Rakouský Burgenland: Ráj, kde relaxují i hollywoodské hvězdy

Nejvýchodnější a současně nejmladší částí Rakouska je Burgenland neboli Hradsko. Je to kraj vycházejícího slunce, který zaručuje více než 300 krásných dnů v roce.

Najdete zde naprosto ideální podmínky pro pěstování vinné révy, a proto se sem sjíždějí všichni milovníci krásné přírody a vína.

V Burgenlandu vás překvapí příjemné klima, které vás určitě okouzlí na první pohled, a to i díky tomu, že region hraničí s Maďarskem.

Termální koupele místo nafty

Jedna z nejznámějších burgenlandských destinací je městečko Stegersbach, kde naftařské společnosti při hledání ropy náhodou objevily termální prameny. Díky tomu zde vznikly kouzelné lázně se 14 bazény a čtyřmi hotely, které jsou centrálně propojeny s termály.

Falkensteiner Balance Resort osloví nejen jedinečným designem celého interiéru, ale i zajímavým programem z oblasti medical wellness. Larimar zaujme příjemnou ekologickou architekturou a středomořskou atmosférou. Thermenhotel PuchasPlus nadchne promyšleným programem „jak se odlišit od ostatních“ a Reiters Spa Resort Stegersbach Allegriahotel představuje dostupný luxus pro všechny generace s dokonalými službami. Další termální lázně najdete v Bad Tatzmanndorfu.

Foto: Burgenland Tourismus

Jezdí sem i celebrity!

O blahodárných účincích pramenů, které vyvěrají na povrch, se přesvědčili už staří Římané. Zdejší minerální vody léčí především kardiovaskulární choroby. Mimořádný rozkvět lázně požívaly v 19. a 20. století, kdy sem jezdila řada známých osobností. A i dnes tady můžete potkat například britského herce Colina Firtha, který rád jezdí s manželkou na venkov, nebo Seana Conneryho, který si zde byl zahrát golf. Na golfových hřištích v Donnerskirchenu, Lutzmannsburgu, Bad Tatzmannsdorfu, Stegersbachu a Loipersdorfuse lze totiž odpalovat míče téměř po celý rok.

Na kole podél vinic

Burgenland se svým mírným panonským klimatem nabízí úžasné možnosti pro všechny milovníky aktivní dovolené. Hlavně na cyklisty zde čeká kolem 2500 km cyklostezek – od rekreačních tras až po náročné horské sjezdy.

Foto: Burgenland Tourismus

Zvláště oblíbená je 138 km dlouhá trasa kolem Neziderského jezera. Patří k nejhezčím cyklistickým trasám vůbec a vede kolem největšího stepního jezera ve střední Evropě, které je od roku 2001 součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Jedinečná krajina a kulturní poklady dělají z této cyklostezky s minimálními výškovými rozdíly příjemnou objevitelskou výpravu a nezapomenutelný zážitek.

Na své si zde přijdou i milovníci horských kol a stále více hostů sem lákají elektrokola, jízdy na koních, na drezíně, čtyřkolky nebo dvoukolky. Vydejte se tedy cestou za vínem, pohodou a novými zážitky.

Tipy:

Východně od městečka se nachází středověký hrad Schlaining, který se vypíná vysoko nad údolím Tauchental. Poprvé se připomíná v roce 1271. Dnes je hrad Schlaining sídlem Rakouského studijního centra pro mír a řešení konfliktů a slouží i jako konferenční centrum.

Za návštěvu rozhodně stojí vodní zámek Rotenturm an der Pinka, který se nachází asi 4 km jihovýchodně od Bad Tatzmannsdorfu. Zámek se vyznačuje neobvyklými maurskými prvky.

V roce 1930 zámek koupil významný český houslistka Jan Kubelík. Bohužel dluhy zatížené panství ho připravilo nejen o zámek, ale o všechen jeho majetek a manželku.

Neziderské jezero přitahuje v létě milovníky jachtingu a surfingu, v zimě pak bruslaře a jachtaře na ledě. Vodáci vyhledávají spletitá zákoutí rákosového pásu kolem jezera. V jednotlivých obcích a u hotelů stále přibývá i tenisových kurtů.

dan, foto: Burgenland Tourismus

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.