Celebrity

8. července 2013 00:15

Kateřina Motlová

Anglie: Tato místa Kate Middleton miluje!

Anglie: Tato místa Kate Middleton miluje!

Kate (31), s titulem Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, ztělesňuje pro mnoho obyvatel Velké Británii naději na lepší zítřky a vrací do zkostnatělé monarchie šmrnc, kterým kdysi oplývala i matka jejího manžela, zbožňovaná princezna Diana. Připravili jsme pro vás tipy na nejoblíbenější místa, kde se krásná Kate ráda prochází.

Londýnská ulice Mall: trasa, kde se pravidelně projíždí královna a hlavy států

„Když jsem jela po Mall poprvé do Buckinghamského paláce v kočáře po boku Williama, připadala jsem si, jako by se veškeré mé dívčí sny najednou zhmotnily a já se ocitla v pohádce,“ svěřila se vévodkyně z Cambridge.

Zajímavost: Po této ulici projíždí i oficiální návštěvy panovníka, a to vždy v doprovodu stráží, a na jejich kočáře jsou státní vlajky jak Velké Británie, tak i státu, odkud daná návštěva pochází. Tuto čest měl například Václav Havel s manželkou Dagmar.

Notting Hill: ráj pro všechny, kdo rádi nakupují

Milujete nakupování po malých pouličních starožitnictvích, kde můžete objevit neuvěřitelné poklady? Potom navštivte jednu z nejkouzelnějších londýnských čtvrtí Notting Hill, jejímž středem se táhne ulice Portobello Road. Princezna Kate ještě předtím, než se stala manželkou prince Williama, tady trávila spoustu času a s kamarádkami prolézaly různé krámky a pak porovnávaly, kdo sehnal lepší kousek.

Zajímavost: Ve 30. letech zde žil novinář a spisovatel George Orwell, který se proslavil svými alegorickými romány Farma zvířat a 1984.

Windsor: pro milovníky romantických procházek

Letní sídlo královny Alžběty II. se nachází v hrabství Berkshire kousek od Londýna a oproti ruchu hlavního města je tady neuvěřitelný klid a krásná příroda. Jakmile vévodkyně z Cambridge uviděla Windsor Castle, druhý největší doposud obývaný hrad na světě, okamžitě se do něj zamilovala. Vévodkyně Kate má nejradši královské parky, které přímo vybízejí k procházkám na čerstvém vzduchu. Windsor odděluje řeka Temže od města Eton, kde je slavná chlapecká střední škola Eton College. Na tuto střední školu chodil i princ William, stejně jako většina členů britské královské rodiny.

Zajímavost: Ve Windsoru se odehrává i děj komedie Veselé paničky windsorské. Tu prý napsal Shakespeare na objednávku samotné královny Alžběty I., která si přála vidět komickou postavu zhýralého šlechtice Falstaffa z historických her o Jindřichovi IV. v zamilované roli.

Kensingtonský palác: místo, kde bydlí princezny

Není nad to vzít si prince! Když se totiž Kate Middleton vdala za Williama, tak kromě toho, že se stala princeznou a vévodkyní z Cambridge, dostala k titulu i Kensingtonský palác. Tato královská rezidence se nachází v Kensingtonských zahradách v centru Londýna. Žila tu dokonce i matka jejího manžela princezna Diana (†36), ale ta si tu podle vlastních slov připadala jako ve vězení.

Zajímavost: V Kensingtonském paláci žije údajně strašidlo, a to v levém křídle sídla. Je to prý duch krále Jiřího II. Dnešní královská rodina existenci strašidla sice popírá, ale kdo ví….

dan

Sdílejte článek
Štítky Londýn Velká Británie Anglie Princezna Diana Alžběta II. Václav Havel William Shakespeare Kensingtonský palác William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.