Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jak ideálně oslavit Den dětí? Máme pro vás super tipy

Svátky a narozeniny máme u svých dětí červeně zvýrazněné v kalendáři. Nezapomeňme však, že i Mezinárodní den dětí je třeba oslavit se vší parádou. I když letos vychází tento svátek na středu, vyrazte s nimi na výlet klidně o víkendu nebo jim uspořádejte úžasnou oslavu s kamarády doma.
Vydáno: 31.05.2016
Jak oslavit Den dětí
Jak oslavit Den dětí Autor: archiv PR konektor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kam vyrazit

Děti milují cestování a poznávání nového, proto jim jistě vykouzlíte úsměv na rtech, když je vezmete třeba i s jejich kamarády na nezapomenutelný celodenní výlet. Pokud to počasí dovolí, zvolte venkovní aktivity. Vybrat si můžete z mnoha dětských atrakcí, kde se nebudete nudit ani vy.

Mirakulum Foto:

Prima zážitky si přivezete třeba ze země zábavy a poznání Parku Mirakulum, který se nachází jen necelou hodinku vlakem od Prahy ve středočeských Milovicích. Své si zde najdou všichni od těch úplně nejmenších až po rodiče či prarodiče. Kouzelný hrad s katakombami, unikátní Vodní svět, obří pískoviště nebo hledání cest z přírodního bludiště se postarají o dokonalé rozptýlení i podnícení dětské fantazie. Najdete zde i prostor vymezený pro venkovní grilování.

Není-li zrovna počasí nakloněno venkovním akcím, skvělou volbou je návštěva iQPARKu v Liberci. Jedná se o první science centrum v České republice a zažijete zde na vlastní kůži, že i věda je zábava. Čtyři patra plná interaktivních exponátů přibližují běžné jevy odehrávající se kolem nás. Množství her a zábavných exponátů nejen pobaví, ale i poučí. Zážitky si odsud odvezou jak děti, tak i jejich rodiče.

Proč vařit doma, když je venku hezky?

Outdoorové vaření aneb Jak se chutně najíst na výletě


A pokud se nedostanete nikam z města, vyrazte s dětmi do cukrárny, ta nikdy nezklame:) A pozor, můžete klidně navštívit i "dospěláckou" kavárnu Costa Coffee – nově je tam připravován nekávový nápoj nejen pro děti Strawberry Cheesecake Frostino. Do jemna rozmixované čerstvé mléko s ledem, jahodami, bílou čokoládou a vanilkou zdobí čepice šlehačky posypaná rozdrcenými sušenkami.

Zůstáváte doma? Uspořádejte si parádní oslavu tam

Jestli nemáte dostatek času na celodenní výlet, není nic snazšího než udělat oslavu přímo u vás doma. Děti si mohou pozvat své kamarády, s kterými si pěkně zařádí. Určitě je dobré se na akci připravit a předem si promyslet pohoštění a dětské hry. Přitom to není nic složitého, u čeho byste museli strávit dny přípravami.

Děti mají rády sladké, to je jasná věc, proč jim tedy nedopřát něco dobrého právě na jejich svátek, u čeho se navíc pobaví a vám to nezabere hodiny příprav. Nachystejte třeba nepečený dort z malin, piškotů a zakysané smetany, který přichystáte do velké mísy. Dětem pak dejte lžíce a sledujte, jak společně mlsají a baví se u toho. Na pití připravte například domácí limonádu a nalijte ji do průhledných kelímků. Nejen že nebudete muset mýt sklenice, ale navíc zabavíte i děti tak, že jim dáte za úkol namalovat na kelímek obrázky a situace, které mu připomínají jeho kamaráda, pro kterého je kelímek určený.

Říkáte si, že je náročné vymyslet hry na celé odpoledne pro partičku dětí? Není! A proč nespojit hraní her rovnou s odměnou? A stačí vám k tomu obyčejný sáček bonbonů. Sáhněte třeba po Haribo Phantasia, kde naleznete spoustu druhů a barev, které přímo svádí ke hraní. Auto, slon, dudlík, krokodýl, žirafa a mnoho dalších postaviček můžete potom skvěle využít ke hře.

HRA 1: Po jednom si děti vždy tajně vylosují jeden bonbon, nikomu neřeknou, co mají, a musí bez jakýchkoli zvuků předvést, co za zvířátko či věc představují. Ostatní se snaží uhodnout, co si dotyčný vylosoval. Tuto hru lze obměňovat a z pantomimy se rázem stane hra na zvuky, kdy dítko dělá místo pohybů zvuky. Uvidíte sami, jak děti dokážou být kreativní! Pokud se vám sejde skupinka dětí, které rády kreslí, není problém vylosované tvary kreslit. Kdo uhodne správně, může bonbon sníst.

HRA 2: Želatinové bonbony poschovávejte v rámci nějakého vymezeného prostoru a pak vyhlašujte, jaký tvar se hledá. Kdo ho najde první, získává ho jako svou kořist. Ten s nejvíce bonbony vyhrává.

HRA 3: Můžete uspořádat i pamatovací hry. Vaší fantazii se meze nekladou. Lze třeba postavit opičí dráhu, kde na stanovištích budou umístěny jednotlivé bonbony (popř. zde jdou použít i jakékoliv jiné drobné předměty). Úkolem je zapamatovat si všechny tvary, popřípadě i barvy. Když děti doběhnout do cíle, musí napsat či říct, co na své trase viděly, např. modrého slona, červené autíčko, fialového žraloka. Kdo bude mít nejvíce správných odpovědí, vyhrává.

A protože je  to den, který patří všem dětem, dovolte jim trochu víc než obyvkle. Pár bonbonů navíc, trochu delší pohádku před spaním nebo cokoliv jiného, co v jiné dny dovoleno nemají. Budou nadšení a jejich rozzářené oči vám budou odměnou:).

Přečtěte si také:

Knižní novinky: 5x oddechové čtení na víkend

Pro všechny milovníky dobrého čtení přinášíme 5 knižních novinek, které byste si neměli nechat ujít! Tentokrát jsem pro vás vybrala tzv. oddechovky, které se ideálně hodí na víkend, ať už ho strávíte doma v posteli, anebo vyrazíte někam do přírody. Udělat si pauzu s dobrou knihou jde všude...

Švadlena

knižní tipy - švadlena

autor: Rosalia Hamová
Po dvaceti letech, které strávila jako švadlena v předních módních evropských salonech, se Tilly Dunnageová vrací do malého australského městečka, z nějž musela v dětství prchnout. Hodlá se jen podívat za nemocnou matkou a zase odjet. Nakonec se však Tilly rozhodne zůstat, a přestože je stále vyděděncem, luxusním a okázalým róbám z její dílny nedokážou upjaté ženy z Dungataru odolat. Spolu se závistí a řevnivostí, které vyvolávají v městečku její šaty, však vyplouvají na povrch i staré křivdy a začíná být zřejmé, že Tilly tajně kuje temnější plán: pomstít se těm, kteří jí ublížili, a to způsobem opravdu velkolepým.

Doporučená cena: 249 Kč
Vydal: Mladá FrontaPřipravila: Martina Čerňanská/ PR

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama