zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak si užít mateřskou a přitom se nezbláznit?

Jak si užít mateřskou a přitom se nezbláznit?
Autor: istock.com Jak si užít mateřskou a přitom se nezbláznit?
cernanm , Vydáno: 29.05.2017
Pojem mateřská dovolená podle všeho asi vymyslel chlap, protože dovolená to v žádném případě není, ale pořádný zápřah, kdy válčíme nejenom s výchovou našich zlatíček, domácností a k tomu navíc ještě i s plněním manželských povinností. A všechno zvládnout jednoduše nejde!

reklama

Pokud jste se ocitla na mateřské a nevíte občas kudy kam, tak alespoň na chvíli vypněte a nasajte zlatá pravidla, díky kterým si budete s dětmi v náručí broukat.

Nechtějte platit za dokonalou

Rozhodněte se být dobrou mámou, nikoliv tou dokonalou, co má všechno v malíčku a o všem minimálně dvakrát alespoň četla a slyšela. Více se uvolněte, odložte na chvíli odborné publikace od expertů na výchovu, upusťte pro jednou i pro dvakrát prachovku a zakutejte se s dětmi pod peřinu a přečtěte si pohádku. Najednou se všechen stres rozpustí a vy budete konečně dýchat volněji. A co si budeme povídat, přesně o tom to je.

Amálka od sousedů už umí mluvit a chodit na nočník….

Neřešte tyto malichernosti a neporovnávejte vašeho miláčka s jiným děťátkem. Nemá to smysl jak pro vás, tak ani pro vaše zlatíčko. Akorát sebe budete stresovat a na drobečka budete zbytečně vyvíjet nátlak. Každý jsme originál, proto tak k vašemu malinkému andílku přistupujte už od prvopočátku.

Buďte alespoň tu a tam tou jako předtím

Jasně, že už to nikdy nebude takové, jako když jste ještě děti neměla. Ale na mysli spíše máme fakt, abyste se zase vrátila ke svým koníčkům, šla večer tu a tam na jógu, nebo s kamarádkami na kafé. Normálně zaúkolujte manžela, nebo povolejte do akce prarodiče. Babička s dědou budou nadšení, z dítka vám nevyroste mamináč a vy se vrátíte domů jako znovuzrozené. A přesně o tom to je. Věřte nám.

Mimčo usnulo? Tak si běžte také lehnout. A bez výčitek! Foto: Mimčo usnulo? Tak si běžte také lehnout. A bez výčitek!, Foto: istock.com

Pořádek je potřeba, avšak všeho s mírou

Říká se, že hygiena je půl zdraví. My rozhodně souhlasíme, avšak je tu jedno velké ale. Rozházené lego, leporelo, kam se podíváš a neustlané postele rozhodně nejsou známkou pokulhávající hygieny, nýbrž řekněme chaosu, který má co do činění s životem kolem. Proto se nad hromádkou hraček povzneste a smějte se spolu s vaším smíškem, jak moc ho baví skládat kostky a pak je s chechtáním všechny bořit.

Nestresujte se kily navíc a povislými ňadry

Jednou jste maminka, tak si toto poslání, které není přáno každé ženě, užijte ostošest. Kila máte jako milou památku na těhotenství, kdy se o vás pokoušely chutě jako na houpačce, strie vám darovalo vzdouvající se bříško, jak se malému děťátku u vás dařilo a kapánek větší ňadra máte díky té nejkrásnější činnosti, která je spojena s mateřstvím, a tím je kojení. Užívejte si ty společné okamžiky nabité intimitou. Brzy budou pryč a vám na ně zůstane ta nejkrásnější vzpomínka. Tak je posbírejte, ať se máte v myšlenkách k čemu vracet.

Neodpírejte si partnerskou lásku

Tady máte flek od krupičné kaše a tam zase od jogurtu? Chápeme, že do sexy looku to může mít daleko, avšak pro vašeho milého jste to pořád vy, ta úžasná ženská, která ho pekelně rozpaluje. A teď navíc i matka jeho dětí. Avšak testosteron, ten zrovna dvakrát pochopení nemá, a tak si prostě řekne o své.

Jakmile se dům ponoří do tmy a dětský hlásek utichne, buďte tady pro sebe zase jako partneři. Před tím klidně milému řekněte, ať umyje děti a pak po večeři i nádobí, že se jdete zkulturnit. Uvidíte, že bude všechno hotové raz dva. Díky tomuto přístupu se z vašeho svazku nevytratí láska, zůstane s vámi na neomezeně dlouhou dobu.

Přečtěte si také:

Nechceš napít?

17 příznaků, že z mateřství začínáte blbnout

Mateřství a práce na vyšší pozici se nevylučují

Proměna matky v úspěšnou manažerku? Záleží na vás!

Není to lehké, ale vy to zvládnete!

7 triků, které vám po mateřské usnadní návrat do práce

-lz-

reklama

Související témata: rodina , stres , mateřská dovolená , domov , psychika , relax , zhroucení

reklama

Přečtěte si také

reklama