Prima maminka

9. září 2015 04:20

Lucie Průchová

Srdcervoucí fotografie: Narodila se s rakovinou mozku a Downovým syndromem

Dojemné fotografie zachycují holčičku, jejíž rodiče se rozhodli věnovat jí každou možnou chviličku svého života a udělat si co nejvíce jejích snímků, než se s ní budou muset navždy rozloučit. Je tak sladká a bezbranná.

Malá Abigail Jones má neoperovatelný nádor na mozku a k tomu ještě Downův syndrom.

Narodila se 6. srpna 2015 a její rodiče samozřejmě o postižení syndromem věděli již delší dobu, ale o tom, že má i zhoubný agresivní nádor v hlavičce, se dozvěděli až ve 30. týdnu těhotenství.

Lékaři předpokládali, že vzhledem k těmto skutečnostem děvčátko s největší pravděpodobností zemře hned po porodu, ale ona je opravdu bojovnice a svůj čas na světě si chce zřejmě prodloužit, jak nejvíce to půjde.

„Věděli jsme, že život malé Abby má smysl – bez ohledu na to, jak dlouhý nebo krátký bude,“ říká maminka. Nejprve jsme se museli smířit s informací, že se Abigail, naše druhá dcera, narodí s Downovým syndromem, ale zpráva o inoperabilním nádoru byla jiná – daleko horší. Naše srdce byla úplně rozbolavělá a naše mysl stále přicházela s otázkami a strachem z neznámého.“

„Neurochirurg nám doporučil, abychom si vzali Abigail domů a zahrnuli ji láskou. Tak jsme to udělali a dětská sestra nám pomáhá orientovat se v tom, co nás čeká. Máme naši malou „dusit“ láskou a polibky a budeme tak činit každou chvíli, kterou ještě dostaneme.“

„Nechceme o naši dcerku přijít, chceme ji vidět smát se, tančit, pošťuchovat se s její starší sestrou, jezdit na kole, chodit do školy… chceme, aby ŽILA! Ale s největší pravděpodobností její život bude trvat týdny nebo možná měsíce, určitě ne roky. Naše srdce pláčou a prosí o čas, který nemáme.“

Erika a Stephen Jonesovi, kteří jsou oba hluboce věřící, říkají, že se spoléhají na svou víru v boha. Pomůže jim překonat tento nelehký životní úděl. Od začátku byli odhodláni naplnit krátký život své dcery láskou. A to také dělají. Tento srdcervoucí photoshoot zachycuje jejich hořkosladký rodinný život.

Sdílejte článek
Štítky láska Downův syndrom ABBA Steve Jones nádor mozku

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.