Prima maminka

31. května 2016 04:20

Martina Čerňanská

Jak ideálně oslavit Den dětí? Máme pro vás super tipy

Svátky a narozeniny máme u svých dětí červeně zvýrazněné v kalendáři. Nezapomeňme však, že i Mezinárodní den dětí je třeba oslavit se vší parádou. I když letos vychází tento svátek na středu, vyrazte s nimi na výlet klidně o víkendu nebo jim uspořádejte úžasnou oslavu s kamarády doma.

Kam vyrazit

Děti milují cestování a poznávání nového, proto jim jistě vykouzlíte úsměv na rtech, když je vezmete třeba i s jejich kamarády na nezapomenutelný celodenní výlet. Pokud to počasí dovolí, zvolte venkovní aktivity. Vybrat si můžete z mnoha dětských atrakcí, kde se nebudete nudit ani vy.

Prima zážitky si přivezete třeba ze země zábavy a poznání Parku Mirakulum, který se nachází jen necelou hodinku vlakem od Prahy ve středočeských Milovicích. Své si zde najdou všichni od těch úplně nejmenších až po rodiče či prarodiče. Kouzelný hrad s katakombami, unikátní Vodní svět, obří pískoviště nebo hledání cest z přírodního bludiště se postarají o dokonalé rozptýlení i podnícení dětské fantazie. Najdete zde i prostor vymezený pro venkovní grilování.

Není-li zrovna počasí nakloněno venkovním akcím, skvělou volbou je návštěva iQPARKu v Liberci. Jedná se o první science centrum v České republice a zažijete zde na vlastní kůži, že i věda je zábava. Čtyři patra plná interaktivních exponátů přibližují běžné jevy odehrávající se kolem nás. Množství her a zábavných exponátů nejen pobaví, ale i poučí. Zážitky si odsud odvezou jak děti, tak i jejich rodiče.

A pokud se nedostanete nikam z města, vyrazte s dětmi do cukrárny, ta nikdy nezklame:) A pozor, můžete klidně navštívit i "dospěláckou" kavárnu Costa Coffee – nově je tam připravován nekávový nápoj nejen pro děti Strawberry Cheesecake Frostino. Do jemna rozmixované čerstvé mléko s ledem, jahodami, bílou čokoládou a vanilkou zdobí čepice šlehačky posypaná rozdrcenými sušenkami.

Zůstáváte doma? Uspořádejte si parádní oslavu tam

Jestli nemáte dostatek času na celodenní výlet, není nic snazšího než udělat oslavu přímo u vás doma. Děti si mohou pozvat své kamarády, s kterými si pěkně zařádí. Určitě je dobré se na akci připravit a předem si promyslet pohoštění a dětské hry. Přitom to není nic složitého, u čeho byste museli strávit dny přípravami.

Děti mají rády sladké, to je jasná věc, proč jim tedy nedopřát něco dobrého právě na jejich svátek, u čeho se navíc pobaví a vám to nezabere hodiny příprav. Nachystejte třeba nepečený dort z malin, piškotů a zakysané smetany, který přichystáte do velké mísy. Dětem pak dejte lžíce a sledujte, jak společně mlsají a baví se u toho. Na pití připravte například domácí limonádu a nalijte ji do průhledných kelímků. Nejen že nebudete muset mýt sklenice, ale navíc zabavíte i děti tak, že jim dáte za úkol namalovat na kelímek obrázky a situace, které mu připomínají jeho kamaráda, pro kterého je kelímek určený.

Říkáte si, že je náročné vymyslet hry na celé odpoledne pro partičku dětí? Není! A proč nespojit hraní her rovnou s odměnou? A stačí vám k tomu obyčejný sáček bonbonů. Sáhněte třeba po Haribo Phantasia, kde naleznete spoustu druhů a barev, které přímo svádí ke hraní. Auto, slon, dudlík, krokodýl, žirafa a mnoho dalších postaviček můžete potom skvěle využít ke hře.

HRA 1: Po jednom si děti vždy tajně vylosují jeden bonbon, nikomu neřeknou, co mají, a musí bez jakýchkoli zvuků předvést, co za zvířátko či věc představují. Ostatní se snaží uhodnout, co si dotyčný vylosoval. Tuto hru lze obměňovat a z pantomimy se rázem stane hra na zvuky, kdy dítko dělá místo pohybů zvuky. Uvidíte sami, jak děti dokážou být kreativní! Pokud se vám sejde skupinka dětí, které rády kreslí, není problém vylosované tvary kreslit. Kdo uhodne správně, může bonbon sníst.

HRA 2: Želatinové bonbony poschovávejte v rámci nějakého vymezeného prostoru a pak vyhlašujte, jaký tvar se hledá. Kdo ho najde první, získává ho jako svou kořist. Ten s nejvíce bonbony vyhrává.

HRA 3: Můžete uspořádat i pamatovací hry. Vaší fantazii se meze nekladou. Lze třeba postavit opičí dráhu, kde na stanovištích budou umístěny jednotlivé bonbony (popř. zde jdou použít i jakékoliv jiné drobné předměty). Úkolem je zapamatovat si všechny tvary, popřípadě i barvy. Když děti doběhnout do cíle, musí napsat či říct, co na své trase viděly, např. modrého slona, červené autíčko, fialového žraloka. Kdo bude mít nejvíce správných odpovědí, vyhrává.

A protože je to den, který patří všem dětem, dovolte jim trochu víc než obyvkle. Pár bonbonů navíc, trochu delší pohádku před spaním nebo cokoliv jiného, co v jiné dny dovoleno nemají. Budou nadšení a jejich rozzářené oči vám budou odměnou:).

Přečtěte si také:

Připravila: Martina Čerňanská/ PR

Sdílejte článek
Štítky výlet Milovice Česko Praha slavnost mezinárodní den dětí bonbon Costa Coffee

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.