Celebrity

1. srpna 2016 04:20

Martina Čerňanská

ROZHOVOR Jitka Ježková: Obdivuji Rózinu trpělivost

Právě teď vám přinášíme rozhovor s talentovanou herečkou Jitkou Ježkovou, jednou ze čtyř hlavních hrdinů nové mikrokomedie Jetelín, která startuje právě dnes!

Každý den, od pondělí do čtvrtka ve 20.15, se můžete nyní těšit na nový seriál Jetelín. Jetelín je malá obec, nacházející se pár kilometrů za Prahou. Hlavními hrdiny jsou čtyři kamarádi, kteří společně vyrůstali ve čtyřech sousedících domcích. Dnes už je jim všem ale kolem čtyřicítky, většina z nich si založila rodiny, pořád ale žijí tak blízko sebe, jako by vlastně byli jedna velká rodina. Všechno o sobě vědí, několikrát denně se vídají, navštěvují, scházejí v hospodě. Pomáhají si a podporují se navzájem, taky si ale nezřídka lezou na nervy. Hlavně se ale mají rádi.

Muže v této čtveřici zastupují poživačný Bob (Richard Genzer), líný Mišák (Jan Šťastný) a nepraktický Jindra (Jiří Hána). A všichni tři, každý po svém, platonicky milují krásnou, milou a hodnou Rózu (Jitku Ježkovou). Ta je v seriálu hlasem zdravého selského rozumu, občas jedinou soudnou osobou v okolním bláznivém světě. Trojici svých kamarádů by proto chvílemi nejraději přetrhla, přesto je ale ráda, že je ve svém životě má.

Róza je srdcem a těžištěm celého seriálu. Je to ona, skrz jejíž oči divák sleduje ostatní postavy a figurky, jejich častokrát pošetilé jednání a absurdní způsoby řešení situací. Zároveň ale Róza není rozhodně imunní vůči legraci a dobré zábavě, takže se častokrát do eskapád svých přátel sama aktivně zapojuje. Je to přitažlivá, sebevědomá a zároveň praktická žena se zdravým nadhledem, platonická láska všech třech hlavních hrdinů. A právě proto přinášíme rozhovor s představitelkou Rózy Jitkou Ježkovou jako první:

  • Myslíte si, že si diváci Rózu rychle oblíbí?

Myslím, že se v Róze spousta žen pozná. Ona je úplně normální ženská, velmi racionální, inteligentní, která má velkou duši. Nebo spíš velké srdce. Ale hlavně má tři velké kamarády, kteří jsou sice tak trochu paka, ale jejich existence jí dělá život snesitelnějším. Každý z nich ji svým způsobem miluje a i ona je má moc ráda. Jsou přátelé od dětství a vždycky se na sebe mohli spolehnout.

  • V čem se v Róze poznáváte vy?

V mnohém určitě. Ale v některých situacích naopak nechápu Rózinu trpělivost. Má manžela, s nímž se rozvádí a který velmi zneužívá její dobroty. A dcera zase trpělivosti. Manžel chce například pronajmout cizím lidem půlku jejich společného domu, dcera je zase neskutečně drzá. Vytáčí mě, jak se ke mně chová, ale nic s tím nedělám. V reálu by mi řekla jednu takovou větu a bylo by to naposledy. Nechápala jsem, jak je možné, že Róza, která je poměrně normální a realistická, tohle všechno strpí. Ale mateřská láska je někdy zřejmě slepá a hluchá, proto dceři všechno odpouští, jinak si to nedovedu vysvětlit.

  • Působíte velmi klidným dojmem. Je to tedy jenom zdání? Jste v reálném životě mnohem razantnější?

Nevím, nakolik jsem razantní, ale rozhodně bych se nenechala takhle zneužívat. Ale bavíme se o seriálu, který pracuje s nadsázkou. I vážnější témata tu řešíme s lehkostí a humorem. Zatímco v jiném seriálu by se tyto situace hrály vážně, my si z nich děláme legraci. Což mě hodně baví, stejně jako způsob, jakým Róza řeší různé krize. Ona se nikdy nehroutí, a to ani v situacích, když už by se jiné ženy hroutily. Ať skutečně, nebo jen na oko. Když je jí nejhůř, jde za některým z kamarádů a popovídá si s ním. Nebo si dá pár panáčků. Většinou obojí. To je zkrátka Róza.

  • Je vám takový humor blízký, nebo jste si na něj musela chvíli zvykat?

Do tohoto formátu patří a někdy bych řekla: jen houšť. Tento způsob humoru a nadsázky je mi hodně blízký. Netočila jsem žádné scény, které by mi nějak vadily. Naopak některé si extra užívám. V jednom obraze jsem například měla na sobě nádherné dlouhé rudé šaty s hlubokým dekoltem. Byla to scéna snění, jak si Rózu představuje jeden z kamarádů – Jindra. Nepřejte si vědět, jaké bylo Bobovo snění. (smích) Boba hraje Richard Genzer, který je studnice nápadů. Humoru jak slovního, tak situačního.

  • Vy jste se v jedné scéně uklidňovala tak, že jste rozmontovala a zase sešroubovala dohromady poličku. Řešíte krizové situace podobně?

Řeším je úplně jinak, ale jak, nebudu specifikovat. (smích)

  • Róza má v seriálu taky sestru. Jaký spolu mají vztah?

Róza má sestru samozřejmě moc ráda, a když je potřeba, jedna druhé vždycky pomůže. Ale v některých chvílích se naopak ukazuje, že je mezi nimi docela řevnivost. Belka, kterou hraje Miluška Bittnerová, sází na svůj vzhled nevinné blondýnky, která dokáže vždycky využít všechny a všude ve svůj prospěch. Ona mě jako sestru miluje, ale neváhá si ze mě v některých chvílích udělat služku. Tady se ukazuje rozdílná povaha obou sester. Rózu její kamarádi platonicky milují a udělali by pro ni cokoliv. Ale ona toho nikdy nezneužívá. Na rozdíl od své sestry.

  • Máte v civilu taky takové kamarády?

Mám, i když můj největší a nejbližší kamarád je gay, takže v našem případě o platonické lásce není řeč. Ale jinak jsme taky skvělí parťáci.

Více informací o seriálu, o hercích a bonusová videa najdete přímo zde!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.