zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

7 super nápadů, kam letos zasadit kytky

1/7: I stará židle ještě může rozkvést
kytky židle

Židle zdaleka nemusí sloužit jen k sezení. A ani ty staré, rozvrzané, nemusí patřit do „starého železa“. Jestli doma nějakou postarší sedačku máte, zrecyklujte ji. Stačí ji očistit, hezky natřít a do otvoru po sedátku umístit vhodnou nádobu, do které pak postavíte květináč.

2/7: Kvetoucí šuplíky
kytky šuplíky

A hodně parády určitě udělají i šuplíky ze staré skříňky, když je hezky osázítet. Než do nich ale dáte květiny, hezky je natřete a případně vyložte fólií. Stačí do nich vložit květináče a umístit je někam na zahradu, balkon nebo třeba terasu.

3/7: Skleničková stěna
kytky skleničky

Malé skleničky od dětské výživy se hodí na spoustu věcí. Třeba i na osázení květinami. Stačí je připevnit pomocí upínacích kovových svorek na hezké dřevěné prkno, naplnit hlínou a osázet.

4/7: Kyblíková věž
kytky kyblíky

Tohle upoutá pozornost každého. Pořiďte si letos na zahradu nové kyblíky a ty staré využijte místo květináčů. Kromě kyblíků potřebujete ještě pevnou tenčí tyč (ideálně železnou) a další nádobu, do které kyblíky naaranžujete. Do každého kyblíku udělejte na dně po straně dostatečně velký otvor, kterým můžete protáhnout tyč. Spodní nádobu naplňte hlínou, zapíchněte do ní tyč a navlékněte na ni první kyblík. Naplňte ho hlínou a na tyč navlékněte další kyblík a takto postupujte dál. Nakonec zasaďte do kyblíků květiny.

TIP: To samé se dá udělat i v menším provedení, s plastovými květináčky nebo třeba plechovkami, do kterých pak zasadíte bylinky a můžete je takto mít třeba na okně.

 

5/7: Vonící pneumatika
kytky pneumatika

Na internetu najdete spoustu nejrůznějších způsobů, jak se dají využít staré pneumatiky. A tohle je jeden z nich. Stačí jedna pneumatika, kterou umyjete, zvenku natřete a v jedné části do ní uděláte několik malých otvorů, kterými může odtékat přebytečná voda. Do pneumatiky (tam, co jsou otvory) pak nasypte trochu drenážní vrstvy a hlínu a nasázejte do ní květiny. Pokud chcete pneumatiky ještě zavěsit, použijte raději řetěz, protože osázená pneumatika je poměrně těžká.

6/7: Rozkvetlé plechovky
kytky plechovky

Tady je dobré myslet trochu dopředu a nevyhazovat každou prázdnou plechovku, kterou budete mít v ruce (třeba od drcených rajčat). Jak vidíte, dá se z nich udělat celkem hezká rozkvetlá stěna. Nejdřív do každé udělejte na dně malou dírku, kterou bude moci odtékat voda, a pak ještě jednu dírku těsně pod horním okrajem, díky které pak plechovky zavěsíte. Plechovky natřete hezkou barvou a po zaschnutí je přišroubujte na dřevěnou stěnu nebo třeba na plot (dá se využít i dřevěná paleta, kterou opřete o stěnu). Stačí už jen naplnit plechovky zeminou a zasázet do nich kytičky nebo bylinky.

7/7: Recyklovaná zahrádka
kytky nářadí

Na osázení se dá využít i spousta dalších věcí, které najdete v dílně, komoře nebo na půdě. Třeba obyčejný dřevěný kufřík na nářadí. Můžete ho natřít, ale klidně nechat jen tak a dát do něj jeden nebo víc květináčků, případně ho naplnit hlínou a zasadit do ní květiny.

reklama