7 super nápadů, kam letos zasadit kytky

7 super nápadů, kam letos zasadit kytky

Jestli vás už nebaví sázet na jaře květiny jen do nudných květináčů, které má na zahradě nebo za okny každý, máme pro vás pár nápadů, jak to letos udělat jinak. U některých z nich můžete dokonce využít staré harampádí nebo věci, na které se doma už delší dobu práší, a vdechnout jim doslova nový (a voňavý!) život.

I stará židle ještě může rozkvést

Židle zdaleka nemusí sloužit jen k sezení. A ani ty staré, rozvrzané, nemusí patřit do „starého železa“. Jestli doma nějakou postarší sedačku máte, zrecyklujte ji. Stačí ji očistit, hezky natřít a do otvoru po sedátku umístit vhodnou nádobu, do které pak postavíte květináč.

Kvetoucí šuplíky

A hodně parády určitě udělají i šuplíky ze staré skříňky, když je hezky osázítet. Než do nich ale dáte květiny, hezky je natřete a případně vyložte fólií. Stačí do nich vložit květináče a umístit je někam na zahradu, balkon nebo třeba terasu.

Skleničková stěna

Malé skleničky od dětské výživy se hodí na spoustu věcí. Třeba i na osázení květinami. Stačí je připevnit pomocí upínacích kovových svorek na hezké dřevěné prkno, naplnit hlínou a osázet.

Kyblíková věž

Tohle upoutá pozornost každého. Pořiďte si letos na zahradu nové kyblíky a ty staré využijte místo květináčů. Kromě kyblíků potřebujete ještě pevnou tenčí tyč (ideálně železnou) a další nádobu, do které kyblíky naaranžujete. Do každého kyblíku udělejte na dně po straně dostatečně velký otvor, kterým můžete protáhnout tyč. Spodní nádobu naplňte hlínou, zapíchněte do ní tyč a navlékněte na ni první kyblík. Naplňte ho hlínou a na tyč navlékněte další kyblík a takto postupujte dál. Nakonec zasaďte do kyblíků květiny.

TIP: To samé se dá udělat i v menším provedení, s plastovými květináčky nebo třeba plechovkami, do kterých pak zasadíte bylinky a můžete je takto mít třeba na okně.

Vonící pneumatika

Na internetu najdete spoustu nejrůznějších způsobů, jak se dají využít staré pneumatiky. A tohle je jeden z nich. Stačí jedna pneumatika, kterou umyjete, zvenku natřete a v jedné části do ní uděláte několik malých otvorů, kterými může odtékat přebytečná voda. Do pneumatiky (tam, co jsou otvory) pak nasypte trochu drenážní vrstvy a hlínu a nasázejte do ní květiny. Pokud chcete pneumatiky ještě zavěsit, použijte raději řetěz, protože osázená pneumatika je poměrně těžká.

Rozkvetlé plechovky

Tady je dobré myslet trochu dopředu a nevyhazovat každou prázdnou plechovku, kterou budete mít v ruce (třeba od drcených rajčat). Jak vidíte, dá se z nich udělat celkem hezká rozkvetlá stěna. Nejdřív do každé udělejte na dně malou dírku, kterou bude moci odtékat voda, a pak ještě jednu dírku těsně pod horním okrajem, díky které pak plechovky zavěsíte. Plechovky natřete hezkou barvou a po zaschnutí je přišroubujte na dřevěnou stěnu nebo třeba na plot (dá se využít i dřevěná paleta, kterou opřete o stěnu). Stačí už jen naplnit plechovky zeminou a zasázet do nich kytičky nebo bylinky.

Recyklovaná zahrádka

Na osázení se dá využít i spousta dalších věcí, které najdete v dílně, komoře nebo na půdě. Třeba obyčejný dřevěný kufřík na nářadí. Můžete ho natřít, ale klidně nechat jen tak a dát do něj jeden nebo víc květináčků, případně ho naplnit hlínou a zasadit do ní květiny.

Sdílejte článek
Štítky pneumatika květináč květiny

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.