Prima maminka

21. června 2016 04:30

Anna Kopečková

7 typů bezdětných žen

7 typů bezdětných žen

Jsou ženy, které se prostě rozhodnou děti nemít, protože nemohou najít vhodného partnera, nebo se nechtějí vzdát své práce. A pak jsou takové, které děti mít chtějí, ale prostě nemohou.

Cestovatelka

Každá se někdy alespoň na chvilku chtěla stát cestovatelkou. Zkušenou ženou, která tráví svůj život na cestách po cizích zemích, která na jednom místě stráví možná jen pár dnů, ale možná i pár měsíců. Pak odjíždí jinam, aby zažila další velké dobrodružství. Svůj vzrušující život sdílí s ostatními na Instagramu. Úžasný život plný nezávislosti, že? Ale vůbec se nehodí pro děti, takže matky si podobný život jen představují a nezadaným závidí.

Noční pták

Všichni nějakou známe – možná hraje v kapele, možná obsluhuje v baru. Je pravděpodobné, že tento typ žen je vzhůru za úsvitu, protože je na cestě z práce domů, ne proto, že by je dítě probudilo už v pět ráno. Rozhodně není otrokem klasické pracovní doby od 8.00 do 16.00 a jen zřídka je vzhůru v době, kdy mnozí z nás začínají pracovat. Tato noční sova se z dálky vyhýbá všemu, co vypadá „tradičně“, a miluje svůj život přesně takový, jaký je.

Spasitelka

Svět je přelidněný a poslední věc, kterou potřebuje, je, aby i ona přispívala k tomuto problému. Pravděpodobně ji uslyšíte říkat podobné věci jako: „Jen stěží se můžeme postarat o všechny děti, které jsou v tomto světě. Je třeba se zaměřit na ty, které jsou tady, a ne dělat další…“ Možná dokonce tvrdí, že mít děti je sobecké...

Kariéristka

Jistě, někteří říkají, že můžete mít všechno – děti a kariéru. Většinou však moc dobře víme, že dělat oboje na sto procent nejde. Jsou ženy, které jsou velmi odhodlané uspět v tom, co dělají, ale vědí, že jim děti budou v tomto plánu bránit. A tak se dítěte vědomě vzdají. Jsou to většinou ženy na vysokých manažerských postech, kde nestačí být v práci 8 hodin denně. Takové ženy mají vlastní kariéru jako dítě.

Nepřipravená

Je jedno, zda je téhle ženě 20, 30, nebo dokonce 40. Ví, že jednou děti mít bude. Až bude připravená. Teď ještě ne, teď připravená není. Možná zatím využívá svůj čas jako jedna z již uvedených žen, možná dělá něco úplně jiného. Když se jí někdo zeptá, kdy bude mít děti, začíná propadat panice nebo pociťuje obrovský tlak. Vždyť víte, vajíčka vysychají, možnost dědičných onemocnění se zvyšuje… Ale tato žena se k dětem dostane. Možná jednou, až na to bude čas.

Bezdětná kvůli osudu

Čtyři roky léčby plodnosti a stále žádné dítě? Pro všechny ženy, které tohle zažily, musí jít o velmi nepříjemné a depresivní období. Proto si zaslouží obdiv, respekt a úctu. Pokud však po dítěti touží a je ještě šance, neměly by se svého snu vzdávat. A pokud to i přesto nevyjde, existují ještě jiné možnosti.

Prostě děti nechce

Tato žena nemusí mít žádný konkrétní důvod. Nebo jich má tisíce. Ať tak či onak, nemá potřebu někomu své rozhodnutí vysvětlovat, nebo se za něj dokonce omlouvat. Nemá děti, protože je prostě nechce. Tečka.

-an-

Sdílejte článek
Štítky Instagram

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.