zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Recept na štěstí, který funguje – ale asi se vám nebude líbit

Recept na štěstí, který funguje – ale asi se vám nebude líbit
Autor: thinkstock.com Recept na štěstí, který funguje – ale asi se vám nebude líbit
cernanm , Vydáno: 04.05.2016
Celá staletí lidé hledají recept na štěstí, a zdá se, že teď byl konečně nalezen a zveřejněn. Možná se budete divit, jak jednoduché je dosáhnout štěstí, a to pro kohokoli z nás. Vlastně není třeba, když to řekneme s jistou nadsázkou, ani hnout prstem.

reklama

Stačí udělat jedinou věc: skoncovat s Facebookem, což pochopitelně platí i o ostatních sociálních sítích. Lidé, kteří odmítají mít cokoli společného se sociálními sítěmi, se údajně cítí daleko šťastnější a vyrovnanější. Vysvětlení je nasnadě: v prvé řadě je nebolí hlava a zrak od neustálého nahlížení do virtuální reality. Ale to není všechno!

Recept na štěstí, který funguje – ale asi se vám nebude líbit Foto:

Kdo se právě zamiloval?

Lidé nepoužívající Facebook se prý daleko méně stresují. Každodenní uživatelé sociálních sítí totiž propadají notorické životní nespokojenosti, neboť se neustále porovnávají s tamními přáteli a jejich přáteli... Přitom podle psychologů je největší překážkou vlastního štěstí právě porovnávat se s ostatními. Sedíte-li u Facebooku a sledujete, kdo se právě vyskytuje v luxusní restauraci, kdo je na výletě s novým objevem, do kterého je k smrti zamilován, kdo si zrovna koupil nový počítač a kdo se vyfotografoval s koženou sedací soupravou, jež kraluje obývacímu pokoji, logicky se cítíte jako nahý v trní.

Když se rodina konečně sejde u stolu...

Z deníku koučky: Je lepší být online, nebo offline?

Na chatu se nejede

Je totiž stísňující pozorovat známé, jak se královsky baví, radují se z nové lásky, kterou považují za nejbáječnější ze všech, kupují auta, nábytek či zájezdy, když vy zrovna sedíte doma na zadku, nejdražší věc, kterou jste v poslední době zakoupili, byla chňapka do kuchyně, vaše láska zmizela do dáli, autu odešly tlumiče a nepojedete ani na chatu – protože ta připadla bývalému manželovi. A pak logicky nastane chvíle, kdy se člověk dostane do deprese, která by ho bez zírání do počítače či mobilního telefonu buďto nepřepadla vůbec, anebo ne v takovém rozsahu.

Co myslíte, dokážete to?

Recept na štěstí tedy spočívá v tom najít sílu a definitivně se rozloučit s Facebookem. Pro uživatele, který je zvyklý tam každý den nahlížet, je to tvrdý oříšek. Dokážete se vzdát oblíbené sociální sítě, bez níž si už ani neumíte život představit, a stát se tak šťastnějším člověkem? A protože teď pravděpodobně zuřivě vrtíte hlavou, shrňme si tedy alespoň ty nejzákladnější poučky, jak dosáhnout štěstí, ať už se sociální sítí, nebo bez ní. V prvé řadě autoři knih či příruček o tom, jak být šťastný, nepovažují hmotné věci za klíč ke štěstí. Nemilosrdná pravda ovšem je, že bez hmotných věcí, například bez počítače, by onu knihu vůbec nenapsali, a bez automobilu by sotva jezdili na konzultace s vydavatelem.

Recept na štěstí, který funguje – ale asi se vám nebude líbit Foto:

Hledejte v sobě

Dále bychom měli mít na zřeteli, že štěstí se skládá z tisíce malých radostí, protože velkých radostí (promoce, cesta kolem světa, výhra v loterii) není zas tolik. Pamatujte i na to, že je těžké najít štěstí v sobě – ale najít je jinde je nemožné. Život není nádraží, na němž se čeká na příjezd luxusního vlaku, který vás odveze do ráje. Žije se tady a teď. Minulost je pryč, budoucnost jedna velká záhada, proto se soustředíme na přítomnost. Řečeno s klasikem, básníkem Adolfem Heydukem: Štěstí je muška jenom zlatá. Když náhodou "za večera kol tvé hlavy chvátá", rychle se odhlašte z Facebooku a vychutnávejte si tu radostnou chvilku.

-em-

Mohlo by vás také zajímat:

Cokoli děti na facebooku zveřejní, může kdokoli zneužít. A zdaleka nejde jen o fotky

Co vaše děti dělají na Facebooku? Je toho víc, než si myslíte!

reklama

Související témata: Sex , HIV , vegan , AIDS , vegani , kondomy

reklama

Přečtěte si také

reklama