Celebrity

7. října 2021 06:05

Gabriela Kolinová

Koho budou volit hvězdy Slunečné? Holubová a Zima mají jasno! Co Klus a další?

Je to tady. Češi rozhodují o tom, kudy se bude ubírat naše země v následujících čtyřech letech. Jak budou volit tváře českého showbyznysu? Ptali jsme se umělců z řad herců a zpěváků. Někteří prozradili, že k volbám sice půjdou, ale komu svůj hlas hodí, to si nechají pro sebe. Herečka Eva Holubová a Karel Zima ze seriálu Slunečná jsou ve vzácné shodě.

Eva Holubová a Karel Zima ze Slunečné se shodují

Hvězda seriálu Slunečná Eva Holubová to vidí jasně. „Budu volit koalici Piráti a Starostové. A s velkou radostí! Doufám, že se k nám přidá co nejvíce lidí,“ svěřila se serveru CNN Prima NEWS. Stejný názor má i její kolega ze Slunečné, herec Karel Zima. Také on podpoří koalici Pirátů a STAN, a to prý hned z několika důvodů. „Protože za nimi není žádný skandál, mají čistý štít, dělají konkrétní a moderní politiku, která vidí dopředu. Jde jim stejně tak o stát jako o jednotlivce. Striktně odmítají všechny extremistické tendence, protože jsou slušní a obejdou se bez arogance. Věřím jim,“ popsal.

Koho podpoří Jan Hřebejk a Tomáš Klus či Jaroslav Hutka?

Režisér komedie Pelíšky Jan Hřebejk je už rozhodnutý. „K volbám půjdu, budu volit PirSTAN,“ prozradil. Stejně tak i zpěvák Tomáš Klus, který na svém Instagramu veřejně podpořil předsedu hnutí STAN Víta Rakušana, kterému dá i svůj hlas. „Hledal jsem někoho s praxí a minulostí na komunální úrovni, kde mám hmatatelný důkaz schopností a čistého štítu. Našel jsem, sledoval jeho aktivity a zaplesal, že je tu takový politik, s nímž rezonuji a jehož si lze vážit. Politik havlovského typu, politik s ideály přesahující jedno volební období, přesahující jeho samotného; politik altruista, jak věřím,“ napsal Klus. A na závěr dodal: „Ať se zázrak STANe, volím si Vás, Rakušane!“

Také písničkář Jaroslav Hutka podpoří Piráty, pro které se angažoval už v kampani, když vystupoval na jejich mítincích. „Jsem volič Pirátů od momentu, co vešli do politiky. Jsou mi blízcí, mám nějak pocit i generačně, i když jsem podstatně starší. Mladá, vzdělaná generace s pohledem do budoucnosti, generace, která vidí do Evropy a do světa. Nezatížená bolševismem. Nejsou tam jenom mladí, ale jsou nějak sví a zároveň dostatečně pracovití a odpovědní. To je v politice docela výjimečné,“ vysvětlil.

Petr Kolář, Jiří Mádl a Václav Kopta jsou tajemní

Zpěvák Petr Kolář se sice rozhodl, že nazpívá hymnu pro SPD, otevřeně a před médii se ale k tomu, koho bude volit, vyjadřovat nechce. „Nikdy jsem nehlásil své politické preference, to znamená, že jsem je nemohl ani popřít, všechno je to pouze záležitost médií,“ řekl CNN Prima NEWS. Herec, režisér a scenárista Jiří Mádl prozradil pouze to, že se k volbám chystá. Komu dá svůj hlas, sdělit odmítl. A stejně to má i Václav Kopta, kterého můžeme vídat v seriálu Hvězdy nad hlavou. „Omlouvám se, ale k politice se zásadně nevyjadřuju. Děkuji za pochopení,“ uvedl.

Matěj Ruppert chce změnu. Heidi Janků jako podnikatelka též

Zpěvák Matěj Ruppert se svou volbou se nikterak netají. „K volbám rozhodně půjdu a budu volit demokratickou opozici – koalici Spolu. Jsem přesvědčen, že to bude dobrá volba a že změnu potřebujeme jako sůl,“ prozradil zpěvák, který vystupuje se skupinou Monkey Business. Zpěvačka Heidi Janků také odevzdá hlas koalici Spolu. „Jsem podnikatelka a chci změnu,“ vysvětlila svoji volbu.

Ondřej Hejma: Lidé mají volit to, čemu věří. Daniel Hůlka: Koho nevolit, to víme přesně

Zpěvák Daniel Hůlka má také svého favorita. „Nejsympatičtější mi přijde Trikolora, doufám, že se dostane do Sněmovny. Věnuje se například tomu, co naše české děti prožívaly během covidu, to bylo hrozné.“ V jedné věci má Hůlka jasno. „Koho nevolit víme všichni naprosto přesně,“naznačil, ale do podrobností nezacházel. Také zpěvák Ondřej Hejma pravděpodobně hodí hlas Trikoloře. „Koho mám volit jiného? Mě nejvíce baví, když slyším: ‚Ty to dáš Trikoloře a on ten hlas propadne...‘ Na to odpovídám: ‚Počkej, kvůli čemu volíš? Abys vyhrál, nebo abys volil to, čemu věříš?‘ Myslím, že by lidé měli volit to, čemu věří, co dává smysl,“ prohlásil.

Jak bude volit František Ringo Čech, či bývalý hokejista Jiří Šlégr? Více se dozvíte ZDE

Ivan Vyskočil: Budu volit vlastenecký program. Daniel Landa: Nejsem politická agitka!

Herec Ivan Vyskočil prý bude volit některou ze stran s vlasteneckým programem. „Je to ANO, je to SPD, KSČM a je to Trikolóra, mezi těmi se budu rozhodovat,“ řekl v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Zpěvák Aleš Brichta pouze nastínil, koho určitě volit nebude. „Rozhodně ne Spolu, Piráty, SPD nebo komunisty, ani novodobé,“ prozradil. Muzikant Daniel Landa dá svůj hlas Svobodným, kteří kandidují v koalici s dalšími dvěma stranami: Trikolorou a Soukromníky. „Budu volit lidi, který znám osobně, kteří se zasazovali o svobodu našich obyvatel – jsou to Svobodní. Moc se mi to nechce říkat, já nejsem politická agitka,“ uvedl.

Někteří umělci nabádají společnost, aby vyrazila k volbám a hodila do urny svůj lístek, ať už je jakýkoliv.

Průběžné výsledky parlamentních voleb můžete sledovat ZDE.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.