Prima maminka

14. listopadu 2013 15:27

Kateřina Motlová

Jak se po příchodu z práce doma hned nepohádat?

Pokud mezi vámi neexistuje harmonie, nemůžete se navzájem s partnerem plně vychutnávat.

Hádky nejčastěji vznikají ze špatné komunikace a vzájemného naladění. Může k sobě cítit velkou lásku, ale jakmile jste na konci dne vyčerpaní z práce, obtížně se hledají společné komunikační kanály. A ještě hůř naladění na vlnu romantiky.

Co můžeme udělat pro to, abychom byli všichni v pohodě?

Dejte si oddech

V prvních chvílích po příchodu z práce si dejte oddechový čas. Stačí patnáct minut. Nesnažte se vychrlit na muže všechny problémy z celého dne, ani páčit z něj, co zažil on. Uklidněte se, dejte si něco malého k jídlu a pití. K osvěžení pomůže i rychlá sprcha.

Srovnejte si myšlenky

Využijte tuto dobu k tomu, abyste si srovnali myšlenky. Během náročnějších dní je dobré se cestou z práce projít pešky. Skvělé to pročistí hlavu, protáhnete se a budete se cítit lépe. Když doma vidíte, že je partner z práce extrémně unavený, nezatěžujte ho provozními rodinnými problémy víc, než je nezbytně nutné.

Společné rituály

Vytvořte si společný rituál večeře a ukládání k spánku. Zejména pokud máte děti, je to pro rodinnou pohodu nezbytné. Každý by měl mít nějakou funkci – zatímco vaříte, děti mohou prostřít stůl, partnerovi můžete dát za úkol něco nakrájet nebo ušlehat, může dělat s dětmi domácí úkoly, případně ho pošlete s odpadky :-). Chce to trochu plánování, ale řád všem prospěje.

Po společném „rituálním“ jídle už vychutnávejte společnou blízkost. Můžete se k sobě tulit u televize nebo při čtení v posteli. Čím dříve dáte děti spát, tím lépe pro vás...

Tip pro vás: V knize Deset tajemství lásky z nakladatelství Portál najdete rady, jak překonat různé komunikační partnerské problémy a zároveň si zachovat svou individualitu.

Sdílejte článek
Štítky Portál

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.