Prima maminka

19. července 2016 04:45

Martina Čerňanská

Tipy na regeneraci poškozených a lámavých nehtů

Tipy na regeneraci poškozených a lámavých nehtů

Nejenže jsou roztřepené nehty a záděrky ošklivé, ale dokážou být i pěkně bolestivé. Jestliže zápasíte se suchými a lámajícími se nehty, které ani ten nejkrásnější lak nezakryje, možná je načase dát vašim malým kamarádům péči, kterou si zaslouží.

Dopřejte nehtům lázeň v olivovém oleji

Na slabé a lámavé nehty je dobrá právě léčba olivovým olejem. Nehty ponořte do extra panenského olivového oleje na 10–15 minut každý den po dobu jednoho měsíce (poté už stačí dvakrát týdně). Tato léčba pomůže posílit zničené a oslabené nehty. Na rozdíl od krému se olej lépe vstřebává, tudíž jako kúra je ideální.

Na domácí práce noste rukavice

Až budete mýt nádobí nebo upravovat zahradu, noste rukavice. Čisticí prostředky a chemikálie v nich obsažené jsou pro nehty nezdravé, způsobují totiž vysoušení, loupání a lámání. Půda na vaší zahradě na nehty také není příliš příznivá.Místo silných chemikálií doporučujeme používat produkty, které nejsou tak chemické a koncentrované. Po práci si nehty promažte hydratačním krémem a na večer použijte nějaký hutnější krém.

Jezte jídla bohatá na biotin

Dejte si záležet na tom se, aby vaše jídla byla plná biotinu. Mezi takové potraviny patří například játra, vařená vejce, celozrnné potraviny, květák a nebo avokádo. Kromě spousty zdraví prospěšných vlastností napomáhá biotin ke zpevnění a zesílení nehtů. Pokud tyto potraviny na svém talíři nemáte moc často, můžete užívat i biotin v tabletách.

Vyhněte se tradičním odlakovačům na nehty

Nepoužívejte odlakovač na nehty častěji než jednou nebo dvakrát měsíčně a nikdy nepoužívejte odlakovač obsahující aceton, který vysušuje a poškozuje nehty.Pokud jsou vaše nehty v opravdu špatném stavu, pomůže k jejich léčbě právě dlouhodobější pauza od odlakovačů. K napravení poškozených nehtů bývají nejúčinější sluneční paprsky a nepoužívání laků. Sluneční záření je nezbytné pro naši pokožku a stejně tak pro naše vlasy a nehty.

Dopřejte vašim nehtům masáž

Masírování nehtů stimuluje jejich prokrvení, díky čemuž vám nehty porostou rychleji a budou pevnější. Naneste si na ruce hydratační krém a jednoduše si masírujte nehty a kůži kolem nich. Ideálně používejte krém po každém umytí rukou.

Šetřete své nehty

Vaše nehty nejsou určené na otevírání zátek od plechovek. Místo toho použijte raději nůž nebo třeba propisku. Vaše nehty vám poděkují.

Mějte krém na ruce na nočním stolku

Neneste každý večer na ruce a hlavně nehty a okolo nich pořádnou vrstvu krému. Jinak vystavujete nehty vysoušení, riziku rozštěpení a lámání, které mohou vést až k infekci.

Pijte dostatek vody

Stejně jako je voda prospěšná pro naše tělo, je skvělá i pro naše nehty. Hydratuje vlasy, tělo, ale také nehty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.