Máte všeho po krk? Naplánujte si květnový relax!

Nemůžete se dočkat léta a nechcete si vybírat moc dovolené? Přidejte si pár dnů k delšímu víkendu nebo si prodlužte některý z těch dalších a naordinujte si relax. Máme pro vás tipy, kam odletět k moři nebo kam podniknout výlet. Neseďte doma a vydejte se vstříc dobrodružství.

Chytněte last nabídku a frnkněte za sluníčkem

Pokud vám schází pořádné teplo a hřejivé sluneční paprsky, vezměte si volno a zamiřte do cestovky. Dnes se dá zájezd obstarat opravdu rychle, jeden den si vyberete a druhý den klidně letíte. Na vlně zájmu turistů, kteří se nemohou dočkat hlavní sezony a prázdnin, se drží Egypt, Tunisko, Kapverdy, Kanárské ostrovy, Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, ale po roce je opět k mání i Řecko, Kypr, Portugalsko nebo Mallorca (musíte však počítat s tím, že moře ještě nebude moc teplé, ale díky cestování mimo sezonu několik tisíc ušetříte a můžete se více zaměřit na památky).

„Několik let sním o tom, že se podívám do Arabských emirátů, ale opravdu by mě nenapadlo, že se na tamních plážích budu vyhřívat v máji a ještě o státním svátku. Martin mě překvapil a k narozeninám nám koupil zájezd do Dubaje. Jsem nadšená.“ Alena (39).

„Do 18. května máme s přítelem naplánované volno a právě dnes jsme si zarezervovali zájezd a zítra letíme na ostrov Tenerife. Vzali jsme se v lednu a po menší odmlce nás čekají zasloužené líbánky. Nemůžu se dočkat a ještě větší radost mám z toho, že jsme díky lastu ušetřili pět tisíc na osobu oproti standardní katalogové ceně,“ usmívá se Markéta (26).

Akční Česko: Jaké akce byste neměli minout?

Když se chcete nejen „čančat“, ale i dívat!

Nadšením bez sebe budou především ženy a slečny na zámku v Pardubicích, kde můžete až do 17. května obdivovat umění návrhářů bižuterie. Určitě se bude nač dívat. Spatříte totiž šperky z celého světa.

To pravé pro milovníky pohádek

Foto: kudyznudy.cz

Nechcete si nikdy nechat ujít pohádku Třetí princ a krásnou Libušku Šafránkovou v povedené pohádce Princ a Večernice? Tak vzhůru na zámek Adršpach, právě tady se koná výstava kostýmů z výše uvedených filmových pohádek. Oprašte pohádkový scénář a vypravte se s rodinou na výlet. Určitě si nenechte ujít ani návštěvu skalního městečka Adršpach a místní zatopenou pískovnu. Tak totiž vypadá romantika!

V Pohádkové vesničce na Vysočině bude veselo!

Foto: kudyznudy.cz

A u pohádek ještě zůstaneme. Pokud se chcete alespoň na chvilku přenést do dětství a pohádkových příběhů, vyrazte s dětmi do Pohádkové vesničky v Podlesí na Vysočině, kde se ocitnete mezi příbytky pohádkových postav, ve kterých se můžete i ubytovat. Navíc vás čeká pestrý program. Nejen vaši nejmenší, ale i vy se budete náramně bavit. Nemluvě také o atmosféře, která na Vysočině panuje. Klid, pohoda a les všude, kam se podíváte.

Hrady a zámky (ne)jen s nádechem vína

O prodlouženém víkendu se určitě nudit nebudete. Spojte dobré s ještě lepším a zajděte na hrad Veveří nebo zámek Valtice, kde budete moci ochutnat lahodný mok z hroznů. Ale také na zámku v Ploskovicích bude živo, těšit se můžete na historické trhy a navíc se dozvíte více o životě šlechty a poddaných napříč historií. Speciální program chystají i na zámku Konopiště, snoubenci by neměli minout zámek Sychrov, právě tady se totiž koná svatební veletrh, kde se dozvíte vše o tom, jak vypadá zámecká veselka.

V Tuchlovicích se bude tančit a zpívat

Foto: archiv

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2015 na Kladensku. Program začíná v pátek v podvečer v Kulturním centru poblíž Nového Strašecí, v sobotu už to všichni rozbalí přímo v Tuchlovicích na návsi a v amfiteátru bývalého letního kina a tančit a zpívat se bude až do neděle.

len


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.