Prima maminka

1. ledna 2018 12:38

Martina Čerňanská

Jak začít nový rok s čistým štítem? Poradíme vám!

Děsíte se toho, co přinese nový rok, zatímco vás právě minul ten loňský? Místo strachu, obav a úzkostí se začněte těšit. Optimistický přístup k životu vám ušetří spoustu zbytečných nervů a také z vás udělá jiného člověka.

Nahraďte vaše zažité staré koleje těmi novými, právě ty vás dovedou tam, kam v životě máte opravdu namířeno. Tedy do cílové stanice jménem spokojenost.

Žijte pro dnešek

Na ničem jiném nezáleží, než na chvíli, co je právě teď. Plány jsou fajn, šťourání v minulosti občas taky, ale je třeba žít pro aktuálnost situace. Kdy je ten nejlepší čas na změnu, lásku či štěstí? Právě teď.

Říká se, že všichni čekáme celý týden na pátek, celý rok na léto a celý život na štěstí. Pátku i léta se sice dočkáte, ale ke štěstí si musíte cestičku proklestit sami.

Poučit se je moudré

Chybovat je lidské, ale maximální hloupostí se jeví ten stav, kdy již jednou prožité omyly opakujete stále dokola. Soupis ztrát pak zbytečně bobtná. A v životě se opravdu za chyby platí. Když už dostanete tzv. ťafku od života, nedovolte ji, ať vás sejme k zemi. Pokud se však tak stane, ze dna existuje pouze jedna cesta, a to ta směrem vzhůru.

PŘEČTĚTE SI, CO VÁS ČEKÁ V ROCE 2018!

Umění odejít

Pachtíte se ve vztahu, co nikam nevede, přešlapujete na místě a přitom víte, že tady vám pšenka nepokvete? Poslechněte své srdce a odejděte. Jakmile vaše srdce vykurýrujete, zkuste to s láskou znovu.

Nevytloukejte ale klín klínem, kdysi jste se přece milovali tak silně, že pro vás nebylo důležitější nic jiného, než být spolu. Dovolte té intenzitě, ať postupně opustí vaše srdce i myšlenky. I když emoce k tomu druhému nejsou už takové, tak víc než trocha z nich je stále vaší součástí. Věnujte čas sobě a věřte, že pomalu a jistě budete připravena otevřít srdce tomu dalšímu.

Vyzrajte na vaše strachy, obavy a úzkosti

Nerada telefonujete, ve společnosti se necítíte dvakrát jistě a tak byste mohla pokračovat do aleluja. Co na strachy všeho druhu zabírá? Fakt, že se jim postavíte čelem. Strach z telefonování můžete postupně zmenšit jediným způsobem, a tedy tak, že vezmete mobil do ruky a začnete se činit. První začátky jsou vždycky nejhorší, ale později na sebe budete pyšná, že jste to zvládla. A to jsou právě ty okamžiky, kdy po krůčcích překonáváme sami sebe. Zdolat svoji soukromou tisícovku vás vynese na vrchol osobního blaha. Tak začněte stoupat.

Odpuštění druhým i sobě

Ten, kdo s sebou věčně vláčí závaží z dávno minulých sporů, nikdy nenajde klid. Přijměte to, špatné, poděkujte za zkušenost a promiňte těm, co to celé spunktovali. Vaše duše se očití, detoxikuje a zase bude moct fungovat. A vy samozřejmě s ní.

Čas čekat nemáme nikdo

Promrhat život na bezcílné poflakování je snadné a zvládli bychom to všichni. Jenomže právě čas, co právě skončil, se už nikdo nemá v plánu vrátit. Neprokrastinujte, neoddalujte své sny, přání a vize. Úplně klidně se může stát, že natolik vysadíte tempo, že za x let se u vás nezmění vůbec nic. Akorát vám život připíše další křížek na krku. Život přece nesmí být prázdný.

Co dál?

  • Važte si toho, co máte a zároveň natahujte ruku po tom, co byste chtěli mít. Ten, kdo se o nic nepokusí, nikdy nic nezíská. Nicméně nějak významně mamonit taky nemá smysl.
  • Nevíte, co je štěstí, protože si stýskáte, že nemáte to i tamto a pak zase ono? Odjeďte do chudších oblastí světa, kde vám místní ukáží, že chtít si život užít není o penězích.
  • Kde vás to naučí? Vyrazte do Karibiku, Mexika, na Srí Lanku, Zanzibar, nebo třeba na Kubu.
  • Začněte se mít ráda. Sebeláska ovlivňuje totiž i partnerské vztahy.
  • Cestování z vás udělá odvážného, sebevědomého a nezávislého člověka. Nač ještě čekat?!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.