Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

8 věcí v ložnici, kvůli kterým se vám špatně spí

1/8: Zrcadlo
Co nepatří do ložnice zrcadlo

Zrcadla do ložnice rozhodně nepatří. A nejen proto, že se většina lidí nejspíš nechce koukat, jak po ránu vypadá. Zrcadla totiž podvědomě vyvolávají pocit, že v místnosti nejste sami, a narušují tak kvalitu spánku.

2/8: Výrazné barvy nebo obrazy
Co nepatří do ložnice obraz

V ložnici se doporučují spíše klidné zenové barvy i obrazy, které dovolí tělu se před spaním uvolnit a zahnat negativní myšlenky. Příliš tmavé barvy mohou vyvolávat deprese. Křiklavé barvy zase nedovolí tělu se zklidnit. Pokud takové barvy v ložnici chcete, je lepší se o jejich správném použití poradit s odborníkem.

3/8: Postel nasměrovaná ke dveřím
Co nepatří do ložnice postel ke dveřím

Nikdy si pořádně neodpočinete, pokud budete mít hlavu v prostoru, nebo dokonce nasměrovanou ke dveřím. Podvědomě to v nás vzbuzuje pocit potencionálního nebezpečí. Čelo postele by mělo být vždy umístěno u zdi.

4/8: Těžké předměty a lustry nad postelí
Co nepatří do ložnice lustr

Těžké předměty, jako jsou například ohromné křišťálové lustry, nepatří nad postel. Podvědomě mohou vyvolávat strach, který bude bránit kvalitnímu spánku.

 

5/8: Chaos a nepořádek
Co nepatří do ložnice nepořádek

Nepořádek, rozházené oblečení, pracovní věci nebo dětské hračky po celé ložnici, to vše zabraňuje proudění energie a může způsobit neklidný spánek.

 

 

6/8: Elektronika
Co nepatří do ložnice elektronika

Nejen podle učení Feng shui by měla být ložnice vzdušná a plná energie. Rozhodně se nedoporučuje do ložnice umísťovat televizi, ale ani notebook či počítač. Obzvláště pak mobilní telefon by měl být v dostatečné vzdálenosti od postele. Veškerá elektronika vysílá negativní proudění, které zhoršuje kvalitu spánku i odpočinku. Telefon nás navíc drží stále „v pozoru“ a zapříčiňuje nespavost a další problémy.

7/8: Sportovní koutek
Co nepatří do ložnice sportovní koutek

Ložnice je místem odpočinku, nedoporučuje se sem proto umisťovat jakékoliv cvičební či sportovní pomůcky, nebo ji dokonce napůl využívat jako tělocvičnu.

8/8: Pohovka nebo stará válenda po rodičích
Co nepatří do ložnice stará postel

Průzkumy ukazují, že každý desátý Čech spí na rozkládací pohovce, která je pro celkový odpočinek a regeneraci těla nevhodná. „Spánkem strávíme až třetinu života, a proto bychom měli dbát v první řadě na kvalitní postel a matraci,“ říká Jakub Šoufek z firmy Johann Malle.

Reklama