Prima maminka

23. března 2016 09:15

Lucie Průchová

Seznam nejhloupějších otázek, které můžete vypustit z úst!

Seznam nejhloupějších otázek, které můžete vypustit z úst!

Někteří naši spoluobčané postrádají soudnost, případně rychleji mluví, nežli myslí. Bývají to takové ty tetičky, sousedky, kamarádky a všelijaké dobré známé.

Jistě víte, co máme na mysli. Taková "dobrá duše", ale může to být klidně i muž, k vám přistoupí, nejlépe ve společnosti (Jen ať to všichni slyší!) a položí vám otázku, po jejímž zaznění se vám chce omdlít.

Jak je možné, že tihle zvědavci vždycky přesně vědí, které vaše místečko je nejzranitelnější a naleznou ho s bezmála chirurgickou přesností?

Pane bože, ty ještě nejsi vdaná?

Dobré duše často vkládají do svých neomalených otázek rádoby humor. Poplácají vás po zádech, srdečně se smějí, vypadají jako ztělesněné kamarádství, a vzápětí z nich vypadne něco jako: "Helenko, Helenko, opravdu jsi pořád ještě svobodná?" Dokonce dokážou do svých poznámek propašovat i zdání lichotky. Například: "Taková hezká holka, a zůstává na ocet?" Chuť dát dotyčnému do zubů musíte potlačit. To víte, žijeme v civilizovaném 21. století...

Na dítě máš nejvyšší čas. Copak neslyšíš tikot biologických hodin?

Jako byste to sama nevěděla a netrápila se tím! Právě proto jdete někam ven, ráda byste přišla na jiné myšlenky v nějaké příjemné společnosti, na večírku, na oslavě narozenin, při korzování městem. A tu k vám přistoupí někdo s úsměvem sladkým jako pohlazení a řekne cosi podobně jedovatého. Večer je zkažený, protože to, před čím jste chtěla na několik chvil uniknout, vás právě dostihlo.

Jééé, ty jsi těhotná? Cože, nejsi? Ježíš, tak promiň...

Stane se v případě, že váš protějšek je buďto neobyčejně zlomyslný, anebo opravdu rychleji mluví, než myslí. Situace je tudíž poměrně trapná. Stále bojujete s nadměrnými kilogramy, držíte téměř až nesnesitelné diety, zakázala jste si ty nejoblíbenější dobroty a v noci se budíte hlady... A tohle je výsledek! Prostoduchá "tetka" vám vzala veškerou radost i odhodlání dále se snažit zatočit s nadváhou. Nadechněte se, počítejte do deseti anebo do sta, a snažte se na drzý výrok zapomenout.

Že ty máš nové šaty? Ty jsou ale... barevné!

Tohle není lichotka, ale výsměch. Když vás chce někdo doopravdy a ze srdce pochválit, udělá to jinak. Řekne: "No ty máš ale hezké šaty. Takové bych taky chtěla. Kde jsi je koupila?" Ano, tady je cítit upřímnost. Zato ve zmíněném případě se jedná o čirou zlomyslnost. Hodilo by se odpovědět něco jako: "A ty máš nový svetr, viď? Ten je ale... šedivý."

Hele, a zkoušela jsi třeba nějakou dietu?

Vyslovená drzost! A ještě s nálepkou: Vždyť já to s tebou myslím dobře! Něco jiného je, když vám tuto větu řekne blízký člověk, který to s vámi doopravdy myslí dobře. Ale od "kamarádky" na večírku to není příliš ušlechtilé. Musí jí být jasné, že vám tímto způsobem pokazí okamžiky, na které jste se těšila. Co takhle odvětit něco ve stylu: "Hele, a zkoušela jsi třeba nějakou školu?"

-em-

Sdílejte článek
Štítky styl dieta

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.