Komička z Instagramu bojuje proti požárům v Austrálii. Už vybrala 20 milionů dolarů!

Žena, která dokáže zalarmovat půlku světa a celebrit, aby pomohla rodné Austrálii při devastujících požárech, se proslavila vtipnými fotkami na Instagramu, kde paroduje modelky. Celeste Barber je důkazem, že Instagram se dá využít i na dobré věci.

Média a sociální sítě jsou zahlceny bolestivými obrazy z hořící Austrálie. Požáry se stále nedaří uhasit. Podle Austrálie se dost možná jedná o největší požáry v historii této země, čísla jsou tragická. Hoří oblast rozlohou větší než Slovensko, úřady do nedělního večera nahlásily už 24 mrtvých a počet uhynulých zvířat odhadují dokonce na 500 milionů. Takhle vypadá peklo. Zasaženým, hasičům a zdravotníkům schází humanitární pomoc, proto se pořádají různé sbírky nejen lokálního charakteru, ale i celosvětového.

Komička, která vzala moc sociálních sítí do svých rukou

Sedmatřicetiletá Australanka a komička Celeste Barber se rozhodla svůj instagramový profil, který čítá 6,4 miliónů lidí, využít účelně a pomoct tak zemi, ve které žije. Celeste Barber se velice úspěšně živí stand up comedy po celém světě a svůj instagramový profil tomu přizpůsobila. Vtipně paroduje svět modelingu, napodobuje slavné a ukazuje paradox vyumělkovaného světa médií.

Díky tomu, že je i její rodina zasažena katastrofickými požáry, tak se rozhodla na svém milionovém účtu pravidelně informovat o situaci v Austrálii. V neděli byl evakuován ze zasažené oblasti dokonce i její tchán. Komička tak díky instastories přitáhla pozornost k problematice zcela odlišným způsobem – ukazuje osobní příběhy zasažených. Sama tak založila fond na Facebooku, který by pomohl hasičům z oblasti Nového Jižního Walesu, která je nejvíce zasažena.

Během nedělního odpoledne se na transparentním účtu objevilo více jak 22 milionů dolarů. Jedna z prvních žen, které přispěly, je australská tenistka Ashleigh Barty, která věnovala všechny peníze z výhry z nedávného turnaje v Brisbane. Výhra čítala 250 000 amerických dolarů.

Přispívají i hollywoodské hvězdy

Pomoc v boji proti australské katastrofě nabídla ihned i zpěvačka Pink, která darovala 500 000 dolarů, zanedlouho se připojila i Nicole Kidman se stejnou částkou. Celeste Barber a její fond dokonce zaujal i momentální výcházející popovou hvězdu Lizzo (tu poslouchá i Barack Obama), ale i oscarovou herečku Natalii Portman.

Celeste Barber pravidelně nesdílí jen svůj fond, ale i ostatní, kam lidé mohou přispět. Díky sdílení influencerky a dalších celebrit, které posílají na sociální sítě linky fondů, se zvedla obrovská celosvětová vlna solidarity. Hvězdy ale rozproudily i tok peněz na lokální fondy.

Victoria’s Country Fire Authority, který založil fond také na Facebooku, hlásí, že během 48 hodin vybral 600 000 dolarů. Konec požárů v Austrálii je zatím v nedohlednu, ačkoliv v pondělí ráno začalo mírně poprchávat, což australským hasičům alespoň trochu pomohlo. V budoucích dnech Austrálii ale čeká sucho a vítr, které oheň pomáhají roznést.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie Instagram požáry parodie Celeste Barber

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.