Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Omalovánky pro dospělé: Kreslete a budete šťastnější. VZORY KE STAŽENÍ!

Psychologové upozorňují, že omalovánky dokáží zbavit mysl stresu stejně jako meditace.
Vydáno: 02.01.2016
Kreslení je krásné a zbaví vás stresu
Kreslení je krásné a zbaví vás stresu Autor: tetkam.net
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Spousta z nás si v dětství kreslila, nebo pastelkami vymalovávala omalovánky. A byli jsme u toho šťastní. Jak šel čas a z dětí se stávali dospělí, pastelky zůstaly někde zapomenuté. Ale to je velká škoda.

Aktuální výzkum amerických odborníků na duševní zdraví ukazuje, že kreslení i vybarvování může učinit šťastnými i dospělé. Psychologové zjistili, že vybarvování obrázků pomáhá odemknout tvůrčí potenciál a zmírnit napětí a úzkosti, což je něco, co většina z nás potřebuje. „Doporučuji pacientům vybarvování jako relaxační techniku, probudí jejich kreativitu a umožní jim cítit se svobodněji. Doporučuji kreslit si v klidném prostředí v doprovodu příjemné hudby. Nechte barvy a hudbu, ať vás vedou,“ radí psycholog Antoni Martinez.

Podle psycholožky Glorie Martínezové Ayalové je vybarvování tak relaxační, protože člověku umožní zaměřit se na konkrétní činnost, a díky tomu nemyslí na své starosti. „Malování dospělé lidi přivádí zpět do dětství, kdy se cítili šťastní a bezstarostní. To je jeho velkým přínosem, protože mnoho lidí už zapomnělo, jaké to je cítit se bezstarostně.“

flava co  nz Foto:

 

Potřebujete více důvodů k tomu, abyste zasedli k omalovánkám?

1. Malování je považováno za terapeutickou činnost, která zklidňuje stres a pomůže vám nastartovat pozitivní myšlení.

Studie ukazují, že vybarvování vám pomůže se lépe soustředit, což vás zklidní a zbaví stresu. Soustředění na jednu uklidňující činnost má blahodárný vliv na náladu, doplňuje energii a zlepšuje kvalitu vašeho spánku. Studie prokázaly, že kreslení v průběhu léčby rakoviny mělo hluboký dopad na pacienta, tato forma terapie má hmatatelné výsledky, protože snižuje příznaky fyzické a emocionální úzkosti během léčby.

2. Kreslení vás dělá chytřejší.

Umění stimuluje komunikaci mezi oběma hemisférami mozku, takže nejen pomáhá lépe zvládat stres, ale zvyšuje množství synapsí v mozku, které jsou větší mírou inteligence než velikost mozku.

11791695_10153183906333500_1874792711_n Foto:

 

Stáhněte si omalovánky

Chcete vyzkoušet, jaký budou mít omalovánky vliv na vás? Máme pro vás pár obrázků zdarma ke stažení (po kliknutí na vybraný obrázek se objeví stránka, ze které je možné obrázek stáhnout, stačí ho pak jen vytisknout).

Jedním z nejčastějších motivů jsou mandaly. Mandala je slovo v sanskrtu, které znamená kruh, ale metaforicky i vesmír, životní prostředí nebo komunitu. V mnoha kulturách (například v Tibetu) se po staletí používají mandaly jako nástroj pro usnadnění meditace. Vyzkoušejte ji i vy.

1 Foto:

 

2 Foto:

 

3 Foto:

 

 

4 Foto:

 

5 Foto:

 

Hodně zábavné a náročné mohou být různé rostliny. Pamatujte - jednoduché pravidlo říká, že aby kreslení pastelkami vypadalo věrohodně, měly by být na každý předmět použity alespoň tři barvy. Jablko není jen červené, ale má i žlutá, zelená, okrová, hnědá či fialová místa. Tak vaše omalovánky budou vypadat spíš jako umění než jako dětská zábava.

 

1a Foto:

 

2a Foto:

 

4a Foto:

 

Jako Alfons Mucha si budete připadat, když vyzkoušíte omalovánky ve stylu secese, která byla inspirována přírodními formami a strukturami, a to nejen u květin a rostlin, ale i v zakřivení linek.

 

1b Foto:

 

2b Foto:

 

3b Foto:

 

4b Foto:

 

A co si zkusit třeba Gustava Klimta?

5b Foto:

-lk-

Chcete být šťastní? Tak běžte a něco pro to udělejte

10 zapomenutých pravd o štěstí


Článek je zařazen v: omalovánky, kreslit, pastelky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama