávejte. Ani při hádce.

Mohlo by vás také zajímat:

Největší hádky bývají o největší blbosti

7 nejčastějších partnerských hádek o ty největší hlouposti

Co sledujeme nejvíce?

5 rádoby zaručených rad, kterými se ve vztahu rozhodně neřiďte!

autor: em

reklama

Související témata: hádka , manželství , hádky , nenávist , co neříkat

reklama

Přečtěte si také

reklama