Prima maminka

6. srpna 2017 06:00

Lucie Průchová

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina?

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina?

Češi vnímají krevní skupinu zpravidla jen jako informaci potřebnou v případě transfuze, ale co když nám může prozradit i něco o našich chutích a povahovém založení?

S trochou nadsázky si to můžete sami vyzkoušet. Znáte svoji krevní skupinu? A sedí na vás typ čokolády, na které si nejraději smlsnete? Potom můžete zkusit i svoje blízké obdarovat čokoládou na míru jejich "krevnímu vkusu". Podle autorů knihy Psychologická typologie krevních skupin Toshitaka Nomiho a Alexandera Beshera můžeme z vlastností červených krvinek vyčíst psychologickou charakteristiku člověka nebo doporučenou stravu.

Pro "nulu" jsou čísla důležitá – minimálně 70% podíl kakaa

Krevní skupinu 0 má v Čechách asi 30 % lidí [1]. Jsou považováni za "masožravce" a jejich předky byli pravděpodobně původní keltští obyvatelé Evropy. Bojovní a odvážní lidé, kteří nikomu nic jen tak nezbaští. Když už je náhodou přemůže chuť na sladké, musí to být pořádné "maso", tedy kvalitní čokoláda s vysokým podílem kakaové sušiny a kakaového másla. Lidi s krevní skupinou 0 není radno podceňovat. Spolehněte se raději na pořádně tmavou čokoládou z kvalitních surovin – hodí se třeba nová tenká 70% hořká čokoláda Carla. Tito lidé jsou vášniví, dokážou si užívat života, na druhou stranu jsou velmi žárliví a ješitní. V potravinách by měli omezovat mléčné výrobky, což je další důvod, proč dát před mléčnou přednost tmavé hořké čokoládě.

[1] http://www.bloodbook.com/world-abo.html

Krevní skupina A – jedině fair trade čokoláda

Lidé s krevní skupinou A jsou podle "krevní psychologie" velice zodpovědní, trpěliví a zároveň nedůvěřiví lidé. Při výběru čokolády jejich kritickým okem projde nejen grafické provedení obalu, ale i ty nejmenší písmenka s informacemi o složení. Pokud objeví ingredience, které se jim jen málo zamlouvají, věc je okamžitě na cestě zpátky do regálu. Prověrce podrobují také původ čokolády, a protože mezi zástupci krevní skupiny A je nejvíce vegetariánů, kritériem je pro ně i ekologický přístup výrobce. Ženu této krevní skupiny si získá ten, kdo ji obdaruje fair trade čokoládou. Má vysoké nároky, a jakmile se pro něco rozhodne, svůj názor nezmění. Vzhledem k tradičně vnímané české kuchyni jako výrazně "masové" možná překvapí, že lidé s touto krevní skupinou jsou v české populaci nejpočetnější – tvoří 44 %.

"Béčka" sní všechnu čokoládu v dosahu

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.