Prima maminka

9. listopadu 2016 07:00

Martina Čerňanská

Čtyři ženy promluvily: Co byste poradily svému mladšímu já, kdyby to šlo?

Zkušenosti přicházejí nejen s věkem, ale také s událostmi, které nás v životě posunou dál, i když na první pohled vypadají jako ty, které nás zadupou do země.

Člověk míní a život mění, a nakonec se z prožitého zážitku vzpamatujeme a životem kráčíme zase o kapku zkušenější a pyšní sami na sebe, že jsme to prostě zvládli, i když to na první pohled prostě vypadalo neslavně. Své o tom vědí ženy, které vám chtějí otevřít oči dřív, než byste na to za několik let přišli sami! A to už by mohlo být pozdě!

Držte si svůj příjem za jakýkoliv okolností

„I když budete mít vedle sebe sebevětšího boháče, nikdy mu nedovolte, aby vás donutil k tomu, že prostě seknete s prací a bude vás vydržovat. Já jsem se nechala nalákat na vidinu slastného nicnedělání a jakmile jsem ho přestala bavit, dal mi sbohem a já zůstala na dlažbě bez prostředků. Dostat se zase zpátky do normálního života mi dalo pořádně zabrat. První dny jsem si stýskala, jak je osud nespravedlivý, ale dnes jsem za tuto zkušenost ráda. Byla jsem totiž tak naivní a tak bláhová, že jsem věřila představě, že se mnou Robert vydrží napořád a já budu zhýčkanou snobskou paničkou,“ tvrdí Jana (41).

Buďte odvážná!

„Nenechejte se brzdit strachem a jděte si za svým. Já jsem byla dřív strašný srab, bála jsem se úplně všeho a měla pocit, že nezvládnu snad vůbec nic. Toužila jsem začít podnikat, ale trpěla jsem panickou hrůzou z telefonování, a jako naschvál právě tato činnost je s byznysem prostě jedna ruka. Zásoby peněz se tenčily a já neměla na vybranou, než se svými strachy bojovat. Prvně jsem obvolávala telefonní linky, co byly zcela zdarma a strach se najednou začal vytrácet a já si začala trochu víc věřit. Jakmile tento přelud zmizel, já si založila komorní účetní firmu a jsem konečně šťastná jako nikdy předtím,“ svěřuje se Magda (28), která nabádá ženy, aby skoncovaly s bubáky, kteří jim nedávají spát, a to tím, že se jim prostě postaví tváří v tvář.

Neplýtvejte časem. Život je možná dlouhý, ale uteče strašně rychle

„Žila jsem si ze dne na den, nic neřešila a vlastně jen tak lenošila a bavila se. Pak mi ale diagnostikovali rakovinu a já měla pocit, že jsem nestihla vůbec nic. Byla jsem ve stresu a ve strachu, že umřu dřív, než poznám lásku a založím rodinu. Bohužel rakovina postupuje strašně rychle a metastázuje s nečekanou intenzitou. Zbývá mi posledních pár dnů, v lepším případě měsíců života. Nikdy nevíte, kdy to přijde, tak si svůj život nalinkujte líp než já,“ říká zcela vážně Marcela (36), které se chvěje hlas pláčem a její oči jsou plné slz.

Jděte vstříc lásce!

„Jen jednou jsem natrefila na toho pravého a dala mu košem, protože neměl nový dům, auto a to všechno, co jsem si tehdy moc přála. Měl jenom srdce na dlani a hromadu lásky k tomu. Kdežto já hledala zajištěného muže, se kterým si budu žít jako královna, a tak jsem hledala rychlou cestu, jak přijít k penězům. Chlapi přicházeli a zase odcházeli. Ale ani jeden z nich mě opravdu nemiloval. A já se přistihla s myšlenkou, že bych teď za Mirkovu čistou lásku dala kdoví co!“ Hanka (55).

-lz-

Sdílejte článek
Štítky peníze láska rakovina vztahy strach z budoucnosti

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.