Prima maminka

16. října 2019 10:45

Martina Čerňanská

Maminka Amy Schumacher: Bála jsem se vrátit do práce!

Nejen obyčejné smrtelnice, ale i hollywoodské hvězdy mohou bojovat s návratem do práce po mateřské. Amy Schumacher se zpět před kameru také dvakrát nechtělo!

Amy Schumacher je příklad ženy s životním nadhledem a bezbřehým humorem. Vypadá, že ji vůbec nic nerozhází a problémy řeší vtipem a legrací. Ale i tato trochu netypická hollywoodská celebrita je “jenom” máma a s návratem do práce po mateřské hodně bojovala.

Syna Gene Attella přivítala na svět před pěti měsíci a nyní připustila, že vrátit se zpátky do práce a “opustit” miminko nebylo vůbec jednoduché. Mateřské city prostě jen tak snadno nevypnete.

Hvězda filmu “Jsem božská” si na toto téma zauvažovala: „Dnes je to 5 měsíců a stejně jako všechny maminky svého syna miluji tak moc, až ​​to bolí. Cítím ale také, že jsem nejen máma, ale také lidská bytost se zájmy, ambicemi a vzrušujícími cíli. Opravdu jsem ráda, že jsem se vrátila zpět do práce, ale nebylo to vůbec snadné. Měla jsem z toho velký strach a pracovat jsem začala, až když synovi byly 3 měsíce. Pár dní jsem plakala, protože mi fakt hrozně chyběl! Ale musím říci, že je dobré být zpátky. Pracovní nasazení mě povzbuzuje být lepší mámou a vážit si ještě více společného času. Mám to mnohem jednodušší než mnoho lidí, ale chtěla jsem se podělit o své zkušenosti.”

Poznáváte se v jejích pocitech? Ano, Amy rozhodně má jednodušší život a větší možnosti než většina maminek, ale její pocity jsou dost podobné, ať už máte na kontě miliony dolarů, nebo ne.

Některé maminky samozřejmě nemohou zůstávat s dítětem dlouho doma a nemají moc na vybranou. Jiné se zase potřebují realizovat i jinak, aby jim intenzivní mateřství “nelezlo na mozek”.

Jak tedy přežít návrat do pracovního procesu, když máte malé dítě?

1) Podpora doma

Podpora rodiny a partnera bude moc důležitá. Je důležité, abyste si rozdělili povinnosti a pomáhali si. Ujistěte se, že máte ve svém okolí lidi, kteří vám situaci ulehčí. Pomoc od partnera, babiček a kamarádek vám umožní v klidu a naplno pracovat i při mateřské.

2) Zmapujte terén

Pokud jste už v práci nějaký ten měsíc nebyla, nejdříve zmapujte terén. Ideální bude zajít na oběd s kolegy a trochu si připomenout, co se tam řeší. Také zjistěte, jaké nastaly v době vaší nepřítomnosti změny a připravte se na ně.

3) Mluvte se šéfem

Upřímně, tohle bude klíčové. Váš nadřízený zná vaši situaci, ale neví, co se vám děje v hlavě. Komunikujte s ním otevřeně, pokuste se najít společnou řeč a řešení, jak by měl vypadat váš návrat do pracovního procesu, když jste čerstvá maminka. Nabídněte mu své možnosti a vyjednejte si flexibilní podmínky, které budou zahrnuty ve smlouvě.

4) Co s prckem?

Pokud se vracíte alespoň částečně do práce, musíte si především vyřešit, jak bude o vaše dítě postaráno v době vaší nepřítomnosti. Dost pravděpodobně to bude jedna z možností: babička, partner, chůva nebo jesle. Vše si důkladně promyslete a zařiďte. Děťátko zvykejte postupně na to, že už nebude úplně pořád s vámi. Hezky krůček po krůčku. Pokud ve vás bude mít oporu, vše zvládnete oba dva.

Autor: Kamila Ulčová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.