Prima maminka

19. prosince 2015 04:50

Anna Kopečková

Balení vánočních dárků: Zkuste to letos jinak

Vánoční dárky svým blízkým dáváte z lásky. Přistupujte tak i k jejich balení. Stejně, jako šaty dělají člověka, tak kreativní obal zase dárek. A z hezky zabaleného dárku bude mít obdarovaný dvojnásobnou radost.

Přijdou vám balicí papíry z obchodu tak trochu infantilní a z té barevné změti odstínů a motivů vám jde hlava kolem? Stavte se v papírnictví pro obyčejný hedvábný papír, nebo papír, kterým se vystýlají krabice s cukrovím, a zabalte do něj dárečky. Když k bíločervenému provázku připojíte kousek větvičky, přidáte rolničku a třeba i nějakou tu vánoční hlášku, uvidíte, že dříve nudný papír, o který byste zájem nikdy neprojevili, najednou vynikne nad všemi. A navíc (u)šetříte (přírodu)!

Tip: Obyčejný papír můžete ozvláštnit i kouskem jutoviny, k mašli klidně přivažte i kousek aromatické skořice, uvidíte, co s výsledným efektem tyto maličkosti udělají.

Foto: pinterest.com

I staré noviny mohou být opět v kurzu

Rozprostřete si před sebe novinový papír, červenobílý provázek a z archu tvrdého papíru vystřihněte jmenovku, prokousněte ji děrovačkou, a pokud si budete chtít hrát, můžete jméno obdarovaného poskládat z vystřižených písmenek (jako když někomu posíláte anonym). Vypadá to víc, než dobře.

Foto: pinterest.com

Něco pro hračičky

Děti, ale třeba i partnera, který rád sbírá angličáky, určitě překvapíte, když jako součást obalu použijete další malý dárek. Hlavní darovanou věc zabalte do klasického papíru bez motivu. A pak už si jen pohrajte s tím, jak naaranžovat menší dárek. Přidejte třeba vystřižený pásek z černého archu, na který za pomoci bílé tužky přikreslíte dělící čáru jakou má vozovka. A to nejlepší na konec - připevněte na silnici auťák (pomocí izolepy nebo trochy lepidla).

Foto: mama.it

Obal jako dárek

Na spoustu dárků, třeba knížek, telefonů nebo tabletů, se dají sehnat krásné a originální obaly. Stačí trochu zapátrat po internetu. Ušetříte si práci s balením a dáte vlastně dárky dva - obsah a krásný obal.

Foto: decente.cz

Podívejte se i na další jednoduché a přitom krásné nápady:

Jedlé dárky nikdy nezklamou

Neustále tápete, jakou maličkost připojíte k hlavnímu dárku, co máte pro babičku, dědu, máti nebo tatínka? Vsaďte na chutnou maličkost ukuchtěnou z lásky. Tato jedlá pozornost nestojí moc a když ji zabalíte s nápadem, tak vypadá na jedničku.

Foto: deliciousmagazine.co.uk

Pomerančová marmeláda

Tyto oranžové citrusové plody jsou právě teď za akční ceny. Uvařte nejenom sobě, ale i vaší kamarádce nebo sestře nefalšovanou marmeládu z pomerančů. Uzavřete ji do sklenice, víčko ozdobte krajkou a převažte rudou mašlí. K jmenovce můžete rovnou připojit i recept!

Něco pro milovníky sýrů

Hodí se k vínu a jednotlivé sýrové trojúhelníčky spolu s cibulkou a kořením ve zlatavém nálevu vypadají lákavě. A to nemluvíme o tom, až vaši blízcí ochutnají. Vsaďte na líbivou sklenici s výklopným uzávěrem a připojte informaci, že tahle delikatese byla vyráběna jak jinak, než s láskou.

Domácí likér i s dávkováním

Ženy bývají milovnicemi sladkých likérů. Jestli vaše kamarádka ráda občas popíjí vaječný koňak nebo čokoládový likér, tak jí udělejte radost dárkem v podobě lahvinky této sladké dobroty. Vyberte hezkou láhev s nevšedním tvarováním a na štítek připojte i správné dávkování.

A tady je další inspirace:

-lz-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.