Prima maminka

19. prosince 2015 04:50

Anna Kopečková

Balení vánočních dárků: Zkuste to letos jinak

Vánoční dárky svým blízkým dáváte z lásky. Přistupujte tak i k jejich balení. Stejně, jako šaty dělají člověka, tak kreativní obal zase dárek. A z hezky zabaleného dárku bude mít obdarovaný dvojnásobnou radost.

Přijdou vám balicí papíry z obchodu tak trochu infantilní a z té barevné změti odstínů a motivů vám jde hlava kolem? Stavte se v papírnictví pro obyčejný hedvábný papír, nebo papír, kterým se vystýlají krabice s cukrovím, a zabalte do něj dárečky. Když k bíločervenému provázku připojíte kousek větvičky, přidáte rolničku a třeba i nějakou tu vánoční hlášku, uvidíte, že dříve nudný papír, o který byste zájem nikdy neprojevili, najednou vynikne nad všemi. A navíc (u)šetříte (přírodu)!

Tip: Obyčejný papír můžete ozvláštnit i kouskem jutoviny, k mašli klidně přivažte i kousek aromatické skořice, uvidíte, co s výsledným efektem tyto maličkosti udělají.

Foto: pinterest.com

I staré noviny mohou být opět v kurzu

Rozprostřete si před sebe novinový papír, červenobílý provázek a z archu tvrdého papíru vystřihněte jmenovku, prokousněte ji děrovačkou, a pokud si budete chtít hrát, můžete jméno obdarovaného poskládat z vystřižených písmenek (jako když někomu posíláte anonym). Vypadá to víc, než dobře.

Foto: pinterest.com

Něco pro hračičky

Děti, ale třeba i partnera, který rád sbírá angličáky, určitě překvapíte, když jako součást obalu použijete další malý dárek. Hlavní darovanou věc zabalte do klasického papíru bez motivu. A pak už si jen pohrajte s tím, jak naaranžovat menší dárek. Přidejte třeba vystřižený pásek z černého archu, na který za pomoci bílé tužky přikreslíte dělící čáru jakou má vozovka. A to nejlepší na konec - připevněte na silnici auťák (pomocí izolepy nebo trochy lepidla).

Foto: mama.it

Obal jako dárek

Na spoustu dárků, třeba knížek, telefonů nebo tabletů, se dají sehnat krásné a originální obaly. Stačí trochu zapátrat po internetu. Ušetříte si práci s balením a dáte vlastně dárky dva - obsah a krásný obal.

Foto: decente.cz

Podívejte se i na další jednoduché a přitom krásné nápady:

Jedlé dárky nikdy nezklamou

Neustále tápete, jakou maličkost připojíte k hlavnímu dárku, co máte pro babičku, dědu, máti nebo tatínka? Vsaďte na chutnou maličkost ukuchtěnou z lásky. Tato jedlá pozornost nestojí moc a když ji zabalíte s nápadem, tak vypadá na jedničku.

Foto: deliciousmagazine.co.uk

Pomerančová marmeláda

Tyto oranžové citrusové plody jsou právě teď za akční ceny. Uvařte nejenom sobě, ale i vaší kamarádce nebo sestře nefalšovanou marmeládu z pomerančů. Uzavřete ji do sklenice, víčko ozdobte krajkou a převažte rudou mašlí. K jmenovce můžete rovnou připojit i recept!

Něco pro milovníky sýrů

Hodí se k vínu a jednotlivé sýrové trojúhelníčky spolu s cibulkou a kořením ve zlatavém nálevu vypadají lákavě. A to nemluvíme o tom, až vaši blízcí ochutnají. Vsaďte na líbivou sklenici s výklopným uzávěrem a připojte informaci, že tahle delikatese byla vyráběna jak jinak, než s láskou.

Domácí likér i s dávkováním

Ženy bývají milovnicemi sladkých likérů. Jestli vaše kamarádka ráda občas popíjí vaječný koňak nebo čokoládový likér, tak jí udělejte radost dárkem v podobě lahvinky této sladké dobroty. Vyberte hezkou láhev s nevšedním tvarováním a na štítek připojte i správné dávkování.

A tady je další inspirace:

-lz-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.