Prima maminka

1. prosince 2017 06:00

Martina Čerňanská

Podzimní pohoda: Udělejte si filmový či seriálový večer

Podzim je ideální období na televizní či filmový maraton. Zachumlejte se o víkendu nebo večer do hřejivé deky, chroupejte sušenky, zapijte je luxusním kakaem a nasávejte pohodovou atmosféru plnými doušky.

Pokud netušíte, na jaký film nebo seriál se máte kouknout, tak se nechejte inspirovat našimi prima tipy.

Něco pro malé i velké

I když už nám bylo dávno třeba třicet, tak to hned neznamená, že je nám svět animovaných pohádek ukradený. Právě naopak. Není totiž od věci stopnout starosti a sledovat příběhy s dobrým koncem. Děti i nás v redakci skvěle pobavil animák Zootropolis, kde udatná zaječice bojuje o své místo na slunci a vytrvale si jde za svým. Chce se totiž stát policajtkou. Kdokoli se opravdu může stát kýmkoliv, takže se koukněte. Skvěle si procvičíte bránici.

Další zdařilou klasikou je pohádka Na vlásku, kde je princezna Locika s kouzelnými vlasy uvězněna zlou čarodějnicí ve vysoké věži. Neposedná blondýnka se nudí a dřív či později se jí opravdu podaří uprchnout. Kromě dobrodružství si na ni počíhá láska a také její praví rodiče. A pokud toho malí nezbedové nebudou mít pořád dost, vytaste se s Rebelkou nebo populárním Ledovým královstvím se sestrami Annou a Elsou.

Když chcete zase věřit na lásku

Láskyplných filmů nemáme my, ženy, nikdy dost. Můžeme na ně koukat od rána do večera a stejně budeme mít málo. Za báječnou romantickou komedii platí Zkus mě rozesmát, kde si Jennifer Aniston a Adam Sandler zahrají pár, který sice patří k sobě, ale prozatím o tom ani jeden neví. Láska na ně udeří v tropickém prostředí Havaje, kam se vydává ona se svými dětmi a on se svojí mladičkou přítelkyní. Nasmějete se opravdu až až.

Už dlouho jste neviděli film se Sandrou Bullock? Jeden tady pro vás máme. Mrkněte na Návrh. Margaret chtějí deportovat z USA do rodné Kanady a tak se ambiciózní brunetka rozhodne, že na úředníky vyzraje sama nejlíp. A to tak, že nenuceně prohlásí, že chystá svatbu se svým asistentem, ze kterého si dělala po celou dobu šprťouchlata a tak trochu ho z pohledu přísné šéfky „tyranizovala“. Andrew je nakonec pro, ale má své podmínky. Jednou z nich je cesta do rodné Aljašky, kde rodiče pořádají velkolepou oslavu. Jenže právě tam se všechno začne komplikovat.

Sandra Bullock nikdy nezklame, Foto: Walt Disney Pictures

Máte pocit, že o mužích nevíte absolutně nic? Film Chceš mě, chci tě vám udělá jasněji. Abby čeká na lásku, ale ta prozatím nepřichází. Pak se objeví pohledný lékař Colin a Abby se rozhodne ho dostat. V práci jí však zkříží cestu neotesaný hrubián Mike, kterého nemůžete vystát. Ten se ale dušuje, že díky jeho radám bude randit s Colinem jedna dvě. Znáte to – co se škádlivá, to se rádo mívá…

Když si chcete poplakat

Naprosto účinně si o slzy řekne Marley a já a také Hačikó: Příběh psa. V obou případech se jedná o lásku a věrnost čtyřnohého chlupáče, který když miluje, tak bezpodmínečně, opravdově a navždy.

Film sice skončí, ale vy nebudete vědět, co si vlastně myslet

Přesně tento pocit ve vás spolehlivě vzbudí film Prokletý ostrov v hlavní roli s Leonardem Di Capriem, který přijíždí na ponurý ostrov Shutter pátrat po zmizelé vražedkyni, jež uprchla z psychiatrické léčebny. Jenomže jeho pátraní úplně tak snadné nebude, velká spousta věcí tady nehraje a zřejmě někdo dost intenzivně nechce, aby se došlo na to, co přesně to je.

Prvně si přelouskejte knížku a pak se mrkněte na film

Pí a jeho život: Hlavní hrdina se po katastrofě plaví na člunu s tygrem, hyenou, zebrou a samicí orangutana. Cesta k pevnině je daleká a šelmy přece jen začnou mít hlad.

Pýcha a předsudek: Kniha je trochu jiná, ale filmová romance s Keirou vám přijde o podzimních večerech opravdu vhod.

Kromě jiných dál prostě musíte číst i vidět Dívku ve vlaku, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nebo třeba fantasty podívanou jménem Fantastická zvířata a kde je najít.

Na jaké seriály se vyplatí se mrknout a zase je oprášit?

Zoufalé manželky: Klasika, která vás nezklame snad nikdy. Kromě toho, že se zabavíte, také pouvažujete nad svým životem. Což v redakci hodnotíme velmi kladně. Pokud Zoufalky máte zkouknuté od A po Z, můžete vyzkoušet třeba Devious Maids, na kterém se podílela sama Eva Longoria.

Zoufalé manželky jsou nesmrtelné, Foto: Touchstone Television

Sex ve městě: Carrie, Samanthu, Mirandu a Charlottu známe všechny. Nezapomeňte ani na filmové pokračování.

Jak jsem poznal vaši matku: Spořádaný skoro padesátník vypráví svým dětem, co vše předcházelo tomu, než poznal jejich mámu. A že to jsou historky opravdu k popukání! Za váš čas stojí i Teorie velké třesku.

Hra o trůny: Mrkněte na sedm sérií divácky úspěšného fantasy seriálu, který vám zkrátka přiroste k srdci. Nadchne vás úplně všechno. HBO prostě umí, mimo jiné se jim povedl také počin Temný případ.

Co dál? Co třeba seriál Fargo s Billym Thorntem v hlavní roli, staří dobří Přátelé nebo britský sitcom Moje rodina.

Mohlo by vás dále zajímat:

autor: LZ

Sdílejte článek
Štítky láska film přátele Eva Longoria filmy seriály HBO ABBA Adam Sandler The Big Bang Theory ledové království Zoufalé manželky Jennifer Anistonová Sandra Bullocková Walt Disney Pictures ABC Studios

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.