zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se po příchodu z práce doma hned nepohádat?

Zachovejte klidnou hlavu!
Autor: thinkstock.com Zachovejte klidnou hlavu!
motlovk , Vydáno: 14.11.2013
Pokud mezi vámi neexistuje harmonie, nemůžete se navzájem s partnerem plně vychutnávat.

reklama

Hádky nejčastěji vznikají ze špatné komunikace a vzájemného naladění. Může k sobě cítit velkou lásku, ale jakmile jste na konci dne vyčerpaní z práce, obtížně se hledají společné komunikační kanály. A ještě hůř naladění na vlnu romantiky.

Co můžeme udělat pro to, abychom byli všichni v pohodě?

Dejte si oddech

V prvních chvílích po příchodu z práce si dejte oddechový čas. Stačí patnáct minut. Nesnažte se vychrlit na muže všechny problémy z celého dne, ani páčit z něj, co zažil on. Uklidněte se, dejte si něco malého k jídlu a pití. K osvěžení pomůže i rychlá sprcha.

Srovnejte si myšlenky

Využijte tuto dobu k tomu, abyste si srovnali myšlenky. Během náročnějších dní je dobré se cestou z práce projít pešky. Skvělé to pročistí hlavu, protáhnete se a budete se cítit lépe. Když doma vidíte, že je partner z práce extrémně unavený, nezatěžujte ho provozními rodinnými problémy víc, než je nezbytně nutné. 

Společné rituály

Vytvořte si společný rituál večeře a ukládání k spánku. Zejména pokud máte děti, je to pro rodinnou pohodu nezbytné. Každý by měl mít nějakou funkci – zatímco vaříte, děti mohou prostřít stůl, partnerovi můžete dát za úkol něco nakrájet nebo ušlehat, může dělat s dětmi domácí úkoly, případně ho pošlete s odpadky :-). Chce to trochu plánování, ale řád všem prospěje.

Po společném „rituálním“ jídle už vychutnávejte společnou blízkost. Můžete se k sobě tulit u televize nebo při čtení v posteli. Čím dříve dáte děti spát, tím lépe pro vás...

Tip pro vás: V knize Deset tajemství lásky z nakladatelství Portál najdete rady, jak překonat různé komunikační partnerské problémy a zároveň si zachovat svou individualitu.

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama