Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Jaký dezert vybrat ke kávě? Zeptali jsme se odborníků

Taky někdy nevíte, co sladkého ke kávě vybrat, aby byl výsledek dokonalý?
Vydáno: 17.07.2016
Káva a dezerty
Autor: Jindra Kodíček Káva a dezerty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pravda je, že v tomto směru neexistují žádná daná pravidla. Prostě si vyberete to, na co máte právě chuť. Ale možná se vám už stalo, že jste si dali cappuccino nebo kávu s cukrem, k tomu sladký dortíček a pak jste se cítili přeslazení a nebylo to zkrátka úplně ono.

Paní Eva Jeřábková je tréninkovou manažerkou kaváren Costa Coffee a kávě opravdu rozumí. Tak jsme se jí došli zeptat. Podívejte se ve videu, co doporučuje ke kávě flat white, cappuccinu a jaký je podle ní ideální dezert k espressu. 

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

10 neobvyklých způsobů, jak využít kávové filtry

Kávové filtry zdaleka nemusíte používat jen při vaření kávy. Výborně vám poslouží i při jiných věcech. Není totiž snadné je jen tak zmačkat nebo rozmočit ve vodě. Jsou díky delším vláknům odolnější než běžný papír. Jejich speciální tvar košíčku umožňuje tekutině volně proudit a zabraňuje kávovým zrnům přepadávat přes okraje. Pravděpodobně se budete divit, k čemu všemu je možné kávové filtry použít.

Přeceďte přes ně víno

Přeceďte přes ně víno

Pokud se vám zlomí korková zátka od lahve s vínem, umístěte kávový filtr na džbán nebo karafu a víno přes něj do této náhradní nádoby přelijte.

Latte artem, tedy obrázkem na povrchu pěny, se zdobí Espresso macchiato

Americano nebo ristretto? Šéfbarista radí, kterou kávu vybrat

Článek je zařazen v: cheesecake, dezerty, káva, muffin, espresso, cappuccino, costa coffee, malinový dort, cupcake, flat white, latte
Reklama