Prima maminka

23. října 2017 07:30

Anna Kopečková

9 drobností, které vás doma zbytečně stresují

9 drobností, které vás doma zbytečně stresují

Těsné džíny

Oblečení, co si oblečeme „až jednou“ a necháváme si je na „co kdyby“, nám brání žít v přítomnosti a znehodnocuje, jak žijeme právě teď. Dejte si limit na jeden až dva kousky oblečení, které se bude možná jednou hodit, a zbytek dejte na charitu.

Neotevřená pošta

Možná se taky vyhýbáte složenkám a úředním dopisům. Není divu, každému nahánějí hrůzu. Takže pokaždé, když se podíváte na hromadu nerozbalené pošty, vyvolá to ve vás úzkost. Překonejte to a denně otevřete všechny dopisy, které vám přijdou.

Zdravé jídlo, které vám nechutná

Máte zásoby quinoi a sklenice plné kimchi, protože jste si kdysi přečetli, jak je to zdravé. To ale neznamená, že by to u vás doma někdo jedl. Řešení je jednoduché – vyhodit všechno, o čem víte, že se toho nikdo ani nedotkne. Uděláte si alespoň v kuchyni místo na lepší jídla. A když vytříděné potraviny dáte charitě, uděláte ještě dobrý skutek.

Obrazovky a displeje

Televize, tablet, telefon, doma to máme plné obrazovek. I když jsou skvělé pro získání informací a na zábavu, mohou mít též nečekaný dopad: suché, podrážděné oči. Pokud se na něco delší dobu soustředíte, méně mrkáte a tím vám vysychají oči. Když se vám něco takového stane, rychlou pomocí jsou kapky do očí.

Neustlaná postel

10 polštářů seskládaných na posteli přesně určeným způsobem, to může vypadat dobře a efektivně. Ale jakmile to tak není, v podstatě vás to ničí. Nepořádek a celková neuspořádanost totiž může vést ke vzniku úzkosti. Výzkum americké Národní nadace pro spánek zjistil, že lidé, kteří si ráno stelou postel, lépe spí. Tak proč si neudělat život snazší tím, že se zbavíte pár polštářů a než ráno odejdete, postel bude krásně ustlaná?

Budík

Jestli máte budík s modrými svítícími číslicemi nebo podsvícením, vyhoďte ho. Výzkumy prokázaly, že modré světlo zhoršuje produkci melatoninu, hormonu spánku. Proč se nevrátit ke starému dobrému analogovému budíku, který sice nesvítí, ale probudí vás taky spolehlivě.

Pracovní dokumenty v ložnici

Jestli někam práce opravdu nepatří, pak je to ložnice. Pokud si musíte nosit práci s sebou domů, najděte si místo, kde bude ukrytá z očí. A určete si limit, kolik času doma práci věnujete. V práci se oči unavují víc než dost a doma byste je měli nechat odpočinout.

Podložka na jógu a tenisová raketa

Věci po sportech, které jste přestali dělat, mohou působit jako připomínky vašich selhání. Představují totiž něco, co jste vzdali nebo vám nešlo. Pokaždé, když se na ně podíváte, si to připomenete. Osvoboďte se a věci prostě dejte pryč. Nevyhazujte je, můžete je darovat za odvoz, někomu udělají radost.

Stará bižuterie a šaty pro speciální příležitosti

Schovávat si věci jako připomínku na minulost se může zdát neškodné, ale podle výzkumu Princetonské univerzity způsobují nashromážděné věci úzkost. Místo skladování si všechny ty tretky a volány, které už stejně nosit nebudete, vyfoťte, ať máte vzpomínku pro budoucí generace, a dejte róby pryč.

-az-

Sdílejte článek
Štítky jídlo postel úzkost budík oděv Princetonská univerzita

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.