Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Chcete práci, po které už dlouho toužíte? Naučte se TRIKY DRZÝCH HOLEK

Hledáte práci, která by vás konečně bavila a navíc by vám přihrála i obstojnou výplatu? Jen cílevědomé a drzé z nás si najdou cestičku k cíli, i když na první pohled není vidět. Naučte se i vy triky, které fungují, a sežeňte si pěkně vyhřáté místečko, o kterém se vám ani nesnilo.
Vydáno: 29.03.2015
Najít práci svých snů není lehké, ale ne nemožné
Autor: Thinkstock Najít práci svých snů není lehké, ale ne nemožné

Sedávej panenko v koutě...

Internet je mocný, tak proč nevyužít k hledání práce svůj profil na sociální síti? Možná vaše přátele nezajímá, že jste právě bez práce a nějakou hledáte, ale to zase nemusí zajímat vás. Prostě jim pomocí sítě řekněte, že jste na lovu a máte počíháno na nové zaměstnání. Vůbec to neberte tak, že budete žadonit o práci nebo že by tento krok mohl vzbudit více než negativní emoce. Čím více lidí z vašeho okolí bude vědět o tom, že hledáte skvělý džob, tím víc roste pravděpodobnost, že k vám dorazí i nová příležitost. Je to úplně stejné jako s hledáním mužského. Když budete sedět doma a ládovat se čokoládou, žádné nadějné vyhlídky na vás čekat nebudou.

„Svou práci jsem si našla právě díky Facebooku. Spolužačka ze střední mi nabídla místo u nich ve firmě protože zahlédla můj status, který to říkal jasně – hledám práci. Sociální sítě mají skvělý potenciál, proto ho neváhejte využít ve svůj prospěch i jinak, než zabíjením volného času,“ říká o své zkušenosti Markéta (28), která nyní pracuje jako grafička.

Tip: Udělejte si profil na síti, kde velmi často hledají personalisté. Zaregistrujte se na serveru LinkedIN, kde jsou online nejen přijímací pracovníci, ale i manažeři nebo majitelé firem. A přesně na takové kontakty mějte spadeno.

 

Buďte efektivní

Nemá cenu vysedávat u počítače celé dny a pořád dokola lustrovat, zda se na webech inzerujících pracovní nabídky něco nezměnilo. Na takových serverech si raději zřiďte elektronického „agenta“, který vás bude vždy informovat o nově přidané pozici v oblasti, po které lačníte. Ušetříte si tak spoustu času, který můžete věnovat čtení knih o osobním růstu.

Tato motivační četba vás nakopne a přesně to v aktuální době věčného hledání potřebujete. Nesmíte ztratit odvahu a chuť dosáhnou toho, co chcete. Ano, v dnešní době není snadné najít si dobré zaměstnání, ale věřte tomu, že na tak výjimečnou ženskou, jako jste vy, jistě čeká šéf, který vás přijme všemi deseti.

 

Zvyšte si sebedůvěru

Možná se vám po několika přijímacích pohovorech nikdo neozval a vaše sebevědomí proto spadlo k bodu mrazu. Zajděte do baru nebo přijměte konečně pozvání od chlápka, který po vás už dlouho pokukuje. Možná si myslíte, že na to zrovna není ideální období, ale kdy jindy se to hodí, než právě teď. Hoďte se do gala a dejte si za cíl být okouzlující. A okouzlující samozřejmě budete! Vaše ego pookřeje a další pohovor zvládnete levou zadní.

8 vět, které nikdy neříkejte, když váš muž ztratí práci

Život je plný zvratů – jednou jste dole, jednou nahoře. Když se vdáváte, většinou si berete někoho, kdo pracuje. Po čase se ocitnete na mateřské či rodičovské a materiální zázemí stojí převážně na manželovi. Nebo chodíte do práce, ale co si budeme povídat – chlapi často mají za stejnou práci víc peněz. Naneštěstí se může stát, že o svou práci partner přijde. Jakkoliv je pak vaše situace náročná, snažte se i v nejvíce vyhrocené situaci nevyřknout následující věty, které pak nelze vzít zpět.

Panebože, jak vyžijeme?

Panebože, jak vyžijeme?

Co jiného vás také jako první napadne, že? Hypotéka na krku, dvě malé děti, všude samé poplatky, za co budeme aspoň jíst? Dotěrně pronikavý hlásek ve vašem nitru, který se nedá nikam zahnat. Jenže křikem se nic nevyřeší. Snažte se být klidná, sedněte si s manželem a projděte si pracovní nabídky. Případně ihned rozhoďte sítě, ptejte se příbuzných, přátel, zda by někdo neměl tip na nějakou práci. Většina dobrých nabídek se totiž ani nedostane do inzerce. Když budete aktivně hledat, vaše snaha sklidí své ovoce.

 

Co ještě můžete udělat:

- Zapište se na vzdělávací kurzy, navštěvujte semináře nebo školení. A pokud jste vedená na úřadě práce, využijte bezplatné rekvalifikační kurzy. Třeba objevíte obor, pro který zahoříte

- Buďte otevřená i pro občasné brigádničení a ukažte se v tom nejlepším světle. Třeba zaujmete natolik, že vám nabídnou práci na HPP.

- Hledejte výzvy i tam, kde na první pohled nejsou patrné.

- Navazujte kontakty a budujte nová přátelství. Nikdy totiž nevíte, kdo vás může doporučit dál.

- Pokud vás v Česku nic nedrží, zajeďte do zahraničí na zkušenou, kde si vylepšíte jazykové schopnosti.

- I při pohovoru buďte optimistická a zapálená pro práci. Nikdy ale nelžete.

 

len