Snídaně v pohodě aneb Noční skleničky 5x jinak

Spousta lidí nesnídá, protože ráno nestíhá. Co zkusit noční směs ve skleničkách? Základ je vždy stejný – ovesné vločky, kokosové mléko a pár dalších ingrediencí. Vtip je v tom, že si všechno připravíte do sklenice ještě večer a necháte to přes noc v lednici. Díky tomu všechny suché ingredience hezky nasáknou tekutinu a když ráno vstanete, skvělá snídaně na vás bude čekat v lednici. A když ji nesníte hned, prostě si skleničku vezmete s sebou do práce nebo do

Takto si můžete klidně připravit v neděli večer snídaně na celý pracovní týden. Obsah skleniček vydrží bez úhony v lednici 5 dnů. A nemějte strach, že budete jíst nějaké „zrní“. Je to zdravá a vyvážená snídaně a svou chutí připomíná ovocný dort!

Základní recept na 1 porci (sklenici)

Co budete potřebovat:

  • 1/2 hrnku ovesných vloček
  • 1/2 hrnku kokosového mléka
  • 1 lžíci chia semínek
  • 1 lžíci javorového sirupu nebo medu
  • 1 lžičku vanilkového extraktu
  • špetku mleté skořice
  • vybranou přísadu (viz níže)

Postup:

1. Do vhodné sklenice dejte všechny přísady, přidejte jednu z vybraných přísad a vše promíchejte. Sklenici zakryjte a uložte přes noc do lednice.

2. Ráno směs ozdobte čerstvým ovocem (podle přísady, kterou jste vybrali) a můžete snídat.

Vyberte si přísadu podle vlastní chuti:

1. Jahodová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku nakrájených čerstvých jahod (nebo 2 lžíce domácí jahodové marmelády). Dalšími nakrájenými jahodami ozdobte snídani až ráno.

2. Pomerančová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku oloupaných a nakrájených dílků pomerančů či mandarinek zbavených blanek (nebo 2 lžíce pomerančové marmelády). Dalšími nakrájenými dílky ozdobte snídani až ráno.

3. Ananasová

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku nakrájeného ananasu (čerstvého nebo z plechovky). Dalším nakrájeným ananasem ozdobte snídani až ráno.

​​​​​​​4. Kiwi s kokosem

Do základního receptu vmíchejte 1 oloupané a nakrájené kiwi a 2 lžíce nasucho opraženého kokosu. Ráno ještě ozdobte snídani kousky kiwi.

5. Borůvková

Do základního receptu vmíchejte 1/4 hrnku čerstvých borůvek (nebo 2 lžíce domácí borůvkové marmelády). Ráno ozdobte snídani čerstvými nebo mraženými borůvkami.

​​​​​​​

​​​​​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.