Prima maminka

21. března 2016 04:20

Lucie Průchová

Čím delší, tím lepší: Proč většina žen miluje seriály?

Muži preferují celovečerní filmy, kdežto my ženy raději přepneme na oblíbený seriál, kde se to emocemi a vztahovými propletenci jenom hemží. Co nám nekonečné seriály dávají a které patří mezi naše srdcovky?

Relax a uvolnění

Práce, děti, domácnost a starosti. Kolotoč povinností se začíná roztáčet ve chvíli, kdy nám zazvoní ráno budík. A dá se říci, že během celého náročného dne se všechny těšíme na okamžik, až se pohodlně uvelebíme do křesla a pustíme si televizi. A třeba v ní právě půjde náš oblíbený seriál.

Je skvělé se alespoň na necelou hodinku oprostit od každodenních starostí a mrknout se do života někomu jinému. Potvrzuje to i Jana (36): „Dá se říci, že jsem seriálový maniak. Dokázala bych se dívat klidně i na tři díly v kuse. Doma proto máme hned dvě televize, bez romantických seriálů ze života by mé večery byly pusté a prázdné. Je to něco jako můj denní rituál. Koukání na bednu, světlo aromatické svíčky a hrnek mátového čaje s citronem.“

Útěk do pohádky aneb Tady je možné cokoli

Co nás ženy tak láká na romantických seriálech? Můžeme se vžít do role hlavní hrdinky, prožívat s ní vše, co jí osud přináší, a přemýšlet, zda tím pravým bude tmavovlasý sympaťák odvedle nebo blonďák s čtveráckým úsměvem. Mysl a fantazii pustíme na špacír a můžeme se nechat unášet na obláčku snění. Právě v tuto chvíli totiž můžeme být úspěšné, zamilované a šťastné.

Říkáte si, že takové snění stejně nikam nevede? Omyl! Spřádání snů je pro dobrou psychickou kondici stejně důležité jako pestrý jídelníček pro naše tělo. Není nadto pochutnat si u zábavného seriálu na ovocném salátu. Lepší kombinaci tělu nemůžete dopřát – vaše psychika i fyzická schránka zazáří porcí vitality.

Je tam všechno, co chceme vidět

Láska, smích, nenávist i pláč. My ženy prostě toužíme po emocích a scenáristé to moc dobře vědí. Omamný koktejl citů a pocitů je natolik koncentrovaný, že si na něj prostě s radostí vybudujeme závislost.

Vyzpovídaly jsme ženy a víme, jaké seriály se jim zapsaly do srdce!

„Nedám dopustit na fenomenální Zoufalé manželky, můžu se na ně dívat pořád dokola. Kamarádky z předměstí, které žijí své na první pohled dokonalé životy, jsou mým lékem na splín. Vždycky jsem spíše preferovala české seriály, ale Wisteria Lane se Susan,Gabrielle, Lynette a Bree mi zkrátka přirostla k srdci. Navíc si z každého dílu mohu něco vzít. Poučný úvod i závěr mi mnohdy vžene slzy dojetí do očí nebo mě pobaví svojí trefností.“ Klára, 33 let

Nerozlučná parta – Zkrátka Přátelé

„Už jsem viděla stovky seriálů, ale klasika je prostě klasika. Kdybych měla ocenit ten nejlepší seriál, který mi při večerech dělal společnost, vyhráli by to Přátelé na celé čáře.“ Marie, 38 let

Nevšední prostředí primáckých seriálů: S nimi nuda na jaře nehrozí!

Jaro si to s elánem naštrádovalo mezi nás a tak nezbývá nic jiného, než toto období s úsměvem přečkat. Proč si k tomu nepustit nějaký seriál?

Co třeba tyto...

Máte rádi napětí a zapeklité situace? Tak to si určitě nezapomeňte zapnout televizi každou neděli ve 20.15, kdy začíná seriál V.I.P. vraždy...

Podobné články

A nebo, co třeba Přístav

Toužíte po lásce, romantice a pořádné dávce humoru? Pojďte se zamilovat i zasmát zároveň. Velké lásky, ale i rozchody vás čekají v seriálu Přístav... Vždy v pátek ve 20.15!

Podobné články

A jako poslední je tu nový seriál Ohnivý kuře... Vždy v po a st ve 20.15

Ohnivý kuře je seriál z gastronomického prostředí. Dvojice kamarádů – kuchaři Mike (Jakub Prachař) a Burák (Jan Dolanský) – se vydává do městečka Janovy Lázně, aby tu provozovala zděděnou hospodu. Táhne s sebou zátěž pobytu ve vězení a nařízený dohled probačního pracovníka. Na místě zjistí, že strýcova hospoda je ruina, v níž se rozhodně nedá vařit ani točit pivo...

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 6. 2024

Připomeňte svým blízkým, jak moc pro vás dnes znamenají, Berani. Slova mají obzvlášť velkou sílu. Neberte je na lehkou váhu. Buďte ohleduplní k tomu, jak se k druhým chováte. Snažte se zachovat klid a mír. Není dobré k někomu chovat zášť nebo v sobě nosit nenávist. Dobré vychování a upravený vzhled jsou klíčovými prvky tohoto dne.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.