Životní styl

23. července 2017 06:00

Anna Kopečková

I zelená je dobrá: Fence retrívra se narodilo zelené štěňátko!

Někteří psi umí připravit svým páníčkům pořádná překvapení. Nedávno se mezi ně zařadila i tříletá fenka zlatého retrívra. Porodila totiž štěňátko, které bylo celé zelené.

Když máte zlatého retrívra se srstí, která má světle zlatý nebo krémový odstín, pak právem očekáváte, že pokud bude mít štěňata, bude jejich srst stejně zbarvená. To předpokládala i Louise Sutherlandová, majitelka fenky zlatého retrívra jménem Rio, která žije ve Skotsku. Jenže když Rio minulý týden porodila osm štěňátek, jedno z nich mělo mátově zelenou srst.

„Všichni jsme byli v pohotovosti a když se štěňátka začala rodit, všimli jsme si, že jedno má zelenou srst. Nemohli jsme tomu uvěřit," ríká Louise. Zelené štěňátko dostalo nakonec příhodné jméno Forest.

Když majitelé později pátrali po tom, co zelené zbarvení mohlo způsobit, zjistili, že jde o velmi ojedinělý a vzácný případ, který se v minulosti stal pouze třikrát. Zbarvení způsobuje pigment zvaný biliverdin, který se nachází v placentě psů a pokud se smísí s plodovou vodou, může zbarvit srst do zelena.

Zelené štěňátko navždy? Naštěstí ne!

Forest ale naštěstí zelený nezůstane navždy a jeho neobvyklá barva nemá ani žádná zdravotní rizika. Barva postupně vybledne, takže se bude Forest poměrně brzy podobat svým malým sourozencům.

A zatímco ti se po pár týdnech rozjedou do svých nových domovů, Foresta si jeho majitelé nejspíš nechají.

Podobný případ se stal celkem nedávno, letos v únoru v anglickém hrabství Lancashire. Zelené štěňátko se narodilo fence labradora a dostalo jméno Fifi, po princezně Fioně z oblíbené pohádky o Shrekovi.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.