Prima maminka

30. prosince 2017 07:30

Anna Kopečková

Kam na Silvestra nebo Nový rok? Vydejte se na výlet!

Nejen podle rčení "jak na Nový rok, tak po celý rok", ale také pro dobrou věc můžete vyrazit na některý z mnoha silvestrovských a novoročních výletů. Vykročte do roku 2018 aktivně, nadýchejte se čerstvého vzduchu a udělejte dobrý skutek.

Máme pro vás 14 tipů na pochody „Novoroční čtyřlístek“, které pořádá Klub českých turistů, a při kterých si splníte zároveň čtyři užitečná novoroční předsevzetí: jdi na Nový rok na výlet, pozvi někoho ze svého okolí, poznej kus přírody a přispěj potřebným. Za čtyři dobré skutky získá každý účastník odznak Novoročního čtyřlístku. Sbírkou pomáhá Klub českých turistů hendikepovaným spoluobčanům od roku 2004. Kam tedy vyrazit? Třeba do kraje Blanických rytířů, do šumavských hvozdů, na rozhlednu Čerchov, doutnající haldu v Ostravě či bývalý letecký maják ve Zlíně.

Praha a Středočeský kraj

Silvestrovskou Prahou za historií

31. 12. 2017

Vydejte se na Silvestra do centra Prahy za historií. Vybrat si můžete ze dvou tras na 8 či 12 km. Startuje se 31. prosince od 11:30 hodin na piazzettě před Národním divadlem (Náměstí Václava Havla). Podrobný popis tras obdrží účastníci na startu.

Sejdeme se na Chvojně

1. 1. 2018

Vypravit se můžete i do kraje Blanických rytířů, konkrétně ke kostelu sv. Jakuba a Filipa na Chvojně. Už 14. ročník pochodu Sejdeme se na Chvojně startuje 1. ledna v 11 hodin v sokolovně u nádraží ČD v Benešově. Čeká vás 11 km dlouhá procházka s výhledy na Konopiště, Blaník a umožněna bude také prohlídka interiéru kostela Chvojen a vstup na věž.

Plzeňský kraj

Špacír kolem Zelené Hory

1. 1. 2018

Startuje se ve 13.30 hod. v Nepomuku (Plzeň - Jih), od kruhového objezdu u Sokolovny. Na programu je pěší pochod 6 km přes kulturní památku UNESCO Zelená Hora. Cílem bude v 16 hodin Švejk restaurant U Zeleného stromu v Nepomuku.

Novoroční výstup na Čerchov

1. 1. 2018

20. ročník Čtyřlístkového pochodu na Domažlicku. Místem startu je parkoviště v Caparticích, do cíle na vrch Čerchov dorazíte po trase dlouhé 9 km. Na vrcholu bude zpřístupněna rozhledna a nebude chybět ani možnost občerstvení.

Foto: KČT

Karlovarský kraj

Novoroční FIT – výstup na Podhoru

1. 1. 2018

KČT Mariánské Lázně vás zve na Novoroční výstup na Podhorní vrch (847 m n.m.). Vyrazit můžete samostatně z Mariánských Lázní, ze Zádubu, z Ovesných Kladrub, z Vlkovic či z Teplé, anebo se připojit ke společnému startu trasy na 10 km, který je naplánován v 11.40 hod. od zastávky Zádub – točna. S sebou jídlo a pití – občerstvení není zajištěno. Na výběr z tras 7 – 14 km, součástí akce je novoroční sbírka – Novoroční čtyřlístek.

Liberecký kraj

Novoroční výstup na Ještěd

1. 1. 2018

Vydejte se na Nový rok na Ještěd. Startujeme od 8.30 do 11 hodin u Info centra v Liberci – Horním Hanychově. Na programu je 8 km trasa na vrchol Ještědu, místo cíle - objekt "ROHANKA."

Novoroční výstup na Kozákov

1. 1. 2018

Dalším tradičním turistickým pochodem v Libereckém kraji je výstup na Kozákov. Již 40. ročník zve na Kozákov každého, kdo se chce po silvestrovském veselí nadýchat čerstvého vzduchu a vkročit do Nového roku aktivně. Pochod je pořádán jako hvězdicový, to znamená individuální start a trasa, program v cíli je připraven od 15 hodin na vrchu Kozákov. V případě dobrých sněhových podmínek bude připravena lyžařská trasa v délce 10 km.

Foto: KČT

Královéhradecký kraj

Novoroční čtyřlístek 2018

1. 1. 2018

Tradiční novoroční vycházka do okolí Nového Města vás zavede do Sendraže. Na programu je 8 km dlouhá vycházka, cestou bude zajištěn vstup na rozhlednu Varta. Startuje se ve 13 hodin na autobusovém nádraží Na Rychtě v Nové Městě, cílem je společné posezení u hasičů v Sendraži a dobročinná sbírka Novoroční čtyřlístek.

Pardubický kraj

Silvestr na Chrudimce

30. 12. 2017

Přidejte se k pochodu k pramenu řeky Chrudimky. Vyrazit můžete například z Hlinska, cílem je pramen Chrudimky u obce Paseky u Chlumětína. Pěší trasy 2 – 20 km, cykloturistika 10 – 20 km, lyžařská turistika 10 – 20 km, hipoturistika 10 km. V cíli bude možnost opékání špekáčků.

Vysočina

Výstup na Javořici s Vlastou Javořickou "Za Studenský knoflík"

31. 12. 2017

KČT Telč pořádá 20. ročník silvestrovského výstupu na nejvyšší vrchol Vysočiny – Javořici (837 m n. m.). Trasu si můžete zvolit libovolně, vyrazit můžete po značených stezkách například z Telče, Studené, Mrákotína, Řásné, Světlé či z Jihlávky. Společným cílem (12 – 15 hod.) je vrchol Javořice, kde bude zahájen ve 12:30 slavnostní program, nebude chybět ani občerstvení.

Jihomoravský kraj

Novoroční výstup na Babí lom – Novoroční čtyřlístek

1. 1. 2018

Hvězdicový pochod – trasu si můžete zvolit libovolně, vyrazit můžete po značených stezkách například z Brna, Kuřimi, Lelekovic či Adamova. Cílem pochodu je nejvyšší vrchol Babího lomu (není běžně přístupný veřejnosti), kde bude připraven lanový park pro děti. V sedle pod vrcholem bude probíhat dobročinná sbírka - prodej Novoročních čtyřlístků. Součástí Babího lomu je rozhledna, která se nachází na hřebenové červené turistické značce.

Foto: KČT

Moravskoslezský kraj

Novoroční výstup na Praděd a Šelenburk

1. 1. 2018

KČT Krnov vás zve na dva Novoroční výstupy – tradiční náročnější výstup na Praděd a pro méně zdatné je připraven výstup z Krnova na zříceninu hradu Šelenburk. V obou cílových místech (od 14 hod.) je připraven pamětní list a možnost zakoupení odznaku Novoroční čtyřlístek.

Novoroční výstup na haldu Ema

1. 1. 2018

Vydejte se na nejvyšší bod Ostravy – ostravský Mount Everest! Vrchol haldy Ema je místní raritou - halda uvnitř hoří, k povrchu doutná a vystupuje z ní pára. Trasu si můžete zvolit dle vlastního uvážení, v cíli (od 9 do 13 hodin) každý účastník obdrží diplom, odznak z akce a Novoroční čtyřlístek.

Zlínský kraj

Za Novoročním čtyřlístkem na Tlustou horu

1. 1. 2018

Akce má komorního ducha, účastní se jí přibližně 80 výletníků, což však neznamená, že by nestála za pozornost. Naopak – cílem (14 – 16 hod.) je původní letecký maják, který byl postaven na základech prvorepublikové rozhledny. Dnes je objekt v majetku radiokomunikací a v první novoroční den bude zpřístupněný. Vzhledem k říjnové větrné kalamitě je možné použít pouze zpevněnou cestu od zastávky MHD Maják – točna.

Pochodů pořádá Klub českých turistů daleko více. Vybrat ten pravý pro vás si můžete na stránkách kct.cz, kde najdete i kontakty na organizátory jednotlivých akcí.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.