Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina?

1/4: Pro "nulu" jsou čísla důležitá – minimálně 70% podíl kakaa
Čokoláda pro alergiky 3

Krevní skupinu 0 má v Čechách asi 30 % lidí [1]. Jsou považováni za "masožravce" a jejich předky byli pravděpodobně původní keltští obyvatelé Evropy. Bojovní a odvážní lidé, kteří nikomu nic jen tak nezbaští. Když už je náhodou přemůže chuť na sladké, musí to být pořádné "maso", tedy kvalitní čokoláda s vysokým podílem kakaové sušiny a kakaového másla. Lidi s krevní skupinou 0 není radno podceňovat. Spolehněte se raději na pořádně tmavou čokoládou z kvalitních surovin – hodí se třeba nová tenká 70% hořká čokoláda Carla. Tito lidé jsou vášniví, dokážou si užívat života, na druhou stranu jsou velmi žárliví a ješitní. V potravinách by měli omezovat mléčné výrobky, což je další důvod, proč dát před mléčnou přednost tmavé hořké čokoládě.

[1] http://www.bloodbook.com/world-abo.html

2/4: Krevní skupina A – jedině fair trade čokoláda
Krevní skupina A - jedině fair trade čokoláda

Lidé s krevní skupinou A jsou podle "krevní psychologie" velice zodpovědní, trpěliví a zároveň nedůvěřiví lidé. Při výběru čokolády jejich kritickým okem projde nejen grafické provedení obalu, ale i ty nejmenší písmenka s informacemi o složení. Pokud objeví ingredience, které se jim jen málo zamlouvají, věc je okamžitě na cestě zpátky do regálu. Prověrce podrobují také původ čokolády, a protože mezi zástupci krevní skupiny A je nejvíce vegetariánů, kritériem je pro ně i ekologický přístup výrobce. Ženu této krevní skupiny si získá ten, kdo ji obdaruje fair trade čokoládou. Má vysoké nároky, a jakmile se pro něco rozhodne, svůj názor nezmění. Vzhledem k tradičně vnímané české kuchyni jako výrazně "masové" možná překvapí, že lidé s touto krevní skupinou jsou v české populaci nejpočetnější tvoří 44 %.

3/4: "Béčka" sní všechnu čokoládu v dosahu
"Béčka" sní všechnu čokoládu v dosahu

Lidí s krevní skupinou B je v Čechách jen 18 %, nejčastěji se vyskytují v asijských zemích a údajně se vyznačují klidnou povahou. V čokoládě nedělají rozdíly, jejich obětí se stane každá, co jim padne pod ruku. Jsou to lidé otevření všem názorům, někdy se o nich ovšem tvrdí, že se dají snadno oklamat. Může se tak stát, že se u nich doma objeví i čokoláda nevalné kvality. Na rozdíl od společenských 0 jsou spíše individualisté, kteří si jdou vlastní cestou. Co je ale k smrti nudí, je stereotyp nezůstanou tak u čokolády jediné, ale střídat chtějí různé chutě. Mléčnou, bílou nebo čokoládové bonbony s náplní... Je to jedno, hlavně ať je to pestré. Společenské konvence je nezajímají, tabulku milované čokolády si klidě rozbalí i na pracovní poradě.

4/4: Vzácná AB si vybírá jen speciální čokolády
Vzácná AB si vybírá jen speciální čokolády

Člověka této málo zastoupené krevní skupiny (v české populaci ji tvoří pouze 9 %) si získáte čokoládovou specialitou. Velké kousky oříšků, mandle nebo delikátní náplň, čím exotičtější a šílenější kombinace, tím větší šance, že oslovíte. Tajným tipem pro skupinou AB je čokoláda s aktivním chmelem od čokoládovny Carla. Lidé skupiny AB myslí racionálně, jsou kritičtí, ale okouzlující a chtějí pomáhat světu. Ze známých osobností měli tuto krevní skupinu například John F. Kennedy nebo Marilyn Monroe.

Petra Fujdlová

reklama