Prima maminka

13. června 2015 04:40

Anna Kopečková

Chytré mobilní aplikace, které vám usnadní život

Jde vám ze všech povinností hlava kolem? Zaúkolujte váš smartphone a vytvořte si z něj pomocníka nejen na volání a textovky. Ne nadarmo se mu říká chytrý telefon. Díky nejrůznějším aplikacím vám totiž může pomoci se spoustou věcí.

Menstruace: Zapomeňte na poznámky v kalendáři, jde to i jinak

Plánujete miminko, musíte si zaznamenávat bazální teplotu, sílu krvácení, hustotu cervikálního hlenu nebo jen chcete mít lepší přehled o vaší měsíční periodě? Zamiřte na Obchod Play a vyberte si z aplikací tu, která vám bude vyhovovat. My v redakci rozhodně můžeme doporučit Woman Log, Menstruační kalendář, nebo pokud holdujete angličtině „appku“ Love Cycles či Period Tracker.

Pijete opravdu tolik, kolik vaše tělo potřebuje?

My ženy pitnému režimu opravdu moc nedáme a s jeho dodržováním máme poměrně velké potíže. Proto mnohé z nás určitě s radostí přivítají skvělou aplikaci Water Your Body, kde si zaznamenáte vaše osobní údaje, určíte z jakých sklenic nejčastěji pijete a dle toho vám aplikace vypočítá, kolik denně musíte vypít vody a bude vám navíc i připomínat, kdy je ten správný čas pozvednout pohárek k ústům. Uvidíte, že vás přestane bolet hlava, budete mít více energie a budete i krásnější.

Konec listování papírovými letáky

Šetřete přírodu, odmítněte letáky, které vám zbytečně zabírají poštovní schránku, a obohaťte váš chytrý telefon o opravdu vydařenou aplikaci s názvem Kupi.cz, kde můžete sledovat akce, listovat aktuálními letáky a kontrolovat ceny vašeho oblíbeného zboží. Nemluvě o tom, že můžete prověřit cenu v daném obchodě a zjistit, kolik výrobek stojí jinde.

„Vzhledem k tomu, že musím šetřit, jsem si Kupi.cz opravdu oblíbila, stačí se podívat a mám přehled. Podle aktuálních akcí plánuji týdenní jídelníček a sestavuji nákupní seznam,“ říká Jana, 33 let.

Skenování nikdy nebylo jednodušší

Aplikace Cam Scanner vám ušetří náklady spojené s pořízením scanneru, který od dnešního dne už nebudete potřebovat. K naskenování smluv, vizitek nebo jiných dokumentů vám bohatě postačí pouze a jenom váš mobilní telefon.

Pár rychlých tipů

- Naistalujte si také program Skype nebo Viber. Budete tak moci s přáteli telefonovat zdarma.

- Nemůžete se dočkat dovolené, které se kvapem blíží? S Vacation Countdown si můžete nechat odpočítat dny do termínu vašeho odletu a nevýslovně se těšit!

- Rádi si zapisujete své momentální pocity a zážitky do deníku? Místo papíru můžete své dobrodružství svěřit aplikaci Deník. Vaše tajemství je od zvědavců skryto heslem a navíc vaše zápisky budou automaticky zaslány na vámi vybranou e-mailovou adresu pro zálohu.

- Máte malé dítě a nemůžete si dovolit utrácet za drahé chůvičky? Tak si stáhněte aplikaci Chůvička Biopron a budete mít po starostech. V době, kdy se vaše děťátko rozpláče, může program spustit vámi vybranou nahrávku a vaším hlasem dítě ukonejšit.

- Potřebujete snížit výdaje a zjistit, za co nejčastěji utrácíte? Stáhněte si aplikaci Moje výdaje a budete mít jasno.

len/foto: Google Play

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.