Prima maminka

15. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Co prozradí otisky prstů o vaší povaze?

Co prozradí otisky prstů o vaší povaze?

Víte co znamená dermatoglyfika? Je to nauka o kožních papilárních liniích na prstech, dlaních a ploskách nohou. Jednoduše řečeno, jedná se o otisky prstů. A z těchto otisků můžeme vyčíst mnohé - např. i to, jaká je naše povaha a charakter. Podívejte se pořádně na své ruce - třeba se o sobě dozvíte něco nového, co se skrývalo celou dobu na vašem prstě!

Jemné zakřivení

Lidé s těmito otisky prstů jsou energetičtí a sebevědomí. Jejich seběvědomí můžete poznat prakticky ze všeho, co dělají - jejich postoj, pohyby, chování. Občas toto sebevědomí hraničí s tvrdohlavostí - je v podstatě nemožné je přesvědčit k jinému názoru nebo je donutit přiznat, že neměli pravdu. Jakékoliv rozhodnutí, které udělají sami, je konečné.

Konkrétní myšlení je u lidí s těmito otisky skoro samozřejmostí. Tito lidé mají často problémy se změnami v životě, přizpůsobováním se k novým podmínkám a nasloucháním ostatních.

Lidé s těmito otisky prstů jsou typičtí cholerici. Nejvíce si cení umění a hudby a vyjadřují se uměním nebo velice expresivní řečí těla.

Od těchto lidí neočekávejte žádné slabosti, nebo jemné zacházení. Dokáží však být velice loajální a nikdy se nevzdávají svých pravých přátel.

Spirály

Lidé s otisky prstů ve tvaru spirály jsou prchliví, ale také velmi štědří. Mají od přírody talent na rychlé osvojení nových poznatků a schopnost analyzovat a hodnotit své okolí. Často se u nich setkáte s tím, že dělají najednou několik prací, ale v půlce s nimi přestanou, protože ztratí zájem.

Tito lidé mají často vznětlivou a nevyrovnanou povahu a jsou nepředvídatelní a velice zdatní v ukrývání svých pocitů a myšlenek. Vyhledávají samotu.

Typickým chováním je přemítání nad sebe samým a nedůvěra ve všechny a vše.

Jejich mluva je často tichá, neupoutávají na sebe pozornost, jsou pomalejší a rozvážnější ve všem, co dělají. Pokud má člověk otisky prstů ve tvaru spirály na obou ukazováčcích, znamená to, že jsou rozenými mysliteli a mají talent na programování, výzkum a právní studium.

Smyčky

Smyčky jsou nejčastějším otiskem prstů Evropanů. Tento otisk prstu představuje klidnou a vyrovnanou osobnost. Lidé s těmito otisky prstů jsou většinou sympatičtí a snaží se pomoci ostatním. Rychle také navazují přátelské vztahy s novými lidmi. Jsou velice zodpovědní a svědomití. Zřídkakdy berou iniciativu do svých rukou.

Velmi si zakládají na mezilidské komunikaci.

Jejich emoce se dají lehce předvídat. Tito lidé jsou temperamentem typičtí sangvinici. Nesnáší zdlouhavou práci, která je nezajímá. Pokud máte na prstu smyčkovité otisky prstů, máte velkou představivost a jste tak trochu snílkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.