Perly na svatbě: Co si museli vyslechnout ženichové od svých budoucích tchánů?

Svatební den je obrovská událost, ze které se (většinou) těší celé příbuzenstvo. Otec nevěsty však svatbu vnímá jinak než zbytek rodiny.

Pro otce každé nevěsty je důležité hlavně to, aby se ženich o svou ženu postaral. Proto někteří otcové ženicha upřímně vítají do rodiny, jiní zase vysílají poslední varování, aby jejich holčičce neublížil. Každý z nich pak k ženichovi pronese některou z památných vět.

Co si museli ženichové na své svatbě například vyslechnout?

Jestli chceš utéct, udělej to hned

„Když jsem se ženil, byl jsem hrozně nervózní a potil jsem se. Nikdo mě za to nemůže soudit, svatba je velká věc. Její otec to ale nevzal dobře a řekl, že jestli mám strach, tak mám prostě vypadnout. Přišlo mi to dost trapné, protože si myslím, že každý ženich může být trochu nervózní. To však není důvod zahodit svou budoucnost,“ vysvětluje Michal (35).

Bude stejná jako její matka

„V den naší svatby mi její otec řekl, že moje žena bude pravděpodobně stejná jako její matka. Oba jsme se tomu smáli, nepřišlo mi na tom nic špatného. Vždycky jsem o její matce totiž smýšlel jako o starostlivé, zábavné a hezké ženě. Pokud by tedy byla moje nevěsta po zbytek našich životů takovou ženou, tak bych se považoval za vítěze jackpotu," uvádí Tobiáš (28).

Jestli jí ublížíš, tak já ublížím tobě

„Otec mé budoucí nevěsty mi v den naší svatby trochu vyhrožoval, ale věděl jsem, že to myslí ze srandy. Řekl mi, že jestli jí někdy ublížím, tak si mě najde. Potom jsme se objali a zasmáli se tomu. On se na mě však potom podíval děsivým pohledem, takže i přesto, že ho znám tři roky, mě trochu vyděsil,“ usmívá se Jan (38).

Pamatuj si ten moment

„Oblékal jsem si zrovna kvádro, když se ke mně její otec otočil a položil mi ruku na rameno. Požádal mě o to, abych si tento okamžik pamatoval navždy. Myslel tím, abych si pamatoval celý ten den. Řekl mi, že také nikdy nezapomněl i sebemenší detaily, jako byla vůně parfému manželky nebo co mu zašeptala do ucha při jejich prvním tanci. Chtěl, abych si těchto věcí více všímal,“ svěřil se Jiří (28).

Nebude to procházka růžovou zahradou

„Otec mé budoucí manželky mi v den naší svatby neustále připomínal, že manželství není snadné. Je to trochu klišé, protože to přece každý ví. Jemu však šlo hlavně o to, aby mě naučil, že tento den bude jeden z nejkrásnějších v našem společném životě. A i když náš vztah zažije hodně pádů, není to důvod, abychom zahodili to, co jsme celou dobu budovali. Její otec mi vlastně připomněl, že naše svatba je jen další krok k tomu, abychom si uvědomili, že chceme strávit další okamžiky společně," tvrdí Kristián (32).

Jsi přesně takový muž, jakého jsem si pro svou dceru přál

„Než začal náš svatební obřad, vedl jsem s otcem mé budoucí ženy rozhovor. Nikdy jsem ho neviděl plakat nebo projevovat nějaké výrazné emoce. Nicméně ten den si mě vzal stranou a poděkoval mi za to, že jsem tu pro jeho dceru během posledních let byl. Také mi řekl, že jsem přesně ten typ člověka, kterého si pro svou dceru přál. Cítil jsem se potom skutečně báječně," vybavuje si Petr (31).

Miluj ji za každou cenu

„V den svatby jsem podepsal takovou domácí smlouvu o tom, že jeho dceru musím milovat bez ohledu na to, co se děje. Její otec je právník, takže navrhl takovou legrační smlouvu, kde byly všechny možné situace, a já se zavazoval, že ji i přes to všechno budu milovat. Byl to docela zábavný způsob jak odstartovat naši svatbu," prohlásil Max (26).

Neudělej stejnou chybu, jako jsem udělal já

„Rodiče mé nevěsty se rozešli, když byla na střední škole. Její otec matku podváděl. V den svatby jsem s ním mluvil a on se mi se vším svěřil – proč její matku podváděl a proč opustil celou rodinu. V tu chvíli jsem si uvědomil, že nikdy nechci udělat stejné chyby,“ tvrdí Roman (31).

Neřekl vlastně vůbec nic

„Otec mé ženy mi v den naší svatby neřekl nic. Není to moc velký řečník a dopoledne před obřadem jsme strávili tak, že jsme pili whisky a sledovali zápas. Bylo ticho a nikdo nic neříkal, vlastně jsme si docela podobní. I přesto, že spolu nemluvíme, vím, že mne má rád,“ tvrdí Pavel (30).

-sn-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.