Stačil jeden den, abych se zamilovala…

Hotel S-PORT VÉSKA

Jak dlouho trvá se zamilovat? Věříte na lásku na první pohled? Podle odborníků stačí jedna vteřina.

Dlouho jsem přemýšlela, jak vám nejlépe popsat den, který jsem strávila se spoustou zajímavých lidí v neuvěřitelném areálu Hotelu S-PORT v Dolanech - Véska.

Začalo to nevinně. Dostala jsem pozvání na slavnostní otevření jejich nového wellness centra. Super, řekla jsem si. Všichni víme, že lákat ženskou do wellness je asi jako lákat chlapa do hospody. Navíc když zjistíte, že zrovna v tom samém týdnu v tomto hotelu probíhá turnaj tenistů – GALEA CUP 2015, vernisáž obrazů a jako bonus se Hotel S-PORT nachází v romantickém prostředí. Zastavilo by snad nějakou ženu něco při takové pozvánce?

Přiznám, že mě málem ano. V tomto komplexu se mimo pěti tenisových kurtů, spousty cyklostezek, víceúčelového hřiště, kryté haly a zmiňovaného wellness centra nachází i golfové hřiště. Měla jsem za úkol, celý tento areál prozkoumat, vyzkoušet a otestovat.

Sport, relaxace, firemní akce - www.s-port.cz/

A tady je to velké ALE, které mi naskočilo. Nejsem úplně sportovní typ, zaběhám si, abych si vyčistila hlavu, zaplavu si. Ovšem běžně jsem spíš pasivní sportovec a i to o sobě tvrdím s velkými rezervami. Tenis – dobře, to mi jistě dáte za pravdu milé dámy, tam je na co koukat. Jenže copak mohu testovat tenisové kurty? Tenisovou raketu jsem držela v ruce jednou v životě a při vší své úctě, sebekriticky musím přiznat, že jak se říká: „Jako prase kost“. A golf? Ten znám jen z vyprávění. Je to prý velmi návyková hra. Dlouho jsem tedy váhala, zda se mám jet veřejně ztrapnit. Nakonec jsem výzvu přijala a vy se můžete podívat na video i fotografie.

Golfové hřiště uprostřed krásné přírody www.s-port.cz

Můj první trapas se odehrál na golfu. Říkala jsem si, že budu trochu potvora. Projdu si to, aniž bych řekla, proč tam jsem. To byla první chyba. Hned jak jsem se propašovala na green, potkala jsem jednoho velmi milého pána, jenž mne galantně přesvědčil, že tudy cesta nepovede. „Slečno, vy jste tu poprvé, že?“ Zaznělo z jeho úst. „Nechci Vám do toho mluvit, ale takhle Vás brzy někdo sestřelí.“

Vzdala jsem tedy své pokusy být inkognito a vydala se oficiální cestou. Dosud tomu pánovi v duchu děkuji – hlavně za tu slečnu. V tomto areálu jsem objevila osmnáctijamkové mistrovské hřiště par s prostornými odpališti, širokými fairwayemi a velkými tvarovanými greeny. Pro veřejnost je také k dispozici devítijamkové hřiště par 27 a rozsáhlé cvičné plochy. Ale hlavně profesionální trenéři, kteří mě zasvětili do nabídky kurzů jak pro jednotlivce, tak pro skupiny o různé délce a obsahu. Nebudu to dále rozvádět, těším se na další lekci a věřte mi, že využít trenéra se vyplatí. Ono se to zdá jako velmi jednoduché, ale trefit ten „míček“ není žádná legrace. A ano, je to návykové. A to autíčko, bych chtěla domů.

Pět tenisových kurtů, dva kryté dvorce v hale www.s-port.cz

Mojí další zastávkou byly tenisové kurty. Byla jsem ráda, že je zrovna ten turnaj a nemusím znovu veřejně ztrapňovat, přece jen jako žena si chci zachovat tvář. Tenisový areál mě okouzlil moderním zázemím na vysoké úrovni. Představte si pět venkovních dvorců s antukovým povrchem a umělým osvětlením. Při nepřízni počasí také dva kryté dvorce v hale. I tady máte možnost využít profesionálních trenérů, kteří vás okouzlí nejen svým backhandem.

To už se blížil čas slavnostního přestřižení pásky k nově otevíranému wellness centru. Posadila jsem se na terase hotelu s nádherným výhledem a vychutnávala si lahodný pivní mok v orosené sklenici. Nechala se obsluhovat a hýčkat. Když prý padne večer, můžete ve čtvrtém patře hotelu, kde je umístěný sky bar slyšet lvy z blízké ZOO. Já stihla jen západ slunce, který by probudil romantika i v největším skeptikovi.

Na otevření wellness centra přijelo spoustu významných hostů, např. hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a dlouholetý reprezentant české daviscupové reprezentace pan Jiří Novák, kteří se stali i patrony celé akce. Slavnostní otevření bylo zahájeno předáním pomyslné štafety v rámci vernisáže obrazů malíře Aleše Lamra z rukou prof. ak. mal. Borise Jirků. Tento hotel totiž není jen rájem sportovců, své místo zde najdou také milovníci umění. Můžete při své návštěvě obdivovat obrazy předních českých malířů, sochařů a prostě „bohémů“.

Bazén, který je součástí welness centra

Pak už jsme se vrhli na prohlídku nového welness centra pro relax. Fitness, vířivka US-SPA až pro 6 osob, finská sauna, solná komora, parní lázeň, masáže – nejen relaxační, ale i rekondiční a rehabilitační. Bazén a relaxační lehátka s výhledem do krásné přírody. Jedním slovem ráj. Přestřižení slavnostní pásky a raut, kde jsem měla možnost ochutnat skvělou kuchyni, bylo už tou pomyslnou třešinkou na dortu.

Přestřižení slavnostní pásky se ujali dva Jiří – Jiří Novák a Jiří Rozbořil.

Je toho hodně, co vše bych vám chtěla popsat a tak se vrátím zase příště. Budu zkoušet zázemí pro firemní návštěvníky, vezmu s sebou i své dvě děti a vážně, ale vážně vyzkouším veškerý sport. Dobře, možná vynechám koně, které jsem tam také objevila. Přece jen je to opravdu velké zvíře a já mám závratě, už když vylezu na židli. Teď už se nebojím. Vím, že v hotelu S-PORT Dolany – Véska, budu v těch nejlepších rukou.

Sdílejte článek
Štítky hotel tenis wellness Jiří Novák Davis Cup Jiří Rozbořil Véska Aleš Lamr