Prima maminka

2. října 2016 08:00

Martina Čerňanská

Ničí vám kariéra soukromý život? Víme, podle čeho to poznáte

Takzvaná kariéra se stala ústředním bodem života nejen mužů, ale i žen. A lepší už to nebude. Otázku, zdali to svědčí rodinnému životu a případným potomkům, často „odkládaným“ do předškolních zařízení nemístně brzy, ponechme stranou.

Jde spíš o situaci, kdy se do budování pracovní pozice vžijete natolik, že už nevnímáte realitu. To znamená, že například neberete ohled na zoufalé zvuky, které vydávají biologické hodiny, případně na katastrofální nepořádek ve vaší domácnosti, partnerovy čím dál nápadnější protesty či potomkovu třetí pětku, svědčící o tom, že se mu blízcí nedostatečně věnují. Jak poznáte, že události dospěly tak daleko?

Vaše myšlenky patří jen Jemu – bohu jménem zaměstnání

Samozřejmě že práce by nás měla bavit a naplňovat. Trávíme v ní denně tolik hodin, dáváme jí to nejcennější, co máme, náš čas. V žádném případě by nás však neměla jakkoli omezovat, co se týká soukromého života. Přistihla jste se, že vaše myšlenky se celý den i večer točí okolo zaměstnání, a to i v době, kdy tam už nejste? Že vás pracovní problémy budí i v noci? Myslíte na ně i během rozhovorů s přáteli či svými nejbližšími? Pak tedy s vámi něco není v pořádku.

S každým hovoříte pouze o práci

Zjišťujete, že vaše zaměstnání je jediné téma, o kterém dokážete mluvit. A to i když debatujete s někým, koho to pravděpodobně zas až tak nemusí zajímat. Stalo se, že jste vyprávěla dvouletému synovci, jak na vás nadřízený vztekle křičel? Došlo i k situaci, kdy jste mluvila s pětadevadesátiletou prababičkou o tom, že došel papír v tiskárně a že jste se ho bála doplnit, protože nejste technický typ? Vyprávíte sousedce, která mluví hlavně o televizních seriálech a receptech na levná jídla, o tom, jak probíhají pracovní porady?

Pracujete po večerech a víkendech

Partner vás pozval na večeři, a setkal se s odmítnutím. Když jste odpověděla, že musíte večer pracovat a dohánět, co jste přes den nestihla, vydoloval ze sebe jen povzdech, doprovázený větou: „Já to věděl.“ Ke všemu si přinášíte domů z práce stres a jste doma často podrážděná, což posléze logicky vede k hádce s partnerem. A pokud ještě chodíte ze zaměstnání domů v pozdních večerních hodinách, unavená jako pes, rodinnému životu tím rovněž nepomáháte.

V kanceláři jste šťastnější

A tohle už je alarmující! V zaměstnání se cítíte lépe než v domácím prostředí. Ve firmě si připadáte spokojenější, s kolegy si rozumíte více než s těmi, kdo na vás čekají doma. Do kanceláře mizíte brzy ráno, vracíte se za tmy. Víkendové služební cesty vítáte, jsou pro vás vítaným důvodem pro to, že v sobotu a v neděli „prásknete do bot“. Tady už legrace končí. Pokud tímto způsobem definitivně ztratíte soukromý život, lze předpokládat, že toho časem budete trpce litovat.

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.