Celebrity

13. listopadu 2017 20:33

Anna Kopečková

Kapela Jamaron má nový song s názvem Medvídci koušou

Hudební skupina Jamaron nazpívala píseň s názvem Medvídci koušou. K této písni natočila kapela i velice vydařený klip. Inspirací kapele byla mimojiné také osvětová kampaň Nadace Naše dítě Myslete na děti.

Pro každého rodiče není větší štěstí než pohled do rozzářených dětských očí. Bohužel jsou okamžiky, kdy radost nahradí smutek. Jedním z těchto okamžiků je chvíle, kdy ze vztahu rodičů zmizí láska a jejich cesty se rozcházejí. Česká republika patří k zemím s vysokou mírou rozvodovosti. V roce 2016 vydaly soudy rozhodnutí o 24 996 rozvodech. Přibližně jedna pětina dětí je vystavena rozvodu spornému, kdy život rodiny po rozvodu musí upravit stát.

Z vlastních životních zkušeností čerpal i Ondřej Dostál, frontman kapely Jamaron a autor textu písně. Ondra s kapelou nazpíval píseň Medvídci koušou, ke které kapela natočila také klip. Tato píseň emočně vychází z pocitů dítěte při rozvodu rodičů.

Uchopit takto citlivé téma není lehké, avšak tvůrcům se to podařilo skvěle a vytvořili klip nabitý emocemi. Velkou zásluhu na tom samozřejmě mají i představitelé hlavních rolí – Dominika Býmová a Martin Písařík. Premiéra videoklipu proběhla 2. listopadu 2017 v Music clubu La Loca.

Na písni a klipu se podílela celá kapela ve složení tří sourozenců Dostálových (Marie, Jakuba a Ondřeje), Filip Strakoš (klávesy), Libor Zíka (bicí) a Filip Karlík (basová kytara). Videoklip a píseň samotná sklidila obrovský úspěch.

„Jsme nesmírně rádi, že kapela Jamaron i přes své mládí uchopila téma rozvodovosti a rozhodla se promítnout pocity dětí z rozvodu rodičů jak do písně, tak do klipu. Mohli ztvárnit jakékoliv téma vás napadne a oni si vybrali toto, za což jsme jim opravdu vděční. Dle Českého statistického úřadu se v roce 2016 rozvedlo 53 % párů. Naše kampaň Myslete na děti apeluje právě na tyto páry a na jejich chování k dětem v době rozvodu. Rozvod rodičů znamená pro děti stres, strach a úzkost, ovlivňuje je nepřímo i tím, že zhoršuje výchovné schopnosti rodičů a zhoršuje vztahy mezi dítětem a rodiči. Děkujeme kapele Jamaron, ve které jsme našli nejen silné lidské charaktery, ale také přátele,“ konstatuje Markéta Nešlehová, ředitelka Nadace Naše dítě.

Slavnostního křtu se účastnila také Radka Rosická, která dlouhodobě podporuje Nadaci Naše dítě. „Vážím si toho, že jsem mohla společně s dalšími pokřtít píseň a klip skupiny Jamaron. Bylo mi velikou ctí a věřím, že tato nejen krásná, ale i velice smysluplná píseň bude úspěšná,“ říká modelka a moderátorka Radka Rosická.

Sdílejte článek
Štítky rozvod hudební skupina Český statistický úřad Ondřej Dostál Martin Písařík Radka Kocurová Nadace Naše dítě Dominika Býmová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.