zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Maminka Amy Schumacher: Bála jsem se vrátit do práce!

Maminka Amy Schumerová: Bála jsem se vrátit do práce!
Autor: profimedia.cz Maminka Amy Schumerová: Bála jsem se vrátit do práce!
cernanm , Vydáno: 16.10.2019
Nejen obyčejné smrtelnice, ale i hollywoodské hvězdy mohou bojovat s návratem do práce po mateřské. Amy Schumacher se zpět před kameru také dvakrát nechtělo!

reklama

Amy Schumacher je příklad ženy s životním nadhledem a bezbřehým humorem. Vypadá, že ji vůbec nic nerozhází a problémy řeší vtipem a legrací. Ale i tato trochu netypická hollywoodská celebrita je “jenom” máma a s návratem do práce po mateřské hodně bojovala.

Syna Gene Attella přivítala na svět před pěti měsíci a nyní připustila, že vrátit se zpátky do práce a “opustit” miminko nebylo vůbec jednoduché. Mateřské city prostě jen tak snadno nevypnete.

Hvězda filmu “Jsem božská” si na toto téma zauvažovala: „Dnes je to 5 měsíců a stejně jako všechny maminky svého syna miluji tak moc, až ​​to bolí. Cítím ale také, že jsem nejen máma, ale také lidská bytost se zájmy, ambicemi a vzrušujícími cíli. Opravdu jsem ráda, že jsem se vrátila zpět do práce, ale nebylo to vůbec snadné. Měla jsem z toho velký strach a pracovat jsem začala, až když synovi byly 3 měsíce. Pár dní jsem plakala, protože mi fakt hrozně chyběl! Ale musím říci, že je dobré být zpátky. Pracovní nasazení mě povzbuzuje být lepší mámou a vážit si ještě více společného času. Mám to mnohem jednodušší než mnoho lidí, ale chtěla jsem se podělit o své zkušenosti.”

Amy Schumacherová se synem
Autor: Instagram.com Amy Schumacherová se synem

Poznáváte se v jejích pocitech? Ano, Amy rozhodně má jednodušší život a větší možnosti než většina maminek, ale její pocity jsou dost podobné, ať už máte na kontě miliony dolarů, nebo ne.

Některé maminky samozřejmě nemohou zůstávat s dítětem dlouho doma a nemají moc na vybranou. Jiné se zase potřebují realizovat i jinak, aby jim intenzivní mateřství “nelezlo na mozek”.

Jak tedy přežít návrat do pracovního procesu, když máte malé dítě?

1) Podpora doma

Podpora rodiny a partnera bude moc důležitá. Je důležité, abyste si rozdělili povinnosti a pomáhali si. Ujistěte se, že máte ve svém okolí lidi, kteří vám situaci ulehčí. Pomoc od partnera, babiček a kamarádek vám umožní v klidu a naplno pracovat i při mateřské.

2) Zmapujte terén

Pokud jste už v práci nějaký ten měsíc nebyla, nejdříve zmapujte terén. Ideální bude zajít na oběd s kolegy a trochu si připomenout, co se tam řeší. Také zjistěte, jaké nastaly v době vaší nepřítomnosti změny a připravte se na ně.

3) Mluvte se šéfem

Upřímně, tohle bude klíčové. Váš nadřízený zná vaši situaci, ale neví, co se vám děje v hlavě. Komunikujte s ním otevřeně, pokuste se najít společnou řeč a řešení, jak by měl vypadat váš návrat do pracovního procesu, když jste čerstvá maminka. Nabídněte mu své možnosti a vyjednejte si flexibilní podmínky, které budou zahrnuty ve smlouvě.

4) Co s prckem?

Pokud se vracíte alespoň částečně do práce, musíte si především vyřešit, jak bude o vaše dítě postaráno v době vaší nepřítomnosti. Dost pravděpodobně to bude jedna z možností: babička, partner, chůva nebo jesle. Vše si důkladně promyslete a zařiďte. Děťátko zvykejte postupně na to, že už nebude úplně pořád s vámi. Hezky krůček po krůčku. Pokud ve vás bude mít oporu, vše zvládnete oba dva.

Autor: Kamila Ulčová

reklama

Související témata: mateřství , práce , rodičovská dovolená , Amy Schumacherová

reklama

Přečtěte si také

reklama