Prima maminka

27. ledna 2018 06:00

Martina Čerňanská

7 životních pravidel, kterými se rozhodně vyplatí řídit

Život se může zdát dlouhým, ale uteče tak rychle. Proto neseďte s rukama v klíně a chtějte si ho užít tak, jak chcete vy sami.

Rozhodně ale mějte všech pět pohromadě a praktikujte tato zlatá pravidla, co ve vašem životě nastolí kýženou rovnováhu a naservírují vám radost, lásku, ale i pocit mnohdy zatracovaného štěstí. A opravdu nemusíte vlastnit bourák za milion, byt za pět a mít mužského jako cumel se závratným kontem.

1. Spolehněte se sami na sebe

Ne na kolegyni, kamarádku a na ostatní kolem vás. Sice se mohou tvářit, že jsou ochotni vám pomoci, avšak opak může být pravdou. Věřte sobě a držte se hesla, že pomocnou ruku najdete vždy na konci svého ramene.

Hlavní roli ve vašem příběhu přece jen hrajete vy, nedělejte ze sebe komparzistu či snad hrdinu s vedlejším angažmá. Pak byste si jednoho dne mohli vyčítat, že jste nekonečně dlouho čekali, až vám známá dohodí místo snů a ségra vás seznámí s tím sexy sousedem.

Když se tak nestane, máme se chuť na ně zlobit. Jak pochopitelné, ale všichni jsme zaměstnáni svým životem. A tak lidé prostě zapomínají na sliby, co kdysi dali druhým, a dávají prioritu tomu, co se děje právě jim.

2. Kdo chce s vlky výti, znáte to….

Zalíbit se všem stejně nikdy nemůžete, i kdybyste se snažili, seč vám síly stačí, vždycky to bude někomu málo. Místo toho se rozhodněte být s těmi, se kterými se cítíte uvolněně. Vážně máte choutky dělat ze sebe někoho jiného jenom proto, aby vás měli ti, na kterých vám ani zbla nezáleží, rádi? No tak!

3. Jednou jsi dole, jednou na hoře a pak zase kdesi uprostřed

Úspěch nahradí chvilkový nezdar, úsměv tu a tam slzy a neopětovanou lásku třeba zase nenávist. Život se neustále mění, přináší nové výzvy, příležitosti a situace. Ty jsou tu pro nás jako symboly nových zítřků. Stejně jako po dešti vychází slunce, podobné je to i s problémy. Nedejte se, vytrvejte a věřte, že bude lépe. Navíc vás stejná událost nikdy tak enormně nepoloží jako tomu bylo poprvé, budete mít totiž něco jako imunitu.

4. Zamilovanost je chvilková záležitost, zato láska, ta vydrží

Hormonální smršť nás nahání do náruče zamilovanosti, kdy jsme omámení jeden druhým. Po nějaké době však ale dojde k vystřízlivění. Neplaťte si proto pojmy s dojmy a zamilovanost s láskou. Ta druhá emocionální čarodějka totiž dokáže vytrvat, kdežto ta první nám nasadí růžové brýle, chtíč se vybičuje na maximum a my přicházíme o rozum. Pokud jste jen tak náhodou byli partnerovi nevěrní, a chcete opustit klidný přístav kvůli chvilkové rozkoši (ano, zamilovanosti), tak to nedělejte. Po čase byste zplakali nad výdělkem.

5. Každý si životem vláčí tu svoji zátěž

Možná, že se směje, nedává najevo nespokojenost, ale i tak má v sobě něco, co mu nedá spát. Život je výzva, není vždycky snadný, natožpak dokonalý. Nemá smysl proto toužit po životě jiných lidí, vidíme a hodnotíme jen pozlátko, nikoli celý příběh, co si ten či onen musel prožít. Svůj život nemůžeme směnit s někým za jejich, ale můžeme si jej zlepšit vlastní iniciativou. Tak se do toho pusťme s nadšením.

6. Propusťte z vašeho života ty, co o vás už dávno nestojí

Příchody i odchody, nové začátky i konce. Další zítřky v pořadí umí být i takové. Proto pokud si s partnerem nerozumíte, nebo v práci to už není takové jako dřív, seberte odvahu a dejte sbohem vaší kdysi lásce či zaměstnavateli. Jedině tak se mohou začít psát nové kapitoly. Tak to nezdržujte, ať peru vašeho života nevyschne všechna náplň.

7. V lásce nebuďte prospěcháři

Nalepit se na někoho jenom proto, že má peníze a naopak mu schází podstatné vlastnosti pro život ve dvou, které jste se rozhodli ignorovat, vám štěstí v lásce nepřinese. Možná jen na chvilku. Holky zlatokopky sice mají plné skříně drahých šatů a zásuvky značkových parfémů, ale v té nejdůležitější komnatě mají pusto a prázdno, totiž v srdci. Všemi těmi nákupy musí zaplašit fakt, že nebudou pořád mladé, krásné a tak hříšně sexy. Vždycky tu budu mladší, hezčí, atd. Proto chtějte být nezávislá, a když už se rozhodnete milovat, tak bezpodmínečně, opravdově a nikdy ne na oko.

-LZ-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.