zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

Zebra venku, zebra i uvnitř
Autor: youtube.com Zebra venku, zebra i uvnitř
anna kopečková , Vydáno: 19.01.2015
V dnešním díle si ukážeme další možnost, jak vytvořit zajímavou kresbu v korpusu. Je to opravdu lehké a opravdu efektní. Zkuste si s námi udělat zebru.

reklama

Všechno vám ukáže Míša, kterou už znáte z předchozích dílů našeho dortového seriálu. Není to žádná profesionální cukrářka, ale maminka dvou dětí, kterou prostě jen baví sladce tvořit a hlavně koukat, jak jsou z toho pak ostatní nadšení.

K výrobě „zebrového“ korpusu si připravte svoje oblíbené světlé těsto na dort. Odeberte z něj tak jednu třetinu a obarvěte ji na hnědo. Pak odeberte další třetinu těsta a obarvěte ji na růžovo. 

zebra6-300x244 Foto:

Aby vznikla zebří (melírovaná) malba, skládejte těsta pomocí menší naběračky do formy tak, že nejdříve doprostřed dáte naběračku a půl světlého těsta, potom do jeho středu dáte lžíci růžového těsta, pak lžící tmavého těsta a takto postupujte, až spotřebujete všechno těsto.

zebra5-300x223 Foto:

Chce to trochu trpělivosti, těsto lijte do formy opatrně, aby se tvořily pokud možno stejné barevné kruhy.

2 Foto:

Po upečení a vychladnutí korpus prořízněte, naplňte ho krémem nebo jej řádně prokapejte šťávou či zředěnou marmeládou s alkoholem (aby vynikla kresba), celý ho na vrchu a kolem dokola potřete krémem a nechte ztuhnout. (To jsme si ukázali v TOMTO dílu.)

Dále jej můžete zdobit podle chuti a nálady krémem, ovocem a nebo ho potáhnout hmotou a udělat si zebru třeba i na povrchu.

Návod, jak potáhnout dort potahovací hmotou, najdete TADY.

Kousek hmoty si obarvěte na černo a vyválejte. Nožem placku rozkrájejte na nepravidelné zebří pruhy.

3 Foto:

Ty pak vyskládejte buď jen po obvodu nebo po celém dortu tak, aby vznikla zebří kresba.

4 Foto:

A pokud nemáte dost zeber, můžete si jednu zkusit namalovat pomocí štětce a potravinářské barvy zředěné trochou alkoholu (nebo vymodelovat z potahovací hmoty) na vršek dortu.

5 Foto:

A takhle vypadá zebrový (či melírovaný) dort po rozkrojení:

7 Foto:

Když se vám zebří korpus opravdu povede, není ho třeba ani zdobit:

zebra3-300x206 Foto:

A jestli neradi používáte potravinářské barvy, můžete si těsto obarvit třeba jen kakaem (použít se pak dá třeba i těsto jako na mramorovou bábovku) a upéct dvoubarevný korpus, který necháte jen tak nebo si ho ještě přizdobíte, třeba jen šlehačkou:

95e208d7e5801a9598a5110726d03fdc Foto:

Dobrou chuť!

Vaše Míša

 

Michaela Budková Foto: 4Budky

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Jestli chcete, podívejte se SEM.

 

Šachovnicový dort vypadá efektně a přitom je hrozně jednoduchý

Zahrajte si s námi a upečte si sladké šachy

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama