Oslaďte si víkend: Čokoládový dort bez mouky

Protože hřešit je lidské...

Když se neustále trápíte dietami a stále dokola si říkáte, že tohle nesmíte, tamto nesmíte, i když na to máte strašnou chuť, nestojí život za nic. Naštěstí vždy existuje něco, na čem si smlsnout můžete.

Máme pro vás dort, který si bez obav mohou dát všichni, kteří nesmějí lepek nebo se mu z nějakého důvodu vyhýbají. Ano, i dort se dá upéct bez mouky. Tenhle je plný ořechů, kvalitní čokolády, mandlí. A když ho ještě ozdobíte čerstvým ovocem, bude o kapku zdravější a o hodně krásnější.

Předem upozorňujeme, že v tomto případě nejde o dietní dort ve smyslu menšího množství kalorií. Ale proč si alespoň občas trochu sladce nezahřešit, že?

Čokoládový dort bez mouky

Co budete potřebovat:

• 150 g loupaných mandlí

• 150 g vlašských ořechů

• 300 g kvalitní tmavé čokolády

• 6 vajec

• 225 g másla

• 100 g krupicového cukru

• 1 lžíci kakaa

• tuk na vymazání a bramborovou moučku na vysypání formy

• čokoládovou polevu a čerstvé drobné ovoce na ozdobení

1. Loupané mandle, vlašské ořechy a hořkou čokoládu nastrouhejte na hrubém struhadle.

2. Ve zcela čisté odmaštěné míse ušlehejte tuhý sníh z bílků.

3. V další míse vyšlehejte změklé máslo s krupicovým cukrem do pěny. Přidejte žloutky a dále šlehejte, až vznikne hladká kašovitá hmota. Přidejte do ní nastrouhané mandle, vlašské ořechy a čokoládu, přisypte kakao a důkladně promíchejte. Nakonec zlehka vmíchejte ušlehaný sníh.

4. Těsto naplňte do kulaté dortové formy vymazané tukem a vysypané bramborovou moučkou, dejte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte asi 40 minut.

5. Upečený dort nechte vychladnout, pak ho opatrně vyklopte z formy, po stranách ho potřete rozehřátou čokoládovou polevou a když ztuhne, povrch bohatě ozdobte čerstvým ovocem.

PRIMA TIP: Jestli chcete, aby ovoce na dortu déle vydrželo (to se týká hlavně krájeného ovoce), potřete ho pomocí štětečku tenkou vrstvou rozehřáté želatiny.

Mohlo by vám také chutnat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.