Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

GALERIE: Nejtěžší dítě Indie! A kolik váží nejtěžší dítě světa a kde se narodilo?

Matka tohoto „otesánka“ se jmenuje Goga Bai a jeho porodem vytvořila nový rekord Indie. Chlapeček, který přišel na svět před několika dny, totiž váží neuvěřitelných 13 liber což je cca 6 kilogramů. Je to tedy zatím nejtěžší dítě, co se zde narodilo.
Vydáno: 10.10.2015
Indické megamiminko
Indické megamiminko Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Třicetiletá maminka přivedla tohoto obra na svět císařským řezem v nemocnici poblíž svého rodného města Rajasthan v severní Indii.

Podle dr. Anamika Agarwala, což je jeden ze čtyř lékařů, kteří asistovali při porodu, je toto jeho největší úlovek a podle jeho slov první, ale i poslední. „Je to určitě nejtěžší dítě v zemi. Normální hmotnost novorozence v Indii je 2,5 až 3,5 kg (5 až 7 liber).“

Po porodu měl chlapeček sice dýchací potíže, ale nyní jsou on i jeho matka v naprostém pořádku a těší se dobrému zdraví.

Podle Guinessovy knihy rekordů se nejtěžší dítě na světě narodilo v Itálii v roce 1955 a vážilo 22 liber a 8 uncí (10,2 kilogramů. Nejtěžší dítě v Americe se narodilo v Ohiu v roce 1879 a vážilo 22 liber (9,98 kilo), ale 11 hodin po porodu zemřelo. Nejtěžší dítě USA, které se narodilo zdravé a přežilo, vážilo 15 liber a 2 unce (6,9 kg), a narodilo se v Kalifornii v roce 2014.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama