8 věcí v ložnici, kvůli kterým se vám špatně spí

8 věcí v ložnici, kvůli kterým se vám špatně spí

Zrcadlo

Zrcadla do ložnice rozhodně nepatří. A nejen proto, že se většina lidí nejspíš nechce koukat, jak po ránu vypadá. Zrcadla totiž podvědomě vyvolávají pocit, že v místnosti nejste sami, a narušují tak kvalitu spánku.

Výrazné barvy nebo obrazy

V ložnici se doporučují spíše klidné zenové barvy i obrazy, které dovolí tělu se před spaním uvolnit a zahnat negativní myšlenky. Příliš tmavé barvy mohou vyvolávat deprese. Křiklavé barvy zase nedovolí tělu se zklidnit. Pokud takové barvy v ložnici chcete, je lepší se o jejich správném použití poradit s odborníkem.

Postel nasměrovaná ke dveřím

Nikdy si pořádně neodpočinete, pokud budete mít hlavu v prostoru, nebo dokonce nasměrovanou ke dveřím. Podvědomě to v nás vzbuzuje pocit potencionálního nebezpečí. Čelo postele by mělo být vždy umístěno u zdi.

Těžké předměty a lustry nad postelí

Těžké předměty, jako jsou například ohromné křišťálové lustry, nepatří nad postel. Podvědomě mohou vyvolávat strach, který bude bránit kvalitnímu spánku.

Chaos a nepořádek

Nepořádek, rozházené oblečení, pracovní věci nebo dětské hračky po celé ložnici, to vše zabraňuje proudění energie a může způsobit neklidný spánek.

Elektronika

Nejen podle učení Feng shui by měla být ložnice vzdušná a plná energie. Rozhodně se nedoporučuje do ložnice umísťovat televizi, ale ani notebook či počítač. Obzvláště pak mobilní telefon by měl být v dostatečné vzdálenosti od postele. Veškerá elektronika vysílá negativní proudění, které zhoršuje kvalitu spánku i odpočinku. Telefon nás navíc drží stále „v pozoru“ a zapříčiňuje nespavost a další problémy.

Sportovní koutek

Ložnice je místem odpočinku, nedoporučuje se sem proto umisťovat jakékoliv cvičební či sportovní pomůcky, nebo ji dokonce napůl využívat jako tělocvičnu.

Pohovka nebo stará válenda po rodičích

Průzkumy ukazují, že každý desátý Čech spí na rozkládací pohovce, která je pro celkový odpočinek a regeneraci těla nevhodná. „Spánkem strávíme až třetinu života, a proto bychom měli dbát v první řadě na kvalitní postel a matraci,“ říká Jakub Šoufek z firmy Johann Malle.

Sdílejte článek
Štítky postel spánek ložnice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.