Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Čtení na léto: Výběr těch nejlepších knih na dovolenou

Léto a dobrá kniha k sobě neodmyslitelně patří. Pokud stále váháte, kterou letos přibalit do kufru na vaši vytouženou a zaslouženou dovolenou, pomůžeme vám. Připravili jsme knižní výběr, kde si vybere každý!
Vydáno: 29.06.2017, Martina Hrušková
Čtení na léto: Výběr těch nejlepších knih na dovolenou
Čtení na léto: Výběr těch nejlepších knih na dovolenou Autor: istockc.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jste milovníky domácí tvorby a českých autorů? Pak vás jistě potěší novinka od Radky Třeštíkové či Michala Viewegha – tito autoři jsou sázkou na jistotu.

Náš redakční tip je na knihu Dobrá tak akorát od autorky/blogerky Barbory Šťastné. Je stejně tak skvělá jako její prvotina Šťastná kniha.

Pro milovníky detektivek a napínavého čtení jsme vybrali osvědčeného a cenami ověnčeného autora Larse Keplera – jeho poslední kniha Lovec králíků se stala opět bestsellerem. Detektivka Do vody je od autorky Dívky ve vlaku, která se dokonce dočkala filmového zpracování.

A náš redakční tip jsou Manželé odvedle – napínavé čtení od prvních stránek, s nečekným a šokujícím koncem. Zaručujeme vám, že tuto knihu přečtete jedním dechem.

Léto, romantika, láska... a k tomu skvělá kniha, ve které toto všechno najdete. Pokud chcete kromě vášně zabrousit i trochu do historie, pak je pro vás ten jediný a správný román Titáni. Sázkou na jistotu je lety prověřená a úspěšná autorka románů pro ženy Danielle Steel a její nejnovější kniha Společný byt, jejíž děj se odehrává v živém New Yorku.

A náš tip redakční tip? Rozhodně novinka Láska & gelato. Protože láska a zmrzlina by se daly prakticky považovat za symboly léta:)

Čeští autoři umí Foto: Čeští autoři umějí

Osm, autor: Radka Třeštíková

Jednu březnovou sobotu je v Ďáblickém háji nalezena postřelená mladá dívka Michaela. Zůstává v bezvědomí a policii se nedaří vyšetřit, kdo čin spáchal a proč. Byl to její snoubenec, nejlepší kamarádka nebo snad někdo z rodiny, ve které Michaela hlídala děti? Ona sama si po probuzení z kómatu osudný den nepamatuje, co víc, nepamatuje si celý poslední rok svého života. Rok, který začal tak nevinně jako pohlazení a skončil pokusem o vraždu…

Bůh v renaultu, autor Michal Viewegh

Čtvrtá povídková knížka nejúspěšnějšího českého spisovatele přináší směs pocitů a nálad, jejichž spojnicí je empatie. Mistr silné, mnohdy překvapivé pointy tentokrát nechává svou osvědčenou zbraň často oněmělou. Vzdává se toho, co je bezpečně efektní, ve prospěch toho, co je nebezpečně pravdivé. Hrdinové vieweghovsky svěžích povídek prožívají naše pocity, touhy a strachy – a nabízejí katarzi, která každý takový akt nevyhnutelně doprovází.

Dobrá tak akorát, autor: Barbora Šťastná

Dlouho jsem si myslela, že opravdový a báječný život začne, až zhubnu, udělám si pořádek ve skříni i v účetnictví, změním účes… prostě až se zlepším. Jenže život začal i bez toho. Je chaotický, stresující, ale skvělý a zábavný! Takže tahle kniha je o tom, co se mi nepovedlo. O tom, co jsem nestihla, pokazila nebo to nedopadlo podle mých představ. Ale taky o tom, že takovýhle život je doopravdy můj a takhle mě baví. Zkrátka že je dobrý tak akorát.

Napínavé čtení do horkých dnů Foto: Napínavé čtení do horkých dnů

Do vody, autor: Paula Hawkins

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky – a to právě na místě, kde byla téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství…

Lovec králíků, autor: Lars Kepler

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní ho však odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě švédského ministra zahraničí totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzy přibývat, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat v utajení a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě.

Manželé odvedle, autor: Shari Lapena

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Léto a láska k sobě jednoduše patří Foto: Léto a láska k sobě jednoduše patří

Titáni, autor: Leila Meachamová

Dějištěm strhujícího vyprávění o lásce, bolestných ztrátách i zradách je Texas, který se kolem roku 1900 ocitá na prahu ropné konjunktury, jež odstartuje období prudkého hospodářského růstu. Na pozadí dramatických změn pronikajících na texaský venkov prožívají svůj osudový příběh dvě nezapomenutelné postavy: Samantha, privilegovaná dědička rozlehlého dobytkářského ranče, a Nathan, okouzlující mladík z farmy na severu.

Láska & gelato, autor: Jenna Evans Welchová

To pravé letní čtení plné lásky a zmrzliny! Lina tráví prázdniny v Toskánsku, ale nemá náladu na pláže nebo památky. Je v Itálii jenom proto, že si máma před smrtí přála, aby poznala svého otce. Ale proč by měla poznat otce, který se za celý její život ani neukázal? Pak se jí ale dostane do rukou deník, který si její máma vedla, když žila v Itálii. A Lina najednou objevuje magický svět tajných lásek, nádherného umění a skrytých pekáren a odhaluje tajemství, které změní vše, co si myslela o mámě, otci, a dokonce i sama o sobě.

Společný byt, autor: Danielle Steel

Uprostřed hlučného, živého a bohatého New Yorku, v samém srdci nejslavnější čtvrti, žijí čtyři mladé ženy. Dříve se neznaly, ale teď z nich jsou spolubydlící, a společný život z nich brzy udělá nerozlučné přítelkyně. Claire je návrhářka, Abby se snaží prosadit jako spisovatelka, Morgan má náročnou kariéru přímo na Wall Street a Sasha studuje medicínu. Každá si nese nějakou bolest; každá se postupně učí, jak si stát za svým ve svém životním povolání i v srdečních záležitostech. Jak jde čas, jedna po druhé s lítostí zjišťují, že možná přijde čas opustit byt, kde začaly všechny jejich sny…

Připravila: Martina Hrušková

Článek je zařazen v: romantika, thriller, knihy, čtení na léto, detektivky, čeští autoři
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama