Prima maminka

29. března 2015 04:30

Anna Kopečková

Chcete práci, po které už dlouho toužíte? Naučte se TRIKY DRZÝCH HOLEK

Hledáte práci, která by vás konečně bavila a navíc by vám přihrála i obstojnou výplatu? Jen cílevědomé a drzé z nás si najdou cestičku k cíli, i když na první pohled není vidět. Naučte se i vy triky, které fungují, a sežeňte si pěkně vyhřáté místečko, o kterém se vám ani nesnilo.

Sedávej panenko v koutě...

Internet je mocný, tak proč nevyužít k hledání práce svůj profil na sociální síti? Možná vaše přátele nezajímá, že jste právě bez práce a nějakou hledáte, ale to zase nemusí zajímat vás. Prostě jim pomocí sítě řekněte, že jste na lovu a máte počíháno na nové zaměstnání. Vůbec to neberte tak, že budete žadonit o práci nebo že by tento krok mohl vzbudit více než negativní emoce. Čím více lidí z vašeho okolí bude vědět o tom, že hledáte skvělý džob, tím víc roste pravděpodobnost, že k vám dorazí i nová příležitost. Je to úplně stejné jako s hledáním mužského. Když budete sedět doma a ládovat se čokoládou, žádné nadějné vyhlídky na vás čekat nebudou.

„Svou práci jsem si našla právě díky Facebooku. Spolužačka ze střední mi nabídla místo u nich ve firmě protože zahlédla můj status, který to říkal jasně – hledám práci. Sociální sítě mají skvělý potenciál, proto ho neváhejte využít ve svůj prospěch i jinak, než zabíjením volného času,“ říká o své zkušenosti Markéta (28), která nyní pracuje jako grafička.

Tip: Udělejte si profil na síti, kde velmi často hledají personalisté. Zaregistrujte se na serveru LinkedIN, kde jsou online nejen přijímací pracovníci, ale i manažeři nebo majitelé firem. A přesně na takové kontakty mějte spadeno.

Buďte efektivní

Nemá cenu vysedávat u počítače celé dny a pořád dokola lustrovat, zda se na webech inzerujících pracovní nabídky něco nezměnilo. Na takových serverech si raději zřiďte elektronického „agenta“, který vás bude vždy informovat o nově přidané pozici v oblasti, po které lačníte. Ušetříte si tak spoustu času, který můžete věnovat čtení knih o osobním růstu.

Tato motivační četba vás nakopne a přesně to v aktuální době věčného hledání potřebujete. Nesmíte ztratit odvahu a chuť dosáhnou toho, co chcete. Ano, v dnešní době není snadné najít si dobré zaměstnání, ale věřte tomu, že na tak výjimečnou ženskou, jako jste vy, jistě čeká šéf, který vás přijme všemi deseti.

Zvyšte si sebedůvěru

Možná se vám po několika přijímacích pohovorech nikdo neozval a vaše sebevědomí proto spadlo k bodu mrazu. Zajděte do baru nebo přijměte konečně pozvání od chlápka, který po vás už dlouho pokukuje. Možná si myslíte, že na to zrovna není ideální období, ale kdy jindy se to hodí, než právě teď. Hoďte se do gala a dejte si za cíl být okouzlující. A okouzlující samozřejmě budete! Vaše ego pookřeje a další pohovor zvládnete levou zadní.

Co ještě můžete udělat:

- Zapište se na vzdělávací kurzy, navštěvujte semináře nebo školení. A pokud jste vedená na úřadě práce, využijte bezplatné rekvalifikační kurzy. Třeba objevíte obor, pro který zahoříte

- Buďte otevřená i pro občasné brigádničení a ukažte se v tom nejlepším světle. Třeba zaujmete natolik, že vám nabídnou práci na HPP.

- Hledejte výzvy i tam, kde na první pohled nejsou patrné.

- Navazujte kontakty a budujte nová přátelství. Nikdy totiž nevíte, kdo vás může doporučit dál.

- Pokud vás v Česku nic nedrží, zajeďte do zahraničí na zkušenou, kde si vylepšíte jazykové schopnosti.

- I při pohovoru buďte optimistická a zapálená pro práci. Nikdy ale nelžete.

len

Sdílejte článek
Štítky Facebook Česko LinkedIn Úřad práce České republiky osobní pohovor

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.