zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Děti mají jasno: Premiér má mít zlaté třpytivé ponožky. A měl by bydlet v paneláku

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

kog, CNN Prima News , Vydáno: 09.10.2021
Jak by měl vypadat premiér České republiky? Co musí umět? A měl by to být muž, nebo žena? I děti mají své představy. Redaktorka CNN Prima NEWS vyzpovídala školáky od šesti do devíti let na základní škole v Chlumíně nedaleko Neratovic. Děti samy navrhly i to, co by zlepšily, kdyby zastávaly tuto funkci.

reklama

Tak schválně, vědí vaše děti, kdo je premiér a co dělá? Bavíte se s nimi o politice? Mnoho rodičů si myslí, že jsou jejich potomci na takové debaty ještě malé, ale opak je pravdou, i ony mají názor. A mají i jasnou představu, jak by měl předseda vlády České republiky vypadat. 

S žáky základní školy se reportérka CNN Prima NEWS Dáša Šamanová bavila o tom, co by měl premiér umět a kolik by měl vydělávat. Dětem položila i dotaz, zda by měl stát v čele vlády muž, nebo žena. Někteří žáci se shodli, že holka, protože „holky jsou lepší“ nebo „chytřejší“. Naopak kluci většinou hájili kluky, protože „jsou silnější a dokážou ochránit naší zemi“.

Nejvíce hovorný by šestiletý Tomášek, který říkal, že premiérem je starosta ze Zálezlic, jeho děda. A jak vypadá? Je plešatý, nosí modré tričko, staví krmelce a jezdí v kombajnu. 

Jak by vypadl premiér/premiérka podle dětí?
Autor: CNN Prima News Jak by vypadl premiér/premiérka podle dětí?

Sledujte VOLEBNÍ SPECIÁL na CNN Prima NEWS

Kolik by měl předseda vlády dostávat peněz?

A jak by měl vypadat podle ostatních dětí? Měl by být plešatý, nosit sako a roušku a třeba i zlaté třpytivé ponožky. Část holčiček, které by ve funkci rády viděly ženu, říkaly, že by měla mít šaty a řetízek.

Starší děti znaly i jméno současného premiéra a o jeho funkci měly jasnější představu. Devítiletý Davídek věděl, že v předseda vlády je Andrej Babiš. A Kája, které je také devět let, vysvětlila, že se má starat o naší zemi. 

O tom, kolik by měl premiér vydělávat peněz měsíčně, mají holky a kluci různou představu. Podle některých by měl brát tisíc korun, podle jiných deset tisíc, ale někteří tipovali i sto milionů. Jejich představy se liší i v názoru, kde by měl předseda vlády bydlet. Na úvahy dětí se podívejte na videu v úvodu článku. Stojí za to. 

Průběžné výsledky parlamentních voleb můžete sledovat ZDE

Jak budou volit známé tváře? Komu dá svůj hlas Eva Holubová a komu zpěvák Tomáš Klus?

Koho budou volit hvězdy Slunečné? Holubová a Zima mají jasno! Co Klus a další?

reklama

Související témata: volby , parlamentní volby 2021 , děti , premiér

reklama

Přečtěte si také

reklama