Celebrity

29. srpna 2016 04:15

Anna Kopečková

Ohnivý kuře má novou postavu – záporáka Martina!

Na první pohled tak ale vůbec nevypadá. Ztvárnil ho totiž herec s tváří slušňáka – Braňo Holiček.

Co můžete o své roli v seriálu Ohnivý kuře prozradit?

Můj Martin je brácha kuchaře Mikea, tedy Jakuba Prachaře. A jak to někdy bývá, tihle sourozenci se naprosto rozcházejí v pohledu na život. Mike je svobodomyšlenkářský pohodář, zatímco Martin stojí nohama pevně na zemi a bezuzdně využívá všeho, co mu dnešní svět nabízí. Má hodně rád peníze, o které coby úspěšný podnikatel nemá nouzi. Částečně si k nim dopomohl vlastní šikovností a z velké části za ně vděčí svému otci, na jehož pomoc se může spolehnout. I v tom se liší od bratra, který si ke všemu musel dojít sám. Martin je navíc arogantní a nectí žádné morální zásady.

Takže další z vašich negativních postav?

Vypadá to, že ano. Ale doufám, že ještě má nějaký prostor pro nápravu, že prostě všechno nebude tak černobílé. Moje předešlá takhle výrazná seriálová postava byla zpočátku kladná a skončil jsem jako naprostý padouch. V Ohnivém kuřeti začínám hned jako záporák a ve skrytu duše si přeju, abych se otočil správným směrem.

Nebojíte se, že u diváků budete pykat za Martinovy prohřešky?

Takové reakce k záporným rolím patří, nijak zvlášť mi nevadí. Na druhou stranu hrát negativní postavu je určitě zábavnější než se celou dobu muset chovat jako hodný ňouma.

Vy osobně máte sourozence?

Ano, o čtyři roky staršího bráchu, moc šikovného lékaře – internistu. Také mezi námi jsou velké rozdíly: bratr vždycky studoval ty nejtěžší školy, k tomu aktivně sportoval a vášnivým sportovcem je dodnes. Já jsem naproti tomu nikdy na sporty nebyl a rozhodně bych o sobě nemohl mluvit jako o svědomitém studentovi. Místo toho jsem od jedenácti let točil nebo hrál v divadle, což zas bráchu naprosto míjelo.

Seriál Ohnivý kuře je hodně o vaření. Jak jste na tom vy s kulinářským uměním?

Můžu snad říct, že vařit umím. Tedy pořád dokolečka dělám pár jídel, ale baví mě to.

Jste známý z televizních seriálů a zároveň na divadle pracujete jako autor a režisér spíše na nekomerčních inscenacích. Jak jdou tyto dva světy dohromady?

Myslím, že je to pro mě ideální kombinace. Trochu hloupě řečeno můžu dva dny v týdnu dělat komerci a tři dny umění. Jedno mi kompenzuje druhé. Protože, co si budeme povídat, alternativním uměním pětičlennou rodinu neuživíte. (smích) Když jsem poprvé vstupoval do dlouhodobého televizního projektu, nebyl jsem si úplně jistý, jestli v něm budu spokojený. Ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Asi i díky tomu, že na druhé straně se vyžiju v divadelním experimentu pro třicet diváků. Kombinace obou těchto světů mě překvapivě naplňuje. Navíc v divadle většinou režíruju a v televizi hraju, takže to mám rozdělené.

Vyslechl jste si někdy v divadelních kruzích kritiku, že se „zaprodáváte komerci“?

To víte, že ano. Říkám, že největší problém s mým paralelním působením v těchto dvou světech mají jiní, já ne. A častokrát se nad tím nejvíc ošklíbají kolegové, kteří by to chtěli mít také tak.

Momentálně máte před premiérou v pražském Minoru inscenace Divadlo! pro malé i velké diváky. Myslíte, že od chvíle, kdy jste se sám stal otcem (Braňo má s manželkou Vendulou staršího syna Huga a dvě dcerky – dvojčátka Dorotu a Žofii) lépe rozumíte dětskému publiku?

Určitě. Minimálně mě pozorování toho, jak rostou naše děcka, zejména tedy starší Hugo, utvrdilo v názoru, že se děti jako diváci absolutně nesmí podceňovat. Vidím, co všechno už v nízkém věku chápou. Nebo jen prostě vnímají jiným pohledem než odrostlejší lidé, ale je jim to naprosto jasné. Těším se, až Hugovi i holčičkám bude takových pět šest let, protože se dostanou přesně do cílové skupiny mých dětských představení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.