Speciály

25. listopadu 2018 11:00

Martina Čerňanská

8 z 10 psů považuje Canvit Chondro za pochoutku

Canvit Chondro - kloubní výživa pro psy

Zdravotní stav kloubů u mladých a zdravých psů nikdo příliš neřeší do chvíle, než se u psa objeví onemocnění pohybového aparátu nebo když v důsledku snížené pohyblivosti kloubu přestane mít pes chuť ke hře. 

Kloubní chrupavka musí dennodenně odolávat velkému tlaku a tahu a zároveň zabezpečit hladký pohyb s minimálním třením. Chrupavka není zásobena krví a má velmi omezenou schopnost regenerace a obnovy. Čím více a déle je chrupavka zatěžována, tím více a rychleji dochází k jejímu opotřebení.

Nejrizikovější faktory

Mezi nejrizikovější faktory, které klouby poškozují, patří vrozené onemocnění kloubů, sportovní zátěž, obezita, vyšší hmotnost velkých plemen psů nebo zánětlivé onemocnění kloubů. Poškozená chrupavka přestává fungovat, kloub se stává bolestivým a snižuje se také ochota psa k pohybu a hře.

Zpomalit opotřebení kloubní chrupavky a zlepšit její regeneraci lze tím, že kloubu dodáváme základní stavební kameny chrupavky ve formě kloubní výživy. K těm patří glukosamin, chondroitin a kolagen – látky, které dokážou opotřebení kloubní chrupavky zpomalit. Chondroitin váže vodu, udržuje elasticitu chrupavek a blokuje enzymy poškozující chrupavku. Glukosamin zpomaluje degeneraci chrupavky. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost chrupavek a kloubních struktur.

Kloubní výživa Canvit Chondro a Chondro Maxi představuje komplexní kloubní výživu vhodnou pro ochranu a léčbu kloubů u rostoucích a zdravých psů všech plemen a k ochraně kloubů u aktivních a stárnoucích psů či psů s omezenou pohyblivostí. Canvit Chondro Super obsahuje navíc MSM a kyselinu hyaluronovou s prokázaným protizánětlivým a analgetickým účinkem.

Kloubní výživa s příchutí jater, po které pes prostě skočí

Podávání tablet bývá pro většinu majitelů neustálým hledáním způsobu, jak tabletu zatraktivnit, aby ji pes nevyplivl. Pravidelné podávání kloubní výživy je však zásadní. Tablety Canvit Chondro jsou ochuceny hydrolyzátem z kuřecích jater, díky jejichž chuti se pes nebrání jejich přijímání ani pravidelném podávání. Velmi chutné tablety Canvit Chondro nabízejí jednoduchý způsob dlouhodobého podávání kloubní výživy pro aktivní život bez bolesti. Pejsci tak můžou Canvit Chondro považovat za pochoutku spíše než jinou tabletu.

-TZ-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.