Prima maminka

13. ledna 2017 14:00

Martina Čerňanská

7 chyb, které byste neměli udělat na plese

Plesová sezona je tady. V prvé řadě si dobře rozmyslete, zda se nějakého plesu vůbec chcete zúčastnit. Chodit na bál jen z povinnosti není dobrý nápad, kdo tam jde za trest, většinou nepřemýšlí o etiketě a dopouští se nejrůznějších chyb.

V tomto směru jsou největšími přeborníky muži. Takové „specialisty“ pak přistihneme ve světlých ponožkách, které se s tmavým oblekem nekamarádí, s povolenou kravatou či dokonce v situaci, kdy tisknou osobám, kterým jsou představováni, ruku, div jim ji neutrhnou. To jsou ovšem školácké přehmaty, kterých se jistě ti, kdo plesy milují, nedopustí. A čeho dalšího bychom se měli vyvarovat?

Zapomeňte na letní šaty

Samozřejmostí je obléknout si velkou večerní toaletu. K šatům bez ramínek jsou vhodné rukavice dlouhé až k loktům a také přes ramena přehozená šála či boa, připouštějí se i otevřené boty. Největší faux-pas je dostavit se do víru plesu v obyčejných letních šatech.

Milujete velké tašky? Nechte je doma

Dáma vchází do plesového sálu vždy jen s miniaturní kabelkou, určenou na plesy a samozřejmě ladící s róbou. Doma ponechte kabelky, vhodné výhradně k běžnému nošení. Každá žena miluje veliké tašky, kam se vejde úplně všechno, knihy, časopisy, menší nákup a třeba i štěně, ale na takové zavazadlo musíte zapomenout. Ani běžné hodinky se k plesovým šatům nehodí, s výjimkou těch, které vypadají jako šperk.

Odvážný dekolt: Ne pro každého

V romantických filmech často obdivujeme odvážné výstřihy krásných dam, korzujících po plesovém sále. V reálném životě je však třeba zůstat při zemi a situaci zhodnotit střízlivými zraky. Majitelky menších prsou by se měly nepřiměřených dekoltů vyvarovat. Ale aby vám to nebylo líto, ukažte se třeba s odhalenými zády.

S alkoholem opatrně

Pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu, každý by si měl hlídat svou míru. Velmi špatně působí, když si žena sama chodí pro drinky anebo si sama nalévá, tohle je třeba nechat na muži. Pravá dáma musí vědět, kolik drinků bez problémů snese, a rozhodně v tomto směru nepřekračovat hranice.

Rusalka? Raději princezna

Rozpuštěné vlasy se hodí pro rusalku, která po setmění tančí na louce, zatímco dáma volí plesový účes pokud možno od kadeřníka. Pěkně ve vlasech působí živé květiny. Co se týká šperků, tady platí, že méně je více. Chcete demonstrovat, že manžel hodně vydělává a že si můžete dovolit spoustu zlata? Jen to ne! Šperky mají být sladěny s róbou. K šatům studeného odstínu se hodí stříbrné, zatímco zlaté korespondují s róbou v pastelových barvách.

Ke stolu přicházíme civilizovaně

Stoly jsou očíslované. Přijdeme-li ke stolu s naším číslem a už tam někdo sedí, rozhodně ho nevyhodíme. Slušně se představíme, první muž, který následně představí svoji partnerku. Je-li situace opačná, my už u stolu sedíme a zrovna k nám přichází další dvojice, slušností je vstát.

Představujeme se bez chyb

Představování se prostě nevyhneme. Platí, že za každých okolností má přednost žena. Ve „výhodě" je i starší osoba před mladší a člověk s vyšším společenským postavením. Pokud je váš partner až příliš srdečný, ohlídejte, aby lidem netiskl ruku přespříliš či je dokonce přátelsky neplácal po zádech.

Než vyrazíte na ples, přečtěte si také:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.