Snídaně v pohodě aneb Noční skleničky 5x jinak

Spousta lidí nesnídá, protože ráno nestíhá. Co zkusit noční směs ve skleničkách? Základ je vždy stejný – ovesné vločky, kokosové mléko a pár dalších ingrediencí. Vtip je v tom, že si všechno připravíte do sklenice ještě večer a necháte to přes noc v lednici. Díky tomu všechny suché ingredience hezky nasáknou tekutinu a když ráno vstanete, skvělá snídaně na vás bude čekat v lednici. A když ji nesníte hned, prostě si skleničku vezmete s sebou do práce nebo do

Takto si můžete klidně připravit v neděli večer snídaně na celý pracovní týden. Obsah skleniček vydrží bez úhony v lednici 5 dnů. A nemějte strach, že budete jíst nějaké „zrní“. Je to zdravá a vyvážená snídaně a svou chutí připomíná ovocný dort!

Základní recept na 1 porci (sklenici)

Co budete potřebovat:

  • 1/2 hrnku ovesných vloček
  • 1/2 hrnku kokosového mléka
  • 1 lžíci chia semínek
  • 1 lžíci javorového sirupu nebo medu
  • 1 lžičku vanilkového extraktu
  • špetku mleté skořice
  • vybranou přísadu (viz níže)

Postup:

1. Do vhodné sklenice dejte všechny přísady, přidejte jednu z vybraných přísad a vše promíchejte. Sklenici zakryjte a uložte přes noc do lednice.

2. Ráno směs ozdobte čerstvým ovocem (podle přísady, kterou jste vybrali) a můžete snídat.

Vyberte si přísadu podle vlastní chuti:

1. Jahodová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku nakrájených čerstvých jahod (nebo 2 lžíce domácí jahodové marmelády). Dalšími nakrájenými jahodami ozdobte snídani až ráno.

2. Pomerančová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku oloupaných a nakrájených dílků pomerančů či mandarinek zbavených blanek (nebo 2 lžíce pomerančové marmelády). Dalšími nakrájenými dílky ozdobte snídani až ráno.

3. Ananasová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku nakrájeného ananasu (čerstvého nebo z plechovky). Dalším nakrájeným ananasem ozdobte snídani až ráno.

​​​​​​​4. Kiwi s kokosem

Do základního receptu vmíchejte 1 oloupané a nakrájené kiwi a 2 lžíce nasucho opraženého kokosu. Ráno ještě ozdobte snídani kousky kiwi.

5. Borůvková

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku čerstvých borůvek (nebo 2 lžíce domácí borůvkové marmelády). Ráno ozdobte snídani čerstvými nebo mraženými borůvkami.

​​​​​​​

​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.