Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

V dnešním díle si ukážeme další možnost, jak vytvořit zajímavou kresbu v korpusu. Je to opravdu lehké a opravdu efektní. Zkuste si s námi udělat zebru.

Všechno vám ukáže Míša, kterou už znáte z předchozích dílů našeho dortového seriálu. Není to žádná profesionální cukrářka, ale maminka dvou dětí, kterou prostě jen baví sladce tvořit a hlavně koukat, jak jsou z toho pak ostatní nadšení.

K výrobě „zebrového“ korpusu si připravte svoje oblíbené světlé těsto na dort. Odeberte z něj tak jednu třetinu a obarvěte ji na hnědo. Pak odeberte další třetinu těsta a obarvěte ji na růžovo.

Aby vznikla zebří (melírovaná) malba, skládejte těsta pomocí menší naběračky do formy tak, že nejdříve doprostřed dáte naběračku a půl světlého těsta, potom do jeho středu dáte lžíci růžového těsta, pak lžící tmavého těsta a takto postupujte, až spotřebujete všechno těsto.

Chce to trochu trpělivosti, těsto lijte do formy opatrně, aby se tvořily pokud možno stejné barevné kruhy.

Po upečení a vychladnutí korpus prořízněte, naplňte ho krémem nebo jej řádně prokapejte šťávou či zředěnou marmeládou s alkoholem (aby vynikla kresba), celý ho na vrchu a kolem dokola potřete krémem a nechte ztuhnout. (To jsme si ukázali v TOMTO dílu.)

Dále jej můžete zdobit podle chuti a nálady krémem, ovocem a nebo ho potáhnout hmotou a udělat si zebru třeba i na povrchu.

Návod, jak potáhnout dort potahovací hmotou, najdete TADY.

Kousek hmoty si obarvěte na černo a vyválejte. Nožem placku rozkrájejte na nepravidelné zebří pruhy.

Ty pak vyskládejte buď jen po obvodu nebo po celém dortu tak, aby vznikla zebří kresba.

A pokud nemáte dost zeber, můžete si jednu zkusit namalovat pomocí štětce a potravinářské barvy zředěné trochou alkoholu (nebo vymodelovat z potahovací hmoty) na vršek dortu.

A takhle vypadá zebrový (či melírovaný) dort po rozkrojení:

Když se vám zebří korpus opravdu povede, není ho třeba ani zdobit:

A jestli neradi používáte potravinářské barvy, můžete si těsto obarvit třeba jen kakaem (použít se pak dá třeba i těsto jako na mramorovou bábovku) a upéct dvoubarevný korpus, který necháte jen tak nebo si ho ještě přizdobíte, třeba jen šlehačkou:

Dobrou chuť!

Vaše Míša

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Jestli chcete, podívejte se SEM.

Sdílejte článek
Štítky dort zebra těsto

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.