Prima maminka

28. listopadu 2017 06:00

Anna Kopečková

Domácí adventní kalendáře: Nevšední, nápadité a krásné

Domácí adventní kalendáře: Nevšední, nápadité a krásné

Jestli se stejně jako děti už nemůžete dočkat Vánoc, zkraťte si čekání kreativním tvořením. Posbírali jsme pro vás nápady, jak můžete snadno, levně a rychle vytvořit originální adventní kalendář, co nejen ozdobí váš příbytek, ale také bude ztělesňovat hravý rituál až do chvíle, než se do našich domovů snese Štědrý den v celé své kráse.

Využijte formu na muffiny

Pokud máte ve spíži kovovou formu na muffiny, naplňte jednotlivé chlívečky drobnými dárečky nebo cukrovinkami a zapečeťte je proti zvědavcům samolepkou, na kterou připíšete čísla. Formu pak můžete zavěsit na zeď nebo ji opřete třeba o kuchyňské okno. Rázem tak budete mít stylovou vánoční dekoraci.

Hravý sněhulák s mrkví

Nemusíte se pouštět do jeho dřevěné varianty, skvěle vám postačí i ta z papíru. Načrtněte si na karton šablonu, vystřihněte ji, přimalujte obličej, číslice a připevněte pohyblivý nos. Děti budou radostí bez sebe, když sněhulákův nosánek posunou na další políčko.

Přesně 24. prosince naroste Mikulášovi pořádný vous!

V případě, že vás nudné pojídání čokolády na adventním kalendáři, který všichni známe z obchodů, nijak neláká, přijděte letos s něčím neotřelým. Za pomoci barevného papíru si vytvořte podobiznu Mikuláše a místo přilepení vaty jako plnovousu si na papír načrtněte chlívečky s čísly, která budou představovat jednotlivé dny. A do nich budete den po dni lepit vatu, až jednoho dne… Mikuláš bude mít opět svůj krásný bílý vous a přiletí Ježíšek.

Jde to i z kolíčků na prádlo

Kroužek z tvrdého papíru přivažte na mašli a na něj přilepte dřevěné kolíčky tak, aby „zobáčky“ směřovaly ven z kruhu. Každý den přidejte k jednomu kolíčku číslici namalovanou na papírovém kolečku. Jakmile se bude čas chýlit do vánoční cílové rovinky, vaše kolíčky budou mít na opačném konci všech 24 číslic.

Konečně využití pro liché ponožky

V každé rodině se nějakým záhadným způsobem ztrácejí ponožky, takže máte najednou místo dvou jen jednu. A co s ní? Třeba jich máte víc. Když přidáte ještě pár celých párů, které děti mohou do Vánoc postrádat, určitě dáte dohromady 24 kousků. Nebo kupte nové, určitě se doma po Vánocích využijí. Stačí je přišít nebo jen přivázat na hezkou stužku, naplnit něčím dobrým a zavěsit do pokoje.

Propíchejte se k Vánocům

Tak to tady ještě nebylo! 24 roliček od toaletního papíru z jedné strany zalepte papírem, který opatříte číslicemi. Z kartonu vytvořte stříšku, máte-li chuť i komín, a pod stříšku přilepte připravené roličky. Vaším cílem bude všechny pěkně den po dni propíchnout. Děti i vy se budete víc než dobře bavit.

A ještě jednou toaletní roličky

Zabalte papírové roličky od toaletního papíru do balicího papíru na způsob bonbonů a připevněte je na dveře nebo na bok skříně. Záleží, pro koho bude tento adventní kalendář určen. Dětem do roliček skryjte sladkosti nebo milé maličkosti (pro holčičky gumičky do vlasů, prstýnky…, pro kluky malé angličáky nebo třeba hopsamíček). A drahému úplně postačí milý vzkaz nebo poukázky na dobrodružství jakéhokoli charakteru. Za tu práci dětská i dospělácká radost rozhodně stojí, nemyslíte?

24 přáníček

Nikde není psáno, že adventní kalendář musí obsahovat jen hmotné věci. Svému partnerovi můžete napsat na malé papírky 24 krásných vět, přání nebo citátů, 24x mu vyznat lásku nebo mu dát tipy, co každý den udělat (zajít si na svařené víno, kouknout se na hezký film, koupit kapra.. ). Když vás nic nenapadne, stačí trochu zapátrat po internetu. Papírky stočte do ruliček, převažte mašličkami a zavěste na ramínko nebo klacek.

Nechce se vám tvořit? Vemte na to mobil

Možností a variant, jak sobě či dětem zpříjemnit čekání na Ježíška, je hned několik. Pokud kromě Vánoc milujete i různé mobilní aplikace, zkuste nějaké na Google Play. Třeba kouzelné Vánoční odpočítávání s vánočními animacemi, koledami a motivy, nebo virtuální Adventní kalendář.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.