Děti mají jasno: Premiér má mít zlaté třpytivé ponožky. A měl by bydlet v paneláku

Jak si děti představují premiéra?

Jak by měl vypadat premiér České republiky? Co musí umět? A měl by to být muž, nebo žena? I děti mají své představy. Redaktorka CNN Prima NEWS vyzpovídala školáky od šesti do devíti let na základní škole v Chlumíně nedaleko Neratovic. Děti samy navrhly i to, co by zlepšily, kdyby zastávaly tuto funkci.

Tak schválně, vědí vaše děti, kdo je premiér a co dělá? Bavíte se s nimi o politice? Mnoho rodičů si myslí, že jsou jejich potomci na takové debaty ještě malé, ale opak je pravdou, i ony mají názor. A mají i jasnou představu, jak by měl předseda vlády České republiky vypadat.

S žáky základní školy se reportérka CNN Prima NEWS Dáša Šamanová bavila o tom, co by měl premiér umět a kolik by měl vydělávat. Dětem položila i dotaz, zda by měl stát v čele vlády muž, nebo žena. Někteří žáci se shodli, že holka, protože „holky jsou lepší“ nebo „chytřejší“. Naopak kluci většinou hájili kluky, protože „jsou silnější a dokážou ochránit naší zemi“.

Nejvíce hovorný by šestiletý Tomášek, který říkal, že premiérem je starosta ze Zálezlic, jeho děda. A jak vypadá? Je plešatý, nosí modré tričko, staví krmelce a jezdí v kombajnu.

Sledujte VOLEBNÍ SPECIÁL na CNN Prima NEWS

Kolik by měl předseda vlády dostávat peněz?

A jak by měl vypadat podle ostatních dětí? Měl by být plešatý, nosit sako a roušku a třeba i zlaté třpytivé ponožky. Část holčiček, které by ve funkci rády viděly ženu, říkaly, že by měla mít šaty a řetízek.

Starší děti znaly i jméno současného premiéra a o jeho funkci měly jasnější představu. Devítiletý Davídek věděl, že v předseda vlády je Andrej Babiš. A Kája, které je také devět let, vysvětlila, že se má starat o naší zemi.

O tom, kolik by měl premiér vydělávat peněz měsíčně, mají holky a kluci různou představu. Podle některých by měl brát tisíc korun, podle jiných deset tisíc, ale někteří tipovali i sto milionů. Jejich představy se liší i v názoru, kde by měl předseda vlády bydlet. Na úvahy dětí se podívejte na videu v úvodu článku. Stojí za to.

Průběžné výsledky parlamentních voleb můžete sledovat ZDE

Sdílejte článek
Štítky děti Andrej Babiš premiér CNN Prima NEWS volby předseda vlády Česko Neratovice Chlumín parlamentní volby 2021 Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.