zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Komička z Instagramu bojuje proti požárům v Austrálii. Už vybrala 20 milionů dolarů!

Komička Celeste Barber
Autor: Instagram.com/ Celeste Barber Komička Celeste Barber
kloidop , Vydáno: 06.01.2020
Žena, která dokáže zalarmovat půlku světa a celebrit, aby pomohla rodné Austrálii při devastujících požárech, se proslavila vtipnými fotkami na Instagramu, kde paroduje modelky. Celeste Barber je důkazem, že Instagram se dá využít i na dobré věci.

reklama

Média a sociální sítě jsou zahlceny bolestivými obrazy z hořící Austrálie. Požáry se stále nedaří uhasit. Podle Austrálie se dost možná jedná o největší požáry v historii této země, čísla jsou tragická. Hoří oblast rozlohou větší než Slovensko, úřady do nedělního večera nahlásily už 24 mrtvých a počet uhynulých zvířat odhadují dokonce na 500 milionů. Takhle vypadá peklo. Zasaženým, hasičům a zdravotníkům schází humanitární pomoc, proto se pořádají různé sbírky nejen lokálního charakteru, ale i celosvětového.

Celeste Barber je komičkou, ale i influencerkou na Instagramu
Autor: Instagram.com/ Celeste Barber Celeste Barber je komičkou, ale i influencerkou na Instagramu

Komička, která vzala moc sociálních sítí do svých rukou

Sedmatřicetiletá Australanka a komička Celeste Barber se rozhodla svůj instagramový profil, který čítá 6,4 miliónů lidí, využít účelně a pomoct tak zemi, ve které žije. Celeste Barber se velice úspěšně živí stand up comedy po celém světě a svůj instagramový profil tomu přizpůsobila. Vtipně paroduje svět modelingu, napodobuje slavné a ukazuje paradox vyumělkovaného světa médií.

Díky tomu, že je i její rodina zasažena katastrofickými požáry, tak se rozhodla na svém milionovém účtu pravidelně informovat o situaci v Austrálii. V neděli byl evakuován ze zasažené oblasti dokonce i její tchán. Komička tak díky instastories přitáhla pozornost k problematice zcela odlišným způsobem – ukazuje osobní příběhy zasažených. Sama tak založila fond na Facebooku, který by pomohl hasičům z oblasti Nového Jižního Walesu, která je nejvíce zasažena.

Celeste Barber paroduje celebrity

5 vtipných fotek ženy parodující celebrity. Za tři dny vybrala pro Austrálii 20 miliónů dolarů!

Během nedělního odpoledne se na transparentním účtu objevilo více jak 22 milionů dolarů. Jedna z prvních žen, které přispěly, je australská tenistka Ashleigh Barty, která věnovala všechny peníze z výhry z nedávného turnaje v Brisbane. Výhra čítala 250 000 amerických dolarů.

Přispívají i hollywoodské hvězdy

Pomoc v boji proti australské katastrofě nabídla ihned i zpěvačka Pink, která darovala 500 000 dolarů, zanedlouho se připojila i Nicole Kidman se stejnou částkou. Celeste Barber a její fond dokonce zaujal i momentální výcházející popovou hvězdu Lizzo (tu poslouchá i Barack Obama), ale i oscarovou herečku Natalii Portman.

Celeste Barber pravidelně nesdílí jen svůj fond, ale i ostatní, kam lidé mohou přispět. Díky sdílení influencerky a dalších celebrit, které posílají na sociální sítě linky fondů, se zvedla obrovská celosvětová vlna solidarity. Hvězdy ale rozproudily i tok peněz na lokální fondy.

Victoria’s Country Fire Authority, který založil fond také na Facebooku, hlásí, že během 48 hodin vybral 600 000 dolarů. Konec požárů v Austrálii je zatím v nedohlednu, ačkoliv v pondělí ráno začalo mírně poprchávat, což australským hasičům alespoň trochu pomohlo. V budoucích dnech Austrálii ale čeká sucho a vítr, které oheň pomáhají roznést.

reklama

Související témata: Celeste Barber , Austrálie , požáry , Instagram , parodie

reklama

Přečtěte si také

reklama